LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
Havuzda yer almayacağız
Aziz Yıldırım: Fenerbahçe temizlenene kadar havuzda yer almayacağız
Havuzda yer almayacağız
28 Temmuz 2012 / 17:55 Güncelleme: 28 Temmuz 2012 / 17:56
Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Temmuz ayı olağan toplantısı başladı. Toplantıya katılan Başkan Aziz Yıldırım, yaptığı konuşmada Fenerbahçe temizlenene kadar havuzda yer almayacağız şeklinde konuştu.
Mahkeme sürecinde yaptığı savunmadaki gibi slayt gösterileriyle konuşan Başkan Aziz Yıldırım, "Konuşmama, cezaevinde benimle beraber yatan arkadaşlarım için de burada olduğumu ve onlar için de konuşacağımı belirterek başlıyorum." derken, bu sırada gözyaşlarına hakim olamadı.

Başkan Aziz Yıldırım, "Yapılacak bu açıklamalar, bize karşı yapılan bu suçlamaların ne kadar yalan ve yanlış olduğunu gelecek kuşaklara aktarmak adına çok önemli. Gerçekleri ortaya çıkaralım ki, Fenerbahçe'nin cumhuriyetin kendisi olduğu gerçeğini herkesin hafızasına kazıyalım. Cumhuriyet yıkılmadan da yıkılmayacağız. Bunun aksini düşünüp bizi indirmek isteyenlere selam olsun." dedi.

Aziz Yıldırım konuşmasına, "Kamuoyu iyi bilmelidir ki, Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım'a yapılan bu operasyonun başlangıcı 3 Temmuz değildir. Bir başlangıç değil bir sondur. Denizli'de, Trabzon'da, Ali Sami Yen'de önceden başlayan bu süreç, 3 Temmuz 2011'de hayata geçirilmiştir." diye devam etti.

"Güçlerini nereden aldığı belli olmayan, görevlerini suistimal eden bazı kamu görevlileri bu operasyonu yürütmekte. Fenerbahçe'yi ele geçirmek suretiyle Türk futbolunu ele geçirmeye çalışan kişiler, bunu yapabilmenin en büyük engeli Aziz Yıldırım'ı ortadan kaldırmaya çalışmaktadır." diyen Aziz Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti:

"Bizi; Balyoz, Ergenekon gibi silahlı örgütlerle aynı kefeye koyarak toplum karşısında bir karalama çalışması yapılmaktadır. Ama bize karşı bunu yapmak kolay değil. İstediklerine ulaşamayacaklar. Bizi silahlı örgüte bağlamanın gerekçesi budur..."

Aziz Yıldırım: Biz şerefsiz değiliz, şike yapmadık

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Olağan Toplantısı'nda devam eden konuşmasında havuz sisteminin eskisi gibi olmayacağını söyledi.

Türkiye Futbol Federasoynu ve Kulüpler Birliği'nin öncelikle değişmesi gerektiğini belirten Aziz Yıldırım, "Biz şerefsiz değiliz, şike de yapmadık." diyerek şunları söyledi:

"14 senelik başkanlığım var. İlk yıllarda havuz bitmek üzereydi, basının patronlarıyla konuştum havuz sürsün dedim, büyük kulüpler kadar küçük kulüplerde yaşasın istedik. Ama havuz bundan sonra eskisi gibi olmayacak. TFF ve Kulüpler Birliği temizlenecek. Havuz sistemini sorgulayacağız ve gereğini yerine getireceğiz. Yayıncı kuruluştaki yetkililerle de konuştum. Kulüpler Birliğini toplayın kendim konuşaçağım biz şerefsiz değiliz, biz şike yapmadık."  (Cihan)

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler