LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray296035
 • 2. Beşiktaş295932
 • 3. Medipol Başakşehir295920
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor2944-4
 • 16. Atiker Konyaspor2929-5
 • 17. Osmanlıspor FK2929-9
 • 18. Karabükspor2912-47
 • Tümü
YENİ HABERLER
İddianamenin okunması tamamlandı
Türkiye'nin gündemindeki en önemli konulardan biri de şike davası. Bugün 4. günündeydi. İdddianamenin okunması tamamlandı. Davaya ise Olgun Peker'le Aziz Yıldırım arasındaki diyalog damgasını vurdu...
İddianamenin okunması tamamlandı
17 Şubat 2012 / 14:29 Güncelleme: 17 Şubat 2012 / 15:27

''Futbolda şike'' iddialarına ilişkin Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 23'ü tutuklu 93 sanıklı davanın 4'üncü duruşmasında, 401 sayfalık iddianamenin 3 TRT spikeri tarafından okunması tamamlandı.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki salonda görülen duruşmaya verilen arada basın mensuplarının bulunduğu bölüme yaklaşan Aziz Yıldırım, gazetecilere hitaben ''Söylemediğim şeyleri yazıyorsunuz. Nereden uyduruyorsunuz bunları '' dedi.

Yıldırım, elleri önde bağlı olarak duruşmayı izleyen Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'a esprili şekilde ''Elini kaldır, saklama'' dedi. Bunun üzerine Kocaman, elini kaldırarak selam verdi.

Eski futbolcu Bastoncu'dan ilginç öneri

Duruşmayı izlemeye gelen eski futbolcu Mehmet Bastoncu da Yıldırım'a hitaben ''Sen çık, ben yatmaya razıyım'' dedi. Bu sözler üzerine Aziz Yıldırım'ın güldü.

Duruşmayı izlemeye gelenler arasında yer alan futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, basın mensuplarının soruları üzerine, eski futbolcular olarak ilk kez duruşmaya geldiklerini belirterek, ''Ekmeğini yediğimiz bir kulüp. Yaşantımızı bu kazançlarımızla sürdürüyoruz. Fenerbahçe, etiketi olan bir takım. Buna sahip çıkmamız gerekir. Diğer sanıklar da tanıdığımız insanlar. Dualarımız hepsinin aklanmaları yönünde'' dedi.

Mahkeme Heyeti Başkanı Mehmet Ekinci'ye gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür eden Dilmen, hukuk ve yargının önüne geçilemeyeceğini söyledi.

Türkiye'de milli futbolcuların yüzde 40'ını Fenerbahçe'nin yetiştirdiğini savunan Dilmen, ''Bunda Aziz Başkan'ın ciddi emeği vardır'' dedi.

Eski futbolcu Oğuz Çetin de ilk kez mahkeme salonuna geldiğini belirterek, ''Sevdiğimiz insanları burada görmek hiç hoş değil. Üzücü. Umarım en kısa sürede aklanır ve evlerine dönerler. Kalbimiz onlarla'' diye konuştu.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman ise gazetecilerin ısrarlı sorularına cevap vermedi.

Bu arada, davanın dün görülen celsesinde gazetecilere sağlığının genel olarak iyi olduğunu, ancak sağ kolunda biraz sıkıntı yaşadığını belirten Aziz Yıldırım'ın, duruşma sırasında sık sık sağ kolunu sıvazladığı dikkati çekti.

Öte yandan, 93 sanıklı davanın 4'üncü duruşmasında, 401 sayfalık iddianamenin 3 TRT spikeri tarafından okunması tamamlandı.

Mahkeme heyeti, sanık avukatları talepte bulunmak isteyince duruşmaya ara verdi.

Peker ile Yıldırım arasında diyalog

Davanın tutuklu sanıklarından eski Giresunspor Kulübü Başkanı Olgun Peker, yemeğe gittiği sırada basın mensuplarının olduğu bölüme gelerek, 20 Şubat'ta Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda devam edecek duruşmada yapacağı savunmaya ilişkin bilgi vermek istedi.

Arkasından gelen Aziz Yıldırım'ın ise Peker'e hitaben ''Sen ne anlatıyorsun  Mayıs ayına kadar tutukluyuz'' demesi dikkati çekti.

Dava, 20 Şubat Pazartesi gününe ertelendi.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki salonda görülen duruşmaya verilen aranın ardından salona sadece sanıklar ve avukatlar alındı.

Mahkeme heyetinin, sanık avukatlarının yapacağı taleplerini almadığı, 20 Şubat Pazartesi günkü duruşmada görev ve yetkisizlik, 24 Şubat Cuma günü de tahliye taleplerini alacağı öğrenildi.

Önümüzdeki hafta duruşmaların Pazartesi, Salı, Perşembe ve Cuma günü yapılacağı da alınan bilgiler arasında yer alıyor. Söz konusu günlerde ilk önce tutuklu sanık Olgun Peker ile bağlantılı sanıkların savunma yapacağı, daha sonra tutuklu sanık Aziz Yıldırım ile bağlantılı sanıkların savunmalarının alınacağı ifade edildi.

Mahkeme heyetinin, 20 Şubat Pazartesi gününe ertelediği duruşma, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayında görülecek.

Bu arada sanık avukatları, tutuklu sanıkların bugün Metris cezaevine geri gönderileceğini dile getirdi.(AA)

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler