LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray296035
 • 2. Beşiktaş295932
 • 3. Medipol Başakşehir295920
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor2944-4
 • 16. Atiker Konyaspor2929-5
 • 17. Osmanlıspor FK2929-9
 • 18. Karabükspor2912-47
 • Tümü
YENİ HABERLER
Hamza Hoca'ya bunu yapmayın
Hamza Hoca'ya bunu yapmayın
09 Ağustos 2015 08:58
Spor yazarı Rıdvan Dilmen, Galatasaray - Bursaspor maçını yorumları. "Hamza Hoca'nın müthiş bir CV'si var artık" diyen Dilmen, oyuncuları da hocalarına tavır almamaları için uyardı.

İşte Rıdvan Dilmen'in Sabah gazetesinde yayımlanana o yazısı;

Sneijder'in hareketi, Burak, Emre... Hamza Hamzaoğlu için bu tehlike çığ gibi büyüyebilir. İki maç kaybedersen otorite konuşulmaya başlanır

Öncelikle iki kupa sonrası Süper Kupa'yı da alabilmek büyük bir başarı... Ülkesinde yarıştığı tüm kupaları aldı bu takım. Tebrik etmek gerekiyor. Başkan Dursun Özbek ve teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'ndan bir ricam var.

Mütevazılık bir erdemdir, dinimizde de vardır ama suistimale uğradığın zaman farklı davranmak gerek. Acımasız bir futbol ülkesi burası, çok acımasız, çok... Sneijder için spiker arkadaş diyor ki oyuncu bunu yapar. Yapmayacak! Üzülmek farklı şey, reaksiyon farklı... 

Emre'nin atılmasından bahsetmek istiyorum.

Bir oyuncu yıpranabilir maç içinde. Yorulabilirsiniz ama bunun anlamı şudur: Beni at! Hamza hoca evde seyrederse muhtemelen bu konu hakkında da 'haklıydı' diye açıklama yapacaktır. 90'lara gelince şuursuzlaşabilirsiniz ama yine kasti tekme atamazsınız. Sneijder'in hareketi, Burak, Emre... Dursun beye söylemek istediğim bu.

Geçen sene başlayan, şimdi işler iyi giderken ortaya fazla çıkmayan defolar var. Hamza hoca için bu tehlike çığ gibi büyüyebilir. İki maç kaybedersen otorite konuşulmaya başlanır. 

HOCA AĞIRLIĞINI HİSSETTİRMELİ 

Galatasaray için iki yarıda 30'ar dakika baskı yapıyor, kompakt oynuyor diyemeyiz ama bir şablonu var hocanın. 4-2-3-1'i en iyi şekilde oynamaya çalışıyor. Risk aldığı dönemde 4-4-2 oynamasını da biliyorlar. Oyuncuların yardımlaşmaları da iyi... Fakat fazla üretemiyor. Erciyesli Yasin takım için önemli bir oyuncu oldu. Ben mi yaptım bunu? Neredeyse Muslera'nın bile performansını artırdı. İdman bilgileri hemen hemen aynıdır.

İyi bir insan olduğunu da biliyorlar. Fakat futbolculara hatırlatıyorum, yapmayın bunu.

Hamza hocanın ağırlığını hissettirmesi lazım... Müthiş bir CV'si var artık. Şımarıklığını yapmayacak ama tecrübeli davranacak. Emre'yi bir maç oynatmamıştı hoca. Diğer hafta, tak Burak yaptı.

Oyuncular bunu biliyor. Bunlar da hocanın dezavantajları oldu. Bazen idare edersiniz. Çok iyi bir oyun oynanmasa da Galatasaray'da Podolski, Sneijder, Selçuk gibi ayağa set oynayabilen oyuncular var. Pas yaparak tempoyu düşürerek bu işi çok iyi becerdiler. Sonuçta Galatasaray takımı ve teknik direktörü çok çok önemli bir başarıya imza attı.

MUSLERA TARİHİN EN İYİLERİNDEN

Türkiye 'nin gelmiş geçmiş tarihi boyunca en büyük kalecilerden biri Muslera gözüküyor, tartışmasız. 50 sene sonra hatırlanacak oyunculardan. Ivancevic'i yaşı belli bir yere gelmiş Fenerbahçeliler. Rüştü'yü konuşuyoruz. Taffarel var... Hatta UEFA Kupası'nı alan Taffarel'den bile daha iyi. Kaleci olmasaydı şampiyon olamazdı deniyor Galatasaray için... Ne yapalım, almasa mıymış yani, Galatasaray'ın kalecisi işte!

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler