LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
Görevsizlik talebi reddedildi
''Futbolda şike'' iddialarına ilişkin görülen davada, bugün 5. duruşma Çağlayan Adliyesi'nde devame diyor.. Davada bazı sanık avukatlarının ''görevsizlik'' ve ''yetkisizlik'' talebi mahkemece reddedildi.
Görevsizlik talebi reddedildi
20 Şubat 2012 / 14:33 Güncelleme: 20 Şubat 2012 / 14:40

''Futbolda şike'' iddialarına ilişkin görülen davada, bazı sanık avukatlarının ''görevsizlik'' ve ''yetkisizlik'' talebi mahkemece reddedildi.

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada söz alan bazı sanık avukatları, dosyanın özel yetkili mahkemede yargılanması için, cebir ve şiddet unsurunun oluşması gerektiğini belirterek, bu dosyada herhangi bir cebir ve şiddet unsurunun bulunmadığını savundular.

Cebir ve şiddet unsurlarının oluşmaması nedeniyle mahkemenin ''görevsizlik'' ve ''yetkisizlik'' kararı vermesini talep eden sanık avukatları, hiçbir sanık arasında bağlantı olmadığını belirterek, dosyanın bazı sanıklar yönünden de ayrılması gerektiğini öne sürdüler.

Sanık avukatlarının taleplerine ilişkin görüşü sorulan Cumhuriyet Savcısı Ufuk Ermertcan, görevsizlik, yetkisizlik ve dosyanın bazı sanıklar yönünden  ayrılması taleplerinin, iddianamede yer alan suçun niteliği, suçların bağlantısı ve Ceza Muhakemeleri Kanunu'nun ilgili maddeleri uyarınca reddedilmesini istedi.

Duruşmaya verilen aranın ardından Mahkeme Heyeti Başkanı Mehmet Ekinci, sanık avukatlarının görevsizlik, yetkisizlik ve dosyanın bazı sanıklar yönünden ayrılması taleplerinin reddedilmesine karar verildiğini açıkladı.

TARAFTARDAN TAM DESTEK

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN...

Fenerbahçeli taraftarlar, ''Futbolda şike'' davasında tutuklu yargılanan kulüp başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticiler ile kulüp yetkililerine destek vermek amacıyla Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplandı.

Sabah saatlerinden itibaren adalet sarayının önündeki alanda toplanan taraftarlar, ellerinde pankartlarla verdikleri mesajların yanı sıra yaptıkları tezahüratlarla yaşanan sürece tepkilerini dile getirip, yöneticilere destek vermeye çalıştılar.

Ellerinde, tutuklu yargılanan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın yanı sıra asbaşkanlar İlhan Ekşioğlu, Şekip Mosturoğlu ve kulüp mali işler müdürü Tamer Yelkovan ile amatör şubeler koordinatörü Cemil Turan'ın fotoğraflarının da bulunduğu pankartlar taşıyan taraftarlar, ''Hukuka saygılıyız, karardan kaygılıyız'', ''Sana kalkan ellere kalkan olacağız'' şeklinde pankartlar açıp, ''Yıkılmayan son kale en büyük Fenerbahçe'' tezahüratları yaptı.

Çevik kuvvet ekipleri taraftarların toplanması nedeniyle, adalet sarayı çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı.

Sarı-lacivertli taraftarların adalet sarayı önünde bekleyişi sürüyor. (AA)

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler