LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Hangi avrupa takımı "bizi satın al" dedi?
Başkan Yıldırım'ı heyecanlandıran teklif
Hangi avrupa takımı "bizi satın al" dedi?
23 Ağustos 2009 / 14:52 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Fenerbahçe'de Sion maçı öncesi ilginç bir olay yaşandı. Başkan Aziz Yıldırım'ın yanına gelen bir vatandaş Yıldırım'a öyle bir teklifte bulunduki herkesin ağzı açık kaldı!


Fenerbahçe kafilesi Cenevre'de muhteşem karşılandı. Havaalanında başkan, yöneticiler ve futbolculara VIP ağırlama yapılarak, gümrüğe girmeden özel kapıdan çıkarılarak otobüsle kamp yapılan otele götürüldüler.


Karşılayanlar arasında büyükelçi de vardı. Ve bir de o ana kadar tanınmayan meçhul bir kişi... Otele gelindi...


O meçhul kişi, Başkan Aziz Yıldırım'ın yanına gelerek 'Benim adım Hüseyin Temel. Avukatım ve Cenevre Belediyesi'nde encümen üyesiyim' dedi. Buraya kadar her şey normaldi.


Ama sonra o kişi, Yıldırım'ın kulağına eğilerek 'Sizinle özel bir konu konuşabilir miyim?' diye sordu.


Fenerbahçe başkanı 'Buyur söyle. Yabancı yok' cevabını verdi.


100 YILLIK KULLANMA HAKKI


Cebinden kartını çıkardı. Sonra da ağızdaki baklayı: 'Başkanım, beni buraya Servette Kulübü'nün başkanı gönderdi.' Ve dedi ki, 'Git Aziz Yıldırım'a söyle. Kendisini tanımıyorum ama Türkiye'de spora yaptığı hizmetleri biliyorum. Futbol aşığı bir başkanmış. İsterse Servette kulübünü ona satarım..' Yıldırım şaşırdı...


Bir zamanların ünlü kulübü şimdi İsviçre İkici Ligi'nde oynayan Servette'i Fenerbahçe Başkanı'na teklif ediliyordu.


'Ne istiyorlar?' diye sordu. '4 milyon euro' cevabını aldı. Aracı olan belediye meclis üyesi şöyle devam etti:


'Maçı oynadığınız 30 bin kişilik stat da bu rakama dahil'


Yıldırım arkadaşlarına baktı. Stadın tapusunun olup olmadığını sordu. Aracı '100 yıllık kullanma hakkı var' cevabını verdi.


HEYECANA İHTİYAÇ VAR


Peki neden Fenerbahçe Kulübü? Onu da şöyle anlattı:


'Bu takımın taraftarlarının heyecana ihtiyacı var. Güçlü bir kadroyla çok kolay şampiyon olur. Başkan, bunu sizin yapacağınıza inanıyor...'


Ne mi oldu?


Teklif cazip geldi. Fenerbahçe Başkanı arkadaşlarıyla görüşüp durumu değerlendirecek. Ama olaya sıcak bakıyorlar. Yakında Fenerbahçe'nin İsviçre'de bir kardeş kulübü olursa kimse şaşırmasın.


İSVİÇRE BASINI


Fenerbahçe'nin Sion karşısında aldığı 2-0'lık galibiyet İsviçre basınında geniş yer buldu. Gazeteler Sion'un rövanşta şansı olmadığı görüşünde birleşti:


Blick: Sion'u İstanbul'da daha zor bir maç bekliyor. Topun yuvarlak olduğu da unutulmamalı. Ama gerçekçi olmak gerekiyor. Tanrı Sion'u büyük hezimetten korusun:


Tribune de Geneve: 'Sion için mucize gerçekleşmedi' başlığını kullanan gazete, kulüp Başkanı Constantin'in 'Bu maç çok daha farklı olabilirdi. F.Bahçe forvetlerinin beceriksizliği işimize yaradı yoksa çok daha farklı bir skorla karşılaşabilirdik' ifadelerine yer verdi.


Courrier: Çok fark var. F.Bahçe her alanda Sion'dan üstündü. Sion'un İstanbul'da işi çok zor. Fenerbahçe Avrupa'nın büyük ekiplerinden biri.


Le Matin: Sion İstanbul'a turistik gezi yapacak. İki takım arasındaki fark ortada. Fenerbahçenin kadrosunda çok önemli futbolcular var. Fark da bundan doğuyor. Tur Sion için bir hayal.


Akşam

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler