LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
"G.Saray gibi bir camiaya, sözleşmeli antrenörü ayartmaya çalışmak yakışmaz"
"G.Saray gibi bir camiaya, sözleşmeli antrenörü ayartmaya çalışmak yakışmaz"
"G.Saray gibi bir camiaya, sözleşmeli antrenörü ayartmaya çalışmak yakışmaz"
04 Şubat 2009 / 21:35 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Galatasaray Kulübü, Fenerbahçe’nin dün yayınladığı açıklamaya resmi internet sitesi yoluyla yanıt verdi.
        


Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, Fenerbahçe Kulübü’nün resmi internet sitesinde Galatasaray Kulübü ile ilgili dün yer alan açıklamanın üzüntüyle karşılandığı dile getirilerek, şu görüşlere yer verildi:
        


"Türk spor tarihinin ve ezeli rekabetin yüz yılında benzer suçlamalar hep olmuştur. Kimlerin hangi suçlamalara muhatap olduğu, yasal müeyyidelerle değilse bile aynı yüz yıllık tarihin sayfalarında sabittir. Dolayısıyla etik, kişi ve kurumların sadece kendi meseleleri nedeniyle hatırladığı bir kavram olmamalıdır."


İşte Fenerbahçe'nin dünkü açıklaması


Fenerbahçe Kulübü, bayan basketbol takımı antrenörlerinden Zafer Kalaycıoğlu ile ilgili bir açıklama yaparak, "Zafer Kalaycıoğlu’na, sırf kulübümüz ile ilişkisini kesmek adına kendisi ile kulübümüz arasında, ödemelerine ilişkin sorunlar varmış gibi yalanlar üretmek yakışmamaktadır" dedi.


Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, Kalaycıoğlu’nun, Galatasaray Kulübü tarafından açıkça ayartıldığı, hatta sırf bu nedenle kulübe karşı basına da yansıyan çirkin suçlamalarda bulunduğu iddia edildi.


Sarı-kırmızılı kulübe sitemde de bulunulan açıklamada, şu ifadeler yer aldı:
        


"Galatasaray gibi bir camiaya, sözleşmeli bir oyuncu ya da antrenörü bu şekilde ayartmaya çalışmak yakışmamaktadır. Ayartan kulüplerin yasal bir takım müeyyideler ile karşı karşıya kalacağı da aşikardır. Galatasaray camiasının böyle bir yanlışa düşmeyeceğini umuyoruz. Ezeli dostluk ve ebedi rekabetin de bu çirkin durumun oluşmasına izin vermemesi gerektiği ortadadır. Tarihte iki büyük camia arasında benzer olayların nasıl sağduyu ve ebedi dostluğa uygun şekilde çözümlendiğinin örnekleri vardır. Bugün de Galatasaray yönetiminin aynı şekilde rekabetten değil, dostluktan yana tavır takınacağına eminiz. Biliyoruz ki asırlık
 bu ilişki ve dostluk, şahısların yanlışları ve şahsi çıkarlarına alet edilemeyecek kadar değerlidir. Zafer Kalaycıoğlu’na da sırf kulübümüz ile ilişkisini kesmek adına kendisi ile kulübümüz arasında ödemelerine ilişkin sorunlar varmış gibi yalanlar üretmek yakışmamaktadır. Basında, kulübümüze zarar vermeye ve saldırmaya çalışanlara istediği malzemeyi vermeye yönelik ve spor adamı ahlakına yakışmayan bu davranışları nedeniyle kendisi (A) takımımızın antrenörlük görevinden alınmıştır. Kalaycıoğlu’nun bu davranışlarının takdirini kamuoyuna bırakıyoruz." Milliyet

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler