LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Genç Fenerbahçelilerden çarpıcı açıklamalar
Genç Fenerbahçelilerden çarpıcı açıklamalar
02 Temmuz 2013 11:42
Fenerbahçe tribün gruplarından GFB, 1 taraftarın hayatını kaybettiği olaylarla ilgili çarpıcı bir açıklama yaptı.

Fenerbahçe tribün gruplarından Anadolu Yakası GFB, 1 taraftarın hayatını kaybettiği, 1 taraftarın da yaralandığı olaylarla ilgili çarpıcı bir açıklama yaptı.

Anadolu Yakası GFB’den yapılan açıklama şöyle:

“30.06.2013 pazar akşamı Fenerbahçemize UEFA tarafından verilen haksız cezaya istinaden yapılan Büyük Fenerbahçe yürüyüşünde Anadolu Yakası GFB olarak yerimizi aldık. Bu yürüyüşte insanların samimi duygularını suistimal edecek, art niyetli, Fenerbahçemizin onur davasıyla zerre alakası bulunmayan, kişi veya oluşumların provokasyon girişiminde bulunacaklarını tahmin edebiliyorduk. Grup olarak bu tarz provokasyon girişimlerini önlemek adına, bizimle birlikte bu onur mücadelesinde yer alan şahıs veya taraftar gruplarına geniş çaplı bilgiler verdik.

Hiçbir siyasi oluşum altında olmayacağı konusunda mutabakata vardık

Bu yürüyüşün hiç bir siyasi oluşum altında yürütülmesine izin verilmeyeceği, ortak noktamız olan Fenerbahçe’nin çıkar ve menfaatleri dışında bir gayemiz olmayacağı, bu yürüyüş esnasında esnaf ve vatandaşlara kesinlikle zarar verilmemesi, hususlarını gerçekleştirerek yürüyüşümüzü sonlandıracağımız konusunda mutabakata vardık.

Asıl amacı provokasyon olan kişi ve gruplar…

Ancak yürüyüşün yapıldığı Bağdat Caddesi’nde, asıl amacı provokasyon yapmak olan kişi ve gruplar, amaçları doğrultusunda taraftarlarımızı sabote etmeye çalıştılar. Taraftarlarımızın bu provokatörleri defalarca uyarmalarına rağmen provokasyonların devam etmesi sonucu çıkan arbedede çok sevdiğimiz kardeşimiz Kadir Ökçesiz’i kaybettik. Tek tesellimiz, yoğun bakımda tedavisi devam eden Cenk Eroğlu kardeşimizin hayati tehlikeyi atlatıp tekrardan aramıza katılmasıdır.

Milli değerlerine sahip çıkan grurumuz...

Her zaman vatanın, milletin yanında olan, milli değerlerine sahip çıkan, Fenerbahçe sevgisi ve menfaatleri dışında başka bir düşüncesi olmayan grubumuz, bundan sonrada mücadelesine aynı çizgide devam edecektir. Yüce Türk Adaletine olan saygımız, gerekli yargılama işlemlerinin bir an önce başlayacağına ve Fenerbahçe sevgisine gölge düşürmeye çalışanların gereken cezayı alacaklarına dair inancımız tamdır.”

Sizin Yüzünüzden Fener Bahçeliliğimden vaz geçtim
 // ZEKİ BÜLBÜL
Genç Fener Bahçeliler denen bir gurup var sözde fener bahçeli olmaz olsun sizin gibi fenerli , bu sene takımımıza vermiş olduğunuz zararı herkez biliyor hem maddi zarar verdiniz hem de bizi yabancılara rezil ettiniz, takımızın sevircisiz maç oynamasına sebep oldunuz , sizler Fener Bahçenin sahibi sizmişsiniz gibi hareket ediyorsunuz. Takımın seven ve takımının daha iyi yerlere gelmesini isteyen insan böylemi yapar. Aziz YILDIRIM' a acı çektirelim diye Fener Bahçeme acı çektiriyorsunuz....
02 Temmuz 2013 Salı 16:14
SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler