LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Hıncal Uluç: "Yıldırım'ın emrindeler..."
Hıncal Uluç: "Yıldırım'ın emrindeler..."
25 Aralık 2014 06:29
Fenerbahçe'nin durumunu değerlendiren, Hınca Uluç, "F.Bahçe'nin bütün futbolcularında büyük bir gerileme var. Takım bu kadar gerilediyse suç kimde olur" dedi. Uluç faturayı Aziz Yıldırım ve Kartal'a kesti.

Fenerbahçe, Kayseri Erciyes'i Emre'nin penaltı golü yenerken futbolu yine pek de parlak değildi. Üstüne Emenike krizi yaşanıyor. Oyundan alınınca Nijeryalı golcü, direkt soyunma odasının yolunu tuttu. Fenerbahçe'nin durumu ile ilgili neler söyleyeceksiniz? Fenerbahçe bütün maçlarını kazandı bu ay... Ama hiçbirinde futbolun 'f' sini oynamadan 9 puan geldi Fenerbahçe'ye...

Bunlardan hiç bahis yok! Fenerbahçe katiyen eleştirilmiyor. 'Laf olsun' diye yazıyorlar tabii!!! 6 punto, 8 punto yazılarla iyi oynamadığı geçiştiriliyor ama 'Fenerbahçe niye iyi oynamıyor' diye yazmıyorlar.
Niye iyi oynamadığının sebebi de meydandayken!..

Fenerbahçe sahaya çıktığı zaman yedek kulübesinde oturanlara değil; tribünde oturanlara bakın. İçiniz geçer; 'Ah benim takımımda olsa' diye... Böyle bir kadroyla, bu kadar kötü futbol oynamanın sebebi meydandayken bunu kimse tartışmıyor. Aziz Yıldırım'ı kızdırmamak için İsmail Kartal'ı eleştiremiyorlar. 'Ya bu takımın ne biçim hocası var' denmiyor. Emenike bu kadar dökülüyorsa kabahat kimde? Ayrıca dökülen sadece Emenike olsa tamam...

Sıradan başlıyorum:Kaleciyi bir yana bırak, onun hocası ayrı; Gökhan, geçen seneki Gökhan mı, Caner, geçen seneki Caner mi, Emenike, geçen seneki Emenike mi? 'Webo' diye bir adam kalmadı, Sow, geçen seneki Sow mu? Kuyt'ın top oynadığı yok. 10 kişi oynatıyor Fener'i her maçta...
Fenerbahçe'nin bütün futbolcularında büyük bir gerileme var. Bütün oyuncular bu kadar gerilediyse o zaman kabahat kimde olur; ey Fener medyası!..
Galatasaray ile uğraşacağına; 'Galatasaray toparlanmadı, Mersin döküldü' diye bahaneler yaratacağına şu Fenerbahçe'yi bir eleştir bakalım; niye Fenerbahçe bu hale geldi!
Türkiye'nin en iyi oyuncuları niye bu kadar kötü oynuyorlar? Bana bir tane İsmail Kartal yazısı ya da yorumu söyle; 'Hıncal ağabey haksızlık ediyorsun, abartıyorsun' de... Birisi bana 'Şu tarihte falanca, İsmail Kartal'ı eleştirdi' desin.
Televizyonda ya da medyada!!! 'Fenerbahçe'nin bu perişan halinin sorumlusu İsmail Kartal' diye değil; 'İsmail Kartal olabilir mi?' acaba diye yazsınlar razıyım. O kadar Aziz Yıldırım'ın emrinde bunlar!!!
Fenerbahçe oynamadan puanları alıyor.
Oynamadan puanları alıyorsa; bu kadro oynadığı zaman senenin şampiyonu oradan da belli...

Medyatik baskı altında

Ligin zirvesinde büyük bir çekişme yaşanıyor. Hafta sonunda sürekli değişen bir puan cetveline şahit oluyoruz.
Takımlar birer puanla sıralandıkları için maçı önce olan lider duruma geçiyor.

İlk yarının sonlarına geliyoruz artık. Bu anlamda ligin sonunda nasıl bir tablo oluşabilir?
Böyle giderse Fenerbahçe'yi şampiyon yaparlar; kimse merak etmesin. Fenerbahçe'den başka biri şampiyon olacaksa arayı açması lazım. Çünkü görüntü öyle... Nasıl medyatik baskı altında olduklarını her hafta biraz daha görüyoruz.
Federasyonun ceza kuruluna kadar herkes Fenerbahçeli... 1 puan fark ile
gittiği zaman; bir yanlış düdük bitirir işi!..

Bilic'e yüz veren Beşiktaşlı yoktu

Beşiktaş, Akhisar deplasmanından da galibiyetle ayrıldı ve liderlik koltuğunu bir kez daha devraldı. Stadı yok, her hafta başka bir statta oynuyor ve iki rakibine göre en mütevazı kadroya sahip.Beşiktaş'ın başarısını neye bağlıyorsunuz?
Mütevazı ama fevkalade dengeli bir kadrosu var.
İyi de bir hocası var. Doğru seçimler yapıyor.
En başta Bilic'e yüz veren Beşiktaşlı yoktu. Bu takımı beğenen Beşiktaşlı yoktu.
Şimdi hepsi 'Ben demedim mi' diyorlar. Hangi yüzle diyorlar; onu da bilmiyorum! "Bilic iyi hoca" dedim diye beni bir dövmedikleri kalmıştı! Aynen ben şimdi nasıl 'Prandelli'ye iyi hoca' diyenlere kızıyorum ya; onlar da benim aynı kafayla Bilic'i methettiğimi zannediyorlardı!
İşte buyur... 'Beşiktaş'ın temeli, puanları kazandıran' dedikleri adamlar sakat oynamıyor. Kalanlar, katiyen aratmıyorlar. Takır takır alıyorlar maçları...
Akhisar maçı kolay maç mı ya? Hele bu eksiklerle...
Ama kolaya çevirdiler en zor maçlarını...

 

FOTOMAÇ

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler