LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray296035
 • 2. Beşiktaş295932
 • 3. Medipol Başakşehir295920
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor2944-4
 • 16. Atiker Konyaspor2929-5
 • 17. Osmanlıspor FK2929-9
 • 18. Karabükspor2912-47
 • Tümü
YENİ HABERLER
Hacıosmanoğlu: Muhteşem F.Bahçe taraftarı her şeye layık
Hacıosmanoğlu: Muhteşem F.Bahçe taraftarı her şeye layık
19 Ağustos 2013 07:17
Beşiktaş ile Trabzonspor arasında oynanan mücadelede Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, derbilerdeki deplasman takımı taraftarına yasağı protesto amacıyla maçı tribünde Beşiktaşlı taraftarlarla birlikte izledi.

Spor Toto Süper Lig’in ilk haftasında Beşiktaş ile Trabzonspor’un Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynayacağı maç için stada gelen Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Uzun bir aradan sonra ligin başladığını belirten Hacıosmanoğlu, “Türk futbolunun adaletli bir şekilde yönetilmesini istiyoruz. İlle de şampiyon olacağız diye bir kaide yok. Ligde 18 takım var. Geçen sene PTT 1. Lig’den yükselen takımların da şampiyon olma hakkı var. Hiç takımın tekelinde değil şampiyonluk. Futbolu yönetenlerin sahada düdük çalanların, bayrak kaldıranların, hakkı düşünerek hakkı sahiplerine vermesini istiyoruz. Sporda şiddet var diyenler evet var ama sporu yönetenler kendi çıkarları ön plana taşıdıkları için şiddet oluşuyor. Şiddetin oluşmasında taraftarların çok büyük payı yok diye düşünüyorum. Siz futbolu adaletli bir şekilde yönetirseniz herkes kardeşçe maçları izler” dedi.

“Biz Beşiktaş Kulübü ile anlaşmıştık kale arkalarını bize vereceklerdi biz de onlara vercektik”

Hacıosmanoğlu, maçları rakip taraftarların izlemesi için Beşiktaş Kulübü ile anlaştıklarını hatırlatarak, “Biz Beşiktaş kulübü ile anlaşmıştık kale arkalarını bize vereceklerdi biz de onlara verecektik. Güvenlik kurulunun kararı ile uygun görmediler. Hangi takım gelirse gelsin istiyorsa misafir bölümümüz onlara açıktır. Kardeşçe gelip maçlarını izleyebilirler. Biz de onları en iyi şekilde ağırlarız o yüzden de bir ilk olsun ancak fanatizmi başkanlar ve yöneticiler ortadan kaldırır. Ben de çocuklarımla beraber burada Beşiktaşlı kardeşlerimle beraber maçı seyredeceğiz onlarda ikici yarının ilk haftasında gelsinler bizde onları misafir edelim, kardeş kardeş maçımızı seyredelim” diye konuştu.

"Fenerbahçe taraftarları da bizim orada maç seyretmek istiyorsa seyredebilir"

Futboldaki gerginlikler ile ilgili bir soru üzerine Hacıosmanoğlu, “Ben her konuşmamda açık bir şekilde söylüyorum; insanlar bunu yandaş medyalarında farklı kullanıyorlar farklı algı oluşturmaya çalışıyorlar bizim hiçbir takımla husumetimiz yok. Ben her cümlemde Fenerbahçe’nin muhteşem taraftarlarının her şeye layık olduğunu söylüyorum. Elbette Fenerbahçe taraftarları da bizim orada maç seyretmek istiyorsa seyredebilirler. Bizim mücadelemiz Türk futbolunu kirleten insanlarla” açıklamasında bulundu.

Anadolu kulüplerini desteklerini kaydeden Hacıosmanoğlu, şunları söyledi:

“Bütün kulüplerle konuşuyoruz şampiyonlukların sahada kazanılmasını istiyoruz hiç bir Anadolu takımının hakkının yenilmesini istemiyoruz şampiyon olacaksan ben bir kaç tane olmasını istiyorum. Güçlü bir Anadolu takımlarının olduğu yerde bizi daha Avrupa’da iyi temsil ederler. Biz onların haklarını kendi haklarımız gibi korursak onlarında şampiyonluğa giderken engel değil destekleyici olursak daha iyi olur.”

İHA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler