LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
Galatasaray'da şok yolsuzluk iddiası
Galatasaray'da şok yolsuzluk iddiası
02 Eylül 2014 06:37
Sarı kırmızılın takımın Hukuk Müdürü Ayşegül Egemen, Galatasaray ile ilgili şok yolsuzluk iddiası ortaya attı.

G.Saray'da kısa bir süre Hukuk Müdürü olarak çalışan Ayşegül Egemen, sarı-kırmızılı kulüpte ciddi anlamda yolsuzluk yapıldığını söyledi. Tüm bunlardan başkan Aysal'ın da haberi olduğunu belirtti

Cimbom'da geçtiğimiz Şubat ayındaki skandal sonrası suskunluğunu koruyan kulübün eski Hukuk Müdürü Ayşegül Egemen bir konuştu bir konuştu. Beyaz TV'de çarpıcı iddialarda bulunan Egemen, kulübün 500 bin euro'sunu zimmetine geçirmediğini belirtirken hukuk mücadelesinin sürdüğünü ifade etti. Ayşegül Egemen, Türk Telekom Arena'da 1.5 milyon euro'luk formanın kayıp olduğunu kaydetti. İşte Egemen'in o sözleri: "Statta, Florya'da kulübün her yerine yolsuzluk bulaşmış.

Toplam yolsuzluk 1.5 milyon euro'dan fazla. Bundan başkan Ünal Aysal'ın da haberi var. Ayrıca bunların hepsi belgeli. Kargo şirketi aracılığıyla nasıl girdiği, girdikten sonra nasıl ulaşmadığı da belli! Bu zaten G.Saray camiasında herkesin bildiği bir şey. Bu belgelerin altında imzası olan yönetici şu an görevde değil. G.Saray'da özellikle mağazacılıkta ciddi anlamda yolsuzluk var. Ama bunu ben şimdi değil hukuki platformda avukatım aracılığıyla söyleyeceğim"

"Bana adil davranmadılar"

Ayşegül Egemen uzun süreli suskunluğunun kamuoyunda, "G.Saray tarafından yapılan dolandırıcılık suçlamalarını kabul ediyor" şeklinde algılandığı için konuştuğunu belirtti. Egemen "Camiaya zarar vermemek için sessiz kaldım. Ancak sözler tutulmadıkça günah keçisi ben oldum. G.Saray'ın adil davranacağını düşünüyordum ama yapmadılar" ifadelerini kullandı. Egemen, 500 bin TL'lik senedi güvenlik eşliğinde zorla imzaladığını açıkladı. Eski Hukuk Müdürü, "Özel kişiler dosyalarıma da özel bilgisayarıma da el koydular. Bunu imzalatmalarının sebebi mali kurul öncesi kendi açıklarını kapatmak içindi. Yoksa yönetim düşecek dendi. G.Saray kulübüne imzasız bir çay bardağı bile alınamaz. Mali İşler Direktörü Kadri Bey'in de CEO Lutfi Bey'in de (Arıboğan) her şeyde imzaları var" diye konuştu.

İlk on yalan olur

İlginç iddialarda bulunan Ayşegül Egemen, Ünal Aysal'ın "G.Saray'ı dünyanın ilk 10 kulübü arasına sokacağım" sözünün şu an için imkansız olduğunu söyledi. Egemen "Kulüpten rant sağlayan çok. Bunlar çözülmeden başarı hayal" diye konuştu.

O parayı ödemem

Ayşegül Egemen, kulübün 500 bin TL'sini zimmetine geçirmediğini söyledi. Egemen "Bu senedi ödemeyeceğim. Lutfi Arıboğan'ın zeki bir adam olduğunu düşünüyorum. 500 bin TL'yi ben almadım ki ben ödeyeyim. Bu parayı G.Saray'ın ver dediği yerlere verdim" dedi.

Transferler gizli yapıldı

Ayşegül Egemen, G.Saray'ın yaptığı transferlerde de sıkıntı olduğunu iddia etti. Egemen "Transferler gizli ve tek başlı bir müzakere ile yönetiliyor. Bunu G.Saray Spor Kulübü'nde bilmeyen yok. Siz buna ister yolsuzluk dersiniz, ister komisyon. Ben direkt dahil olmak istemiyorum" diye konuştu.

GS: Yıpratma çabası

Sarı-kırmızılı kulüp ise iddialara resmi siteden cevap verdi: "G.Saray'ın dava açtığı kişi asılsız iddialarda bulunmuştur. Bu devam eden mahkeme sürecine müdahaledir. Amaç daha ligin ilk haftasından G.Saray'ın yıpratılmasıdır. Kulübümüz tamamen haklı adımlar atmıştır"

 

FOTOMAÇ

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler