LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray296035
 • 2. Beşiktaş295932
 • 3. Medipol Başakşehir295920
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor2944-4
 • 16. Atiker Konyaspor2929-5
 • 17. Osmanlıspor FK2929-9
 • 18. Karabükspor2912-47
 • Tümü
YENİ HABERLER
"Hırvatistan son maçım olabilir"
"Hırvatistan son maçım olabilir"
16 Kasım 2011 08:16
Hırvatistan'la oynanan maç sonrası düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtlayan Hiddink, Hırvatistan maçının kendisinin son maçı olabileceğini belirterek, bir gazetecinin tazminatla ilgili sorusuna"Bu konuyu asbaşkana sormak lazım"dedi.

(A) Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Guus Hiddink, ''Hırvatistan maçı benim son maçım olabilir'' dedi.

Hollandalı teknik, Hırvatistan maçından sonra düzenlenen basın toplantısında bir gazetecinin ''Türkiye ile son maçınız mı '' sorusuna Hiddink, ''Bu benim son maçım olabilir'' diye yanıt verdi.

''İstanbul'a dönecek misiniz  Sözleşmenizde tazminat var mı  sorusuna da Hiddink, ''Belki dönmem, bugün bunu gözden geçireceğim. Tazminat konusunu ise asbaşkana, başkanvekillerine sormak lazım'' diye yanıtladı.

Bir gazetecinin, ''Başarısızlığı neye bağlıyorsunuz '' sorusuna da Hiddink, şu yanıtı verdi:

''Başarısızlık diyememem. Gerçekçi bir şekilde rakibe ve bizim takıma bakınca bu sonuca başarısızlık demek haksızlık olur. Cezalı oyuncuların fazla oluşu ve sakatlıklardan dolayı zorunlu değişiklikler yapıldı. Siz de bu oyundan gurur duyabilirsiniz. Maçın her dakikasında gol arayan bir takım vardı. Ben de takımın bugünkü oyunuyla gurur duydum. Bugün takım kendini yüzde 100'ün üzerine çıkaran bir performans sergiledi.''

''Bugüne kadar yaptığınız görevlerde en çok neden pişmanlık duydunuz  Bugünkü yapılan değişikliği neden bu kadar beklediniz '' sorusuna da Hollandalı teknik adam, ''Hiç pişmanlığım yok. Benim göreve geldiğimde Mahmut Özgener ile çeşitli projeler konuştuk. Bunlar arasında takımın gençleştirilmesi vardı. Ben görevim süresince Türkiye ve Avrupa'da futbolcular baktım. Günlük haberlerle uğraşan basını ilgilendirmese de 2013 Dünya Kupası takımının temelini oluşturmaya çalıştık'' yanıtını verdi.

''Son maçım diyorsanız İngiltere'ye dönüş mümkün mü '' sorusuna da Hiddink, ''Ben henüz gelecekle ilgili karar vermedim. Chelsea'de iyi zamanlar geçirdim. Şu an yeni bir başlangıç için çok erken. Biraz dinleneceğim'' diyerek yanıtladı.

''Başarısızlıkta sıkıntının'' ne olduğunun sorulması üzerine de Hiddink, şunları söyledi:

''En iyi faktör gençlerin eğitimi. Bu kolay değil. Bu hedeflerimizden biriydi. Günlük işler ve siyasetten bağımsız uzun projeler üretilmeli. Önümüzde Fransa, Almanya ve Hollanda örnekleri var. Federasyonlar onlardan ne istiyor, onlara bakmak lazım. Ciddi bir organizasyon yapılırsa Türkiye bütün önemli organizasyonlara katılacak duruma gelebilir. Şu an tesadüfi başarılarla oluyor. Ama bütün temel kulüplerde başlıyor.''

Hırvatistan Milli Takımını da tebrik eden Hiddink, ''Aslında biraz kıskanıyorum da... Bizim takımdaki genç oyuncular için Avrupa Şampiyonası çok iyi olacaktı. Kadromuzda yaptığımız bu değişikle genç oyuncularla daha iyi sonuçlar alabilirdik. Oyuncularımız kendini gösterebilirdi'' dedi.

Emekli olmayı şu aşamada düşünmediğini ifade eden Hiddink, ''Takımlarla günlük olarak ilgilenmek beni cezbeder. Ya da menajerlik olabilir'' diyerek sözlerini tamamladı.


AA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler