LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
İki adayda adaylıktan çekildi!
İki adayda adaylıktan çekildi!
27 Şubat 2012 10:25
Ata Aksu ve Erdal Alkış, TFF başkan adaylığından çekildi
Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Ankara'da yapılacak olağanüstü genel kurulu öncesinde, Ata Aksu başkan adaylığından çekildiğini açıkladı.

Aksu, yaptığı açıklamada bugün gelinen süreçte, Türk futbolunu belirsizlik kaosundan çıkarmaya çalışırken, bir başka belirsizliğe sokmaya ve tartışmaya gerek olmadığına inandığını bildirdi.

Federasyon eski başkanları, güzide kulüplerin başkanları, Türk futbolunun temel taşları teknik direktörler, hakemler ve futbolcu delegelerle bir dizi istişarelerde bulunduğunu ifade eden Aksu, ''Sayın Yıldırım Demirören'in, Türk futboluna içinden çıkılmaz bir hal aldıran şike ve teşvik iddialarını karara bağlarken, Türk futbolunun gücünü de göz ardı etmeden, karşılıklı uzlaşmayla FIFA ve UEFA normlarına uygun hareket edeceğini bize ve kamuoyuna ifade etmesini taahhüt kabul ederek, her türlü eleştiri ve tenkit haklarımızı saklı tutarak, TFF başkan adaylığından çekiliyorum'' dedi.

Dünyanın lider ülkeleri arasına hızla yükselen Türkiye'nin futbolunu Avrupa ve dünyadan soyutlamanın, stratejik, sosyolojik ve vicdani bir hata olacağını kaydeden Aksu, Yıldırım Demörören'in bunu yapmayacağına inandığını kaydetti.

''Futbol oyunsa biz oyuncuyuz, futbol seyirlikse biz seyirciyiz, futbol aşksa biz aşığız, futbol hayatsa biz yaşıyoruz'' diyen Aksu, sözlerine şöyle devam etti:

''Kendi içimizdeki dağları aşmadan yükselemeyiz. Birbirimizi omuz vermeden güçlenemeyiz. Futbol izlemek istiyoruz. Hak eden kazansız istiyoruz. Hepimiz kazananın hak ettiğinden emin olmak istiyoruz. Kazanmak istiyoruz. Maç kazanmak istiyoruz. İtibar kazanmak istiyoruz. Tüm bunları ülkemizdeki her maçta olduğu kadar uluslararası maçlarda da yaşamak istiyoruz. Çünkü bunu hak ediyoruz. İşimize kimse karışmasın istiyoruz.''

Aksu, kendisine desteklerini, imzaları ve gönülleriyle veren tüm delegasyona, medya ve sosyal medyada kendisini bu göreve layık görenlere minnettar olduğunu ifade ederek Yıldırım Demirören ve ekibine başarılar diledi.

TFF Başkanlık yarışından Erdal Alkış da çekildi

Bugün Ankara'da yapılacak olan Türkiye Futbol Federasyonu Seçimli Olağanüstü Genel Kurul'da başkan adayı olan Erdal Alkış adaylıktan çekildi.

Alkış, gece yaşananlar, yapılan görüşmeler sonunda adaylıktan çekilme kararı aldığını belirterek, ''Koltuktan güç alan değil, koltuğa güç vereniz.'' başlığını kullandığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

''Türkiye'de futbol cesur yüreklerin, temiz ellerin ve şaibesiz yönetimlerin cesaretine muhtaç. Artık renklerin üzerini kapatma vakti geldi... diyerek çıktığımız yolda düşüncelerimizi bu güne kadar korkmadan, çekinmeden söyledik.

Geldiğimiz durum itibariyle bana ve arkadaşlarıma inanan bütün delegeler ve projelerimize destek olanların ortak kararı olarak 27 Şubat 2012'de yapılacak olan TFF Seçimli Olağanüstü Genel Kurul'da seçimlerinde delegelerin beklediği, "ateşi" yakmak için; başkanlık adaylığından çekiliyorum.

Seçilecek olan federasyona ve yeni başkanına başarılar diliyor saygılar sunuyorum.'' (Ajanslar)
 

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler