LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Hacıosmanoğlu: "Sözleşmeyi yırttım...."
Hacıosmanoğlu: "Sözleşmeyi yırttım...."
26 Ocak 2015 06:16
Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Beyaz TV'de yayınlanan Beyaz Futbol programına telefonla bağlanarak Tolgay Arslan transferinden neden vazgeçtiklerini açıkladı.

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, "Beşiktaş ile ilişkimiz kötü olmasın diye masadan kalkdığımız cümlesi doğru değil. Çünkü burada birileri ile yarışa girmiyorsunuz. İstediğiniz oyuncu var onu almaya çalışıyorsunuz. Birileri ile yarışa girmek de doğru değil. Biz yaklaşık 4-5 aydan beri CEO'muzun takip ettiği bir oyuncu ve ara ara da görüştüğü bir oyuncu, gerek babası ile gerek oyuncusuyla. Bu bir hafta 10-15 günlük konu değil. 4-5 ay hatta sadece Tolgay Aslan değil Tolga Ciğerci de bunun içindeydi. onun sakatlığı olduğu içi.in gündemden çıkatrmıştık."

"Bundan yaklaşık 15-20 gün önce Trabzon'da oturuken hocamız hem oyuncusu ile hem babası ile görüştü. Babasının söylediği "Hem İngiltere'den hem İtalya'dan teklifler var. Ama biz çocuğumuzun istikbali için Bundesliga'da kalmasını istiyoruz. Sezon sonunda sözleşmesi bitiyor ona göre ya İtalya'ya ya İngiltere'ye gitmesini istiyoruz" dedi. Tabi bunun üzerine görüşmeler devam etti. Bu süreçte hocamız da görüşmeye devam etti hem babası ile hem oyuncusuyla konuştu. Sonra Metin Yılmaz kardeşimiz de Almanya'ya gitti. Tolgay'ın eşinin ikna edilmesi lazımdı. Eşi konuya ikna oldu. Tolgay'ın yanındayken de beni aardılar. Metin ile konuşurken Tolgay da espiri yaptı. Metin'i buraya gönderiyorsun buraya başkanım Erkan Zengin'i özel uçakla almaya gittin beni niye almaya gelmedin dedi. Ben de jet gönderir aldırırım seni, yeter ki sen Trabzonspor'da oynayamak istiyorum de. Tolgay da başkanım benim Trabzonspor'a gelmek istiyorum dedi. Zaten Metin altyapısını oluşturmuştu. O zaman biz de geliyoruz dedik. Ve akşam hocamızla beraber jest olsun diye kalktık gittik. Bizi karşıladılar. Oturduk yemeğimizi yedik. Hanımı da oradaydı onla da konuştuk. Görüşmelerimiz sabah yaklaşık saat 4'e kadar sürdü. arkadaşlar konuştu en son bana geldiler arada pürüz vardı. Rakam konsunda itilaf vardı ben müdahale ettim. menajerin rakamlarına kendim belli rakamlar yazdım Bu da benim başkanlık opsiyonum olarak kabul ederseniz Trabzonspor'un da kapısı açılır size dedim. Tamam dediler. Çocuğun ücretlerini hallettik sonra kendisine geldi sıra. Normalde menajerler yüzde 10 komisyon alır. Farklı şeyler de istedi dedim olmaz."

"Önce 5 Milyon Euro satış opsiyon ücreti koymak istedi sözleşmeye. Dedi ki 'Sadece 2016'da 8 Milyon Euro'ya bana bunu satma hakkı verin sadece iki ay süre. Eğer iki ayda satma hahkkı verin, satamazsam bu opsiyon kalkar.' Ben de dedim ki sen 2016'da ilk 2 ayında bana bunu satarsan, 2016'dan sonra menajerlik paranı vermem. Olurdu olmazdı derken 'Ben o zaman 8'e sattığım zaman 8'in üzerinden komisyon isterim o zaman vermeyin o parayı bana' dedi. Ben de sen 8 değil 10 yaz oraya, 10'a satarsan 2016'nın ilk 2 ay içerisinde yüzde 10'unu ben vereceğim. El sıkıştık anlaştık. Avrupa takımların veriği rakamlar bizden yüksek değil. şimdi dedim biz el sıkışıyoruz, el sıkıştık bitti bu iş değil mi dedim. Başkanım biz el sıkıştık bu iş bitti dedi. Detayları yazıya döktük. Sabah kalkıyoruz oyuncu geliyor, sarılıyoruz, el sıkışıyoruz avukatları da İtalya'dan geliyor. Biz de 3 buçuktan uçağı kaldıracaktık. Sabah da aynı şekilde problem yok. Kalktık arkadaşlarla beraber, avukatı da otele getirip herp beraber gidecektik. Biz bu anlaşmayı sonlandırdık başka tekliflerle görüşmeniz doğru olmaz dedik. Onlar da el sıkıştıktan sonra başka takımla konuşmamız söz konusu olmaz dedi. Her konu da anlaştık" dedi.

Beşiktaş'la görüştüğünü duyunca sözleşmeyi yırttım attım

İbrahim Hacıosmanoğlu, "Herşey tamam saat 4:10 geçiyoruz. Artık gidiyoruz. O arada Metin'i arıyorlar ve Beşiktaş'la görüşüldüğü söyleniyor. Avukat geldi italyadan hazırız gidiyoruz dedi Metini beşiktaştan bi arkadaş aradı dedi biz yüz yüze görüştük dedim siz nasıl görüştünüz bende dedim transfer bittikden sonra gidip neden başkalarıyla görüştünüz ? Ben öğrenınce Beşiktaş ile görüştüklerini kabul ettiler bende dedimki demek Beşiktaş benim verdiğim parayı vermediki buraya geldiniz sinirlendim. Hamburga görüşmelere başladığımızı bildirdik yazılı olarak cevap bile aldık olumlu olarak. Ben Tolgay'ın Beşiktaş'la görüştüğünü duyunca hazırda olan sözleşmeyi yırttım attım. Öyle bir ortamda ben kalktım çıktım. Kalkın İstanbul'a gidiyoruz dedim. Tolgay'ın yüzündeki mahcubiyeti gördüm. Kendisine fuitbol hayatında başarılar diliyorum. Ahmet Nur Çebi bana dedi ki: "Tolgay'ın Beşiktaş'a gelmemesi için elimden geleni yapacağım. Bu aramızda kalsın dedi ama etik davranmadılar. Ahmet Nur Çebi, sözünde durmadı" dedi.

 

FANATİK

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler