LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray296035
 • 2. Beşiktaş295932
 • 3. Medipol Başakşehir295920
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor2944-4
 • 16. Atiker Konyaspor2929-5
 • 17. Osmanlıspor FK2929-9
 • 18. Karabükspor2912-47
 • Tümü
YENİ HABERLER
Galatasaray'da 2 önemli gelişme
Galatasaray'da 2 önemli gelişme
03 Mayıs 2010 15:43
Süper Lig'de son haftalarda aldığı kötü sonuçlar nedeniyle şampiyonluk yarışında geriye düşen ve devler ligine katılma şansını da zora sokan G.Saray, yeni sezonun planlarına başladı.

Sezonu hayal kırıklığı şampiyonu olarak tamamlamak üzere olan Galatasaray'da gelecek sezonun planlamaları başladı. Geçen sezon transferde tek yetkili olarak hareket eden Futbol Şubesi Sorumlusu Haldun Üstünel'in, iç transferde yetkileri yeniden Adnan Sezgin devraldı. 2 yıl önce Teknik Direktör olarak Michael Skibbe'yi göreve getiren ve alınan başarısızlıkta hedef gösterilip yetkileri kısıtlanan Adnan Sezgin yeniden Futbol Şubesinde aktif göreve getirildi.

Başkan Adnan Polat'tan aldığı destek ile icraata başlayan Adnan Sezgin hatırlanacağı gibi Carusca, Volkan Yaman , Yaser, Alpaslan Erdem ve Ferdi Elmas gibi transferleri tek başına gerçekleştirmiş ve Galatasaray'ın milyonlarca Euro'sunu boşa harcadığı ileri sürülmüştü. Galatasaray bu iki oyuncudan hiç faydalanamadığı gibi ardından göndermek için neredeyse üste para vermesi gibi birde durum oluşmuştu.

HAKAN ARIKAN VE SERDAR ÖZKAN TRANSFERİ

Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin'in şimdide , Beşiktaş'ın iki yedeği kaleci Hakan Arıkan ve Serdar Özkan'ın transferini gerçekleştirmek üzere olduğu biliniyor. Adnan Sezgin'in Siyah-Beyazlı iki futbolcu ile de kesin anlaşma sağladığı ancak son kez kendi kulüpleri görüştükten sonra büyük bir olasılıkla Florya'ya, Adnan Sezgin'in yanına gelecekleri öğrenildi.

Adnan Sezgin'in yeniden ön plana çıkmasının ardında ise bu sezon yaşanan başarısızlığın bir ölçüde başkan Adnan Polat tarafından Futbol Şubesi Sorumlusu Haldun Üstünel'e fatura edilmesini gösteriyor. 2008 yılında Feldkamp'ın ayrılması ile kazanılan şampiyonlukta perde arkasında teknik direktörlüğe soyunan Adnan Sezgin, Skibbe ile yaşanılan hayal kırıklığının ardından tamamen geri plana çekilmiş, maç sonraları medyaya tek kelime bile etmekten kaçınmaya başlamıştı. Oysa daha önce yaşanılan süreçte Adnan Sezgin her maç sonrası bir profesyonel çalışan gibi değil, seçilmiş yönetici gibi maç sonraları G.Saray adına konuşmalarda bulunuyordu.

HALDUN ÜSTÜNEL FAKTÖRÜ

Bir yıllık süren sessizliğin ardından Adnan Sezgin yeniden ön plana çıkarak bu kez transferde icraata başladığı gözlemleniyor.

Bu gelişmeler yönetici Haldun Üstünel ile Adnan Sezgin arasındaki görev paylaşımını yeniden kaotik bir ortama sokarken, Üstünel, Sezgin'in bitirdiği iç transferleri suskunlukla karşılıyor. Diğer yandan ise kadromuz yetersiz diyen teknik direktör Frank Rijkaard'ın, iki yedek oyuncunun transferini nasıl karşılayacağı da ayrı bir merak konusu. Çünkü Rijkaard'ın yönetici Haldun Üstünel ile yaptığı görüşmelerde kaleci Hakan ve Serdar'ın aksine başka mevkilerde özellikle orta alanda oyuncu transferi istediği biliniyor.
Milliyet

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler