LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray296035
 • 2. Beşiktaş295932
 • 3. Medipol Başakşehir295920
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor2944-4
 • 16. Atiker Konyaspor2929-5
 • 17. Osmanlıspor FK2929-9
 • 18. Karabükspor2912-47
 • Tümü
YENİ HABERLER
Hocaların şampiyonu Fenerbahçe
Süper ligin falına bu kez hocalar baktı. Daum'un değerlendirmesinde Galatasaray'ın sırası çok konuşulacak.
Hocaların şampiyonu Fenerbahçe
07 Ağustos 2009 / 07:54 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Süper Lig'de 52. sezon başlıyor. SABAH Spor, yeni sezon öncesi Süper Lig'deki 18 kulübün teknik adamlarına "Lig, 16 Mayıs 2010 Pazar gecesi sona erdiğinde ilk beş sıra nasıl şekillenir?" sorusunu yöneltti


Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas ile Manisaspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal dışındaki 16 teknik adamdan yanıtlarını aldı.


Aralarında sıralama vermeyip genel ifadeler kullananlar da oldu. Sıralama veya şampiyonluk favorisi veren 10 teknik adamdan 6'sı "Fenerbahçe" derken, üçü Galatasaray'ın, biri de (Ziya Doğan) Beşiktaş'ın sezonu zirvede bitireceğini tahmin etti. İki teknik adam yarışın Üç Büyükler (BJK, FB, GS) arasında geçeceğini bekliyor. Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek bunlara Trabzonspor'u da eklerken Sivas'ı Bursa ve Gaziantep'in zorlayacağını öngördü. Trabzonspor Teknik Direktörü Broos, bugüne kadar şampiyonluk yaşayan dört takım dışında Sivas'ı da zirvenin adayları arasına koydu.

DAUM: 4. G.SARAY Üç
Büyükler arasında sadece Fenerbahçe'nin teknik direktörü Daum bir sıralama verdi. Kendi takımının şampiyonluğunu öngören Alman teknik adamın ikinci sıraya Trabzonspor'u, üçüncülüğe Beşiktaş'ı yerleştirmesi ve iddialı bir kadro kuran ezeli rakibi Galatasaray'ı dördüncülükte bırakması dikkat çekti. Uygun (Sivasspor), Avcı (Belediye), Couceiro (Gaziantep), Doll (Gençlerbirliği) ve Durmuş (Kasımpaşa) Fenerbahçe'yi birinci sıraya koydu. Uygun, Sivas'ı ilk beşe bile almayarak adeta totem yaptı! Daum, Uygun ve Avcı'nın ikinci sıraya Trabzonspor'u almaları da dikkat çekti. Doll, 5. sıraya kendi takımı G.Birliği'ni koydu ve Trabzon'u ilk beşe almadı. Rober ise Ankaraspor'u beşincilikte tutarken Sivas'ı dışarıda bıraktı.

ABDULLAH AVCI
1-Fenerbahçe
2-Trabzon
3-Galatasaray
4-Beşiktaş
5-İstanbul BŞB


CHRİSTOPH DAUM
1-F.Bahçe
2-Trabzonspor
3-Beşiktaş
4-Galatasaray
5-Sivasspor


JURGEN ROBER
1-Galatasaray
2-Fenerbahçe
3-Beşiktaş
4-Trabzon
5-Ankaraspor


FRANK RIJKAARD
Her hoca kendi takımını birinci görmek ister. Ben ilk sıraya kendi takımımı koyuyorum. Diğerleri hakkında ise yorum yapmayacağım.

BESİM DURMUŞ
1-Fenerbahçe
2-Galatasaray
3-Beşiktaş
4-Trabzon
5-Bursa


ERHAN ALTIN
Daha lig başlamadı, takımları ve yeni transferlerini hiç görmedik, tanımıyoruz. İki üç maç oynanmadan, daha doğrusu kimin nasıl oynadığını ve performansını görmeden ilk beşi veremem.

MEHMET ÖZDİLEK
İlk 4 belli. 5.'yi bu sene tartışabiliriz. Sivas çok değişiklik yaptı. Sivas'ı, Bursa ve Antep zorlayabilir. İlk 3'ün tahminini bile yapmak mümkün değil. Çünkü 3 kulüp başkanı da çok iddialı.

THOMAS DOLL
1-Fenerbahçe
2-Galatasaray
3-Beşiktaş
4-Sivas
5-Gençlerbirliği


BÜLENT UYGUN
1-F.Bahçe
2-Trabzon
3-G.Saray
4-Beşiktaş
5-Bursa
Sivas Teknik Direktörü Bülent Uygun ilk 5 sıraya kendi takımını koymayarak ilginç bir sıralamaya imza attı


ERTUĞRUL SAĞLAM
İlk üç bilinmeyenli denklem gibi. Beşiktaş, F.Bahçe ve G.Saray şampiyonluk için büyük yatırımlar yaptılar. Bunun için ilk üçü kestirmek çok zor. 4-5 için Bursa, Trabzon, Sivas ve Kayseri arasında büyük rekabet yaşanır.

ZİYA DOĞAN
1-Beşiktaş 2-3 ve 4.'lük F.Bahçe, G.Saray ve Trabzonspor arasında şekillenir. 5. ise Sivasspor ya da Bursaspor'dan biri olur.

HUGO BROOS
Takımları izledikçe bilgi sahibi olacağım. Ama ligin bugüne kadarki genel seyrine bakıldığında 4 büyük kulübün ve Sivasspor'un yine zirvenin en önemli adayı olduklarını söyleyebilirim. Bizim hedefimiz elbette en iyi dereceyi elde etmek olacak. Transferlere bakılırsa zirvede yeni takımlar olabilir.

MUSTAFA DENİZLİ
Sadece büyük takımların aralarında oynadığı maçlar değil, her maç büyük heyecan yaşatacak. Hem biz hem F.Bahçe hem de G.Saray şampiyon olmak için ciddi yatırımlar yaptık. Onun için şampiyonluk bu sezon üç takım arasında geçer.

HİKMET KARAMAN
1-Galatasaray
2-Fenerbahçe
3-Beşiktaş
4-Ankaragücü
5-Trabzon


RIZA ÇALIMBAY
Dört büyüklerden biri ilk 5'in dışında kalır. Anadolu'dan iki takımın 4 büyükleri zorlayarak ilk 5'e gereceğini düşünüyorum. G.Antep olur, Sivasspor olur.

JOSE COUCEIRO
1-Fenerbahçe
2-Galatasaray
3-Beşiktaş
4-Trabzon
5-Sivasspor

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler