LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Galatasaray'da oy verme işlemi başladı
Galatasaray'da oy verme işlemi başladı
27 Mart 2010 11:38
Galatasaray Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı başladı.

Galatasaray Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nda oy verme işlemlerine başlandı.

Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda gerçekleştirilen kongrede başkan adaylarının konuşmalarının ardından, üyelerin oy vermesi işlemlerine geçildi.

Başkan adayları Adnan Polat'ın kırmızı, Adnan Öztürk'ün ise sarı renkte oy pusuluları ile yarıştığı genel kurulda, oy kullanma hakkına sahip üyeler, 24 sandıkta saat 15.00'e kadar oylarını atabilecekler.

Diğer yandan, genel kurulda  Adnan Polat 6'ncı, Adnan Öztürk ise 10. sandıkta oylarını kullanacaklar.

PROJELERİMİZ DEVAM EDECEK

Galatasaray Kulübü'nün Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nın açılışında konuşan başkan Adnan Polat, görev yaptıkları iki dönemde önemli projeler başlattıklarını, önümüzdeki iki yılın bu projelerin bitme dönemi olacağını söyledi.

Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda yapılan kongrede, Galatasaray Kulübü'nün tarihi bir gününü yaşadıklarını anlatan mevcut başkan ve yeni dönem için de başkan adayı olan Polat, ''Seçimlerin en güzel tarafı, bütün dostlarımızı, kardeşlerimizi ve ağabeylerimizi bir arada görme imkanı bulmamızdır. Biz kulübün denetlenmesi, kurumsallaşması, şeffaflaşması konusuna önem verdik. Dışarıda bir arkadaşımız bana şeffaf olan sandıkları gösterip, 'Biraz abartmadınız mı' diye sordu. Bundan sonra Galatasaray sandıkları şeffaf olacak'' dedi.

Mart ayı içinde, görev yaptıkları 24 ayın en yoğununu yaşadıklarını kaydeden Adnan Polat, şunları söyledi:

''Başlatmış olduğumuz projelerin hepsi mart ayının içine denk geldi. Biz de zamanımızın büyük bölümünü kulübün peşinde koşmakla geçirdik. Projeleri başlattık, şimdi iki sene öncesine kadar çok daha ekonomik olarak istikrarlı döneme girdik, sportif olarak yapılanmaların neticelerini almaya başladık. Dilerim ki, iki sene sonra daha iyi bir tablo olur. Dört sene önce seçimde aday bulamazken, 2 sene önce listemize insanları ikna etmek için zorlanırken, bugün yönetimime girmek isteyen 100'den fazla arkadaşımız oldu. Bu, şunu gösteriyor; biz Galatasaray'da iyi şeyler yaptık ki, yönetime girme isteği arttı. İnşallah iki sene sonra seçimde 2 değil, 4 başkan aday olur. Bu, Galatasaray'ın iyi yönetildiğinin göstergesidir.''

Polat konuşmasını, ''Bu seçimlerin sonu ne olursa olsun, göreve gelecek başkanı hepimizin başkan ve yöneticileridir. Hepimiz Galatasaray'ı daha yükseklere çıkarmak için çalışacağız, bu da benim size sözüm olsun'' diyerek biterdi.

Öte yandan, başkan Adnan Polat'ın ''Sandıkları şeffaflaştırdık'' açıklamasının ardından, Kongre Divan Başkanlığı'na seçilen İrfan Aktar'ın, ''Sandıklar, yeni Dernekler Kanunu'na göre yenilendi'' demesi dikkati çekti.

DİĞER ADAY ADNAN ÖZTÜRK

Galatasaray Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nın başlangıcında konuşan başkan adayı Adnan Öztürk, seçilseler de seçilemeseler de 24 saat Galatasaray'ın hizmetinde olacaklarını kaydetti.

Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda genel kurul üyelerine hitap eden başkan adayı Adnan Öztürk, seçim sürecinde son 2 aydır, göreve gelmeleri halinde neler yapacaklarını aktardıklarını belirtirken, özellikle Özhan Canaydın'ı kaybetmenin büyük üzüntüsü yaşadıklarını vurguladı.

Tüm seçim çalışmaları süresince, Yunan filozof Aristoteles'in 3 temel prensibini kullandıklarını anlatan Öztürk, ''Bunlar, (Logos) zeka ile mantık, (Patos) yürek ve (Etos) da ahlaktır. Ben burada ekibim adına, seçilsek de seçilemesek de 24 saat Galatasaray'ın hizmetinde olacağımızı teyit ediyorum'' dedi.

YÖNETİM KURULU LİSTELERİ

Genel kurulda başkan adayları Adnan Polat ile Adnan Öztürk'ün üyelerden oy isteyeceği yönetim kurulu aday listelerinde şu isimler bulunuyor:

Adnan Polat: Yiğit Şardan, Cemal Özgörkey, Murat Yalçındağ, Ali Haşhaş, Haldun Üstünel, Işın Çelebi, Mehmet Helvacı, Selim Sayılgan, Emir Sarıgül, Hakan Üstünberk, Vedat Eşkinat, Doğan Yalçınkaya, Yalçın Orhon, Taner Aşkın, İbrahim Çağlar.

Adnan Öztürk: Hayrettin Kozak, Hamdi Yasaman, Murat Ece, Ömer Kayalıoğlu, Osman Hattat, Abdürrahim Albayrak, Mehmet Can Topsakal, Mehmet Saruhan Cibara, Reşit Sinanlı, Emre Alkın, Fatih Gökşen, Emre Erdoğan, Cem Ersan, Necati Demirkol, Kaan Boyner.

Genel kurulda, başkan adaylarının üyelere yapacağı konuşmaların ardından, 24 sandıkta oy verme işlemlerine başlanacak ve bu işlem saat 15.00'e kadar devam edecek.

Kanal A Haber - A.A.

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler