LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
G.Saray'ın başkan adayı ilk kez konuştu
G.Saray'ın başkan adayı ilk kez konuştu
04 Ekim 2014 10:00
Galatasaray'ın sürpriz başkan adayı Prof. Dr. Duygun Yarsuvat, çok özel açıklamalar yaptı.

Galatasaray’da, 25 Ekim’de yapılacak Olağanüstü Seçimli Genel Kurul öncesi Alp Yalman’dan sonra sürpriz şekilde son dakikada adaylığını açıklayan Prof. Dr. Duygun Yarsuvat, Milliyet’e özel açıklamalarda bulundu.

Sarı-kırmızılı camianın ileri gelen isimlerinden Yarsuvat’a ilk olarak neden aday olduğunu sordum. Cevabından önce yaptığı hatırlatmaya çok şaşırdım. 77 yaşındaki Yarsuvat’ın hafızasının çok iyi olduğunu belirtmeliyim. Çünkü 7 yıl önce ben Cumhuriyet’te çalışıyorken aramızda geçen bir diyaloğu bana anımsattı. Adaylık konusunda ise “Galatasaraylılar hürriyete önem verirler. Tek bir kişinin seçime girmesi doğru olmazdı” yanıtını verdi.

Yarsuvat’a yönelik eleştirilerden biri de 7-8 saatte liste oluşturmasıydı. Yarsuvat bununla ilgili olarak, “Liste kurarken zorlandığımı kim söylüyor. Vakit kısa olmasına rağmen iyi bir liste oluşturduğumuzu düşünüyorum” yorumunu yaptı.

Başkan adayı Yarsuvat’a camiada dolaşan, “Emanetçi başkan olacak” iddiasını söylediğimde ise “İsteyen istediğini düşünebilir ve söyler. Beni sevmeyenlerin seçim sloganı bu olacak galiba. Elin ağzı torba değil ki büzesin” diye çıkıştı.

Ardından da bana göre bombayı patlattı... “Genel kurul layık görürse Mayıs 2015’e kadar görev alacağız. Çünkü tüzük bu tarihte yeni bir seçimi işaret ediyor. Biz de Mayıs 2015’te seçime gideceğiz.”

"Prandelli göreve devam edecek"

Yarsuvat başkanlık görevine seçilmesi halinde Teknik Direktör Prandelli’nin görevine devam edeceğini açıkladı. Bu konuda çok net bir tutum sergileyen Yarsuvat, “Bana göre köprü geçilirken at değiştirmek doğru olmaz. Prandelli’yi neden kovayım ki? Önemli bir sezondayız ve istikrarın öneminin farkındayız. Bu noktada Prandelli’yi göndermek çözüm olmayacağı gibi bununla ilgili herhangi bir B planımız da bulunmuyor” ifadelerini kullandı.

"Albayrak’a niye görev vermeyelim"

Duygun Yarsuvat, kulübün ekonomik yapısıyla ilgili olumsuz eleştirileri duyduğunu dile getirdi ve ekledi: Göreve geldiğimizde detaylı inceleme yapma şansımız olacak. Rakamları bir göreyim, bizim de bir yol haritamız olacaktır. Ben Galatasaray Kulübü için kafamı değil zihnimi sürekli yorarım.”

Abdurrahim Albayrak’ı yönetimde olmasıyla ilgili olarak ise Yarsuvat, “Galatasaray’ı seven ve sevilen bir isim. Adeta Galatasaray’la yatıp, kalkıyor. Böyle bir insana neden görev vermeyelim” dedi.

 

MİLLİYET

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler