LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Medipol Başakşehir306222
 • 3. Beşiktaş295932
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Sivasspor3044-5
 • 16. Gençlerbirliği3030-14
 • 17. Atiker Konyaspor2929-5
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Galatasaray'daki kaos sürüyor
Galatasaray'daki kaos sürüyor
02 Mayıs 2011 07:30
Adnan Polat istifa edecek

Adnan Polat, yarın mahkeme "tedbir kararını" kaldırmasa dahi istifa edecek. Bu durumda tüzük gereği eçim 14 Mayıs'ta değil bir ay içinde başka bir tarihte yapılacak.

27 Mart'taki Mali Genel Kurul'da ibra edilmeyen Galatasaray yönetiminde Başkan Adnan Polat sıkıntılı günler geçirmeye devam ediyor. 14 Mayıs'ta Genel Kurula gitme kararı alan Sarı Kırmızlılar Beyoğlu 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin olağanüstü seçime gidilmemesi için koyduğu ihitiyati tedbir kararı kulübü kaosa sürüklemişti. Şimdi gözler mahkemenin yarın vereceği son karara çevrilmiş durumda. 3 başkan adayı listelerini hazırladı ve genel kurulu beklemeye başladı. Ancak bu şartlar altında seçime gidilmesi zor. Özellikle Adnan Polat2ın futbol takımının aldığı kötü sonuçlar nedeniyle her şeye rağmen yakı çevresine istifa edeceğini aktardığı öğrenildi.  Polat istifa edeceği için tüzük gereği yeni bir seçim yapılacak. Fakat genel kurul sanıldığı gibi 14 Mayıs'ta olmayacak. Yine Polat ve yönetiminin 1 ay içinde belirleyeceği bir tarihte yapılacak.

 ‘Küçük Luce’yi GÖNDEREYİM’

Başkan adaylarından Ünal Aysal’ın ekibi 3 koldan teknik adam arayışlarına başladı. Yönetimde ikinci adam olması beklenen Ali Dürüst’ün Fatih Terim üzerinde durduğu, bir diğer yönetici adayı Bülent Tulun'un Belçikalı hoca Eric Gerets için nabız yokladığı kaydedildi. Aysal’ın listesine son anda alınmaktan vazgeçilen Abdurrahim Albayrak’ın küskünlüğünü bir kenara bırakarak teknik adam arayışlarına yardımcı olduğu ve bu kapsamda Rumen Mirca Lucescu’yu ikna etmeye çalıştığı kaydedildi. Ukranya’nın FC Shakhtar Donetsk’in başına bulunan ve yılda 6 milyon euroya yakın kazanan 65 yaşındaki kurt hocanın teklife soğuk baktığı ve Albayrak’a ilginiç bir öneride bulunduğu belirtildi. Ancak Luce’nin, “Oğlum Razvan’ı alın” diyerek karşı bir teklifte bulunduğu belirtildi.

Tüm adayların KARARI AYNI!

Galatasaray'da başkan adayları bir yandan seçimi beklerken bir yandan da futbol takımını yeniden oluşturmak için çalışmalar yapıyor. 14 Mayıs'ta seçim olur ya da olmaz; başkanlığa kim gelirse gelsin takımdan yollanacak oyuncular belirlendi. Yabancılardan Neill, Zapata, Kewell, İnsua yollanacak; Cana, Pino, Stancu'ya teklif gelirse satılacak. Sadece Milan Baros ve Arjantinli Culio takımda tutulacak. Yerlilerden Ayhan, Barış, Mustafa Sarp, Serkan Kurtuluş ile yollar kesin olarak ayrılacak. Başkan adayları Mehmet Helvacı, Ünal Aysal, Turgay Kıran'ın ve başkan Adnan Polat'ın futbol takımıyla ilgili düşüncelerinin bu olduğu sızan bilgiler arasında. Ortak fikirlerden bir taneside kaptan Arda Turan'ın takımda tutmak istemeleri.

Takıma sahip çıktı

Zor günlerden geçen Başkan Adnan Polat, Beşiktaş derbisinden sonra futbolcularına sahip çıktı. 2-0 kaybedilen maç sonrasında Başkan Polat, "Hemen hemen hergün linç edilen bir yönetimin futbolcuları sahaya çıkıp nasıl oynayacak? Şimdi kalkıp oyuncularımıza bir şey söylersek, bu kesinlikle haksızlık olur" ifadelerini kullandı. (Bugün)

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler