LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
"Herkesin gönlünde 3 büyüklerde oynamak yatar"
"Herkesin gönlünde 3 büyüklerde oynamak yatar"
04 Kasım 2008 19:40
"Herkesin gönlünde 3 büyüklerde oynamak yatar"

Turkcell Süper Lig takımlarından Sivasspor'un milli futbolcusu Mehmet Yıldız, transferi konusunda çıkan haberlerle ilgili olarak, Anadolu takımlarında forma giyen bütün futbolcuların gönlünde 3 büyüklerde oynamak yattığını söyledi.


Mehmet Yıldız, takım arkadaşı Hayrettin Yerlikaya ile birlikte Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) tarafından üniversitenin kültür merkezinde düzenlenen ''Profesyonel Futbolculuk'' konulu söyleşiye katıldı.


Teknik direktörleri Bülent Uygun'un da izleyici olarak yer aldığı söyleşide profesyonellik ve amatörlük ile ilgili görüşlerini anlatan iki futbolcu, öğretim üyelerinin ve öğrencilerin sorularını da yanıtladı.


Sivasspor'un kaptanı Mehmet Yıldız, Fenerbahçe'ye transfer olacağı yönündeki iddialarla ilgili soru üzerine, takımında gayet mutlu olduğunu, Sivasspor'u ve Sivas'ı çok sevdiğini belirterek, ''Çünkü Sivas ve Sivasspor benim hayatımda çok önemli bir yerde. Hiçbir zaman ben buradan ayrılacağım diye de bir niyetim olmadı. Ama Anadolu takımlarında forma giyen bütün futbolcuların gönlünde 3 büyüklerde oynamak yatıyordur'' diye konuştu.


Transferiyle ilgili haberlerin olduğunu, ancak kendisine gelen herhangi bir teklifte bulunulmadığını ifade eden Yıldız, ''Kulüpler arasında gerekli mutabakata varılırsa, iki tarafın memnuniyeti doğrultusunda transfer gerçekleşebilir. Ama şu an için bana ve kulübe gelen bir teklif olduğunu zannetmiyorum'' dedi.


UYGUN, OKUYAMAMANIN BURUKLUĞU İÇİNDE


Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun ise takımının geçen sezon önemli başarılara imza attığını, Türkiye'de bir futbol devrimini başardıklarını ifade etti.


Profesyonelliğin her türlü zorluğa göğüs gerebilmek, onurunla şerefinle mücadele edebilmek, alın teriyle başarılar elde edebilmek, centilmence mücadele ederek alkışlanmak gibi anlamlar içerdiğini ifade eden Uygun, her geçen gün kendisini geliştirdiğini, yeni projeler ürettiğini belirtti.


Uygun, ''Hayatımdaki tek eksikliğim sizin gibi üniversite okuyamamak. Futbol uğruna, maalesef o iki söylemden dolayı, 'Ya okuyacaksın, ya da futbolcu olacaksın' dediler. Baktım okuyup da para kazanma ihtimalim yok, 'Futbolcu olup parayı cebime koyayım' dedim, o yüzden futbolcu oldum. Kendimde tek suçlu bulduğum yanım da okumamaktı'' şeklinde konuştu.


Hayrettin ve Mehmet'in de CÜ BESYO Antrenörlük Bölümünde eğitim gördüğünü ifade eden Uygun, öğrencilere eğitime önem vermelerini önerdi.


CÜ REKTÖRÜ DÖKMETAŞ


CÜ Rektörü Prof. Dr. İlyas Dökmetaş ise konuşmasında, üniversitelerin bilimsel çalışmalar yapma görevinin yanı sıra, ülkenin ve bulunduğu bölgenin sorunlarını ve mutluluklarını da gündeme taşımak gibi bir sorumluluğunun olduğunu belirtti.


Şu anda gündemde Sivasspor'un ve başarılarının yer aldığını ifade eden Dökmetaş, ''Sivasspor bence bir marka. Sivasspor, Sivas'ın parlayan yıldızı'' dedi.


Günümüzde herkesin gönlünde futbolcu olmak gibi bir idealin olduğunu ifade eden Dökmetaş, Yıldız ve Yerlikaya'ya futbolculuk dışında hangi mesleği yapmak istediklerini sordu.


Dökmetaş'ın sorusuna golcü oyuncu Mehmet Yıldız, ''Ben küçükken asker olmak istiyordum'' diye cevap verdi. Hayrettin Yerlikaya ise çevresi ve bulunduğu ortam nedeniyle ''inşaat işçisi'' olabileceğini kaydetti.


CÜ BESYO Müdürü Prof. Dr. Mehmet Çimen'in yönettiği söyleşiye Gençlik ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. 

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler