LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Futbolda çirkin görüntüler
Futbolda çirkin görüntüler
07 Mart 2010 11:38
Diyabakırspor-Bursaspor maçında istenmeyen görüntüler yaşandı. Saha taş ve pet şişe yağmuruna tutuldu. Yan hakemin başına isabet eden taş maçı 17.dakikada iptal ettirdi

Diyarbakır-Bursaspor maçı çıkan olaylar nedeniyle yarıda kaldı

Orta hakem Kamil Abitoğlu, yardımcısı Kemal Yılmaz’ın kafasına taş isabet edince müsabakayı 17. dakikada tatil etti. Abitoğlu “Maçı oynatmak için elimden geleni yaptım, ama olmadı” dedi

Haftalardır gergin bir bekleyişe neden olan Diyarbakır-Bursa maçı yan hakem Kemal Yılmaz’ın başına taş isabet etmesi nedeniyle 17. dakikada hakem Kamil Abitoğlu tarafından tatil edildi. İvankov’a sürekli taş atılması nedeniyle maç 6 dakika geç başladı. Korner ve taç atışlarında ise tribünden sahaya taş ve pet şişeler atıldı. Ancak hakem maçı oynatmaya devam etti.

YAN HAKEM YERE YIĞILDI

Sürekli anons yapılıp tribünler uyarılmasına rağmen 17.dakikada Bursaspor korner atışı yaparken yoğun şekilde yabancı madde atıldı. Yardımcı hakem Yılmaz başına isabet eden taşla yere yığıldı. Taşlardan Bursalı ve Diyarbakırlı oyuncular da nasibini aldı. Abitoğlu da yardımcıları ile birlikte soyunma odasına gitti.

OYNATIRSAM MAÇ BİTMEZ!

Abitoğlu maçın temsilcileri Turgay Polat, Hakkı Köklükaya ve gözlemci Ahmet Akçay ile yaptığı toplantıda “Maçı oynatmak için elimden geleni yaptım. Ama hakeme atılan taş bu işi bitirdi. Oynatırsam bu maç bitmez, tatil ediyorum” dedi. Kafasına, beline ve eline taş isabet eden hakem Kemal Yılmaz tedavi gördü.

1000 polisle kaçtılar

Sahaya yabancı madde atılması nedeniyle maç tatil olunca Bursaspor yoğun güvenlik önlemleri altında stattan ayrıldı

Bursalı futbolcular stattan 1000 polisin koruması altında havaalanına götürüldü. bu sırada yine de atılan taşlarla camlar kırıldı. Hakemler de başka bir minibüsle, panzer koruması altında götürüldü. Stat dışında olay çıkartanlara polis biber gazı ile müdahale etti. Yeşil-Beyazlılar Bursa’ya dönüşte ise havaalanda kalabalık bir taraftar topluluğu tarafından “Alemin kralı geliyor” tezahüratları ile karşılandı. Turgay, “Hala şoktayız. Çok şükür bir şey olmadan stattan ayrılabildik” derken, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam da “Allah’a şükür Bursa’ya döndük. Sonuçta en büyük zararı yine Diyarbakır görecek” açıklamasını yaptı.

Bursa hükmen galip Diyar’a 4 maç ceza

Yarıda kalan maçla ilgili kararı Futbol Federasyonu verecek. Kurallara göre maç Bursaspor lehine 3-0 tescil edilecek. Saha olayları ve hakeme isabet eden taş nedeniyle Diyarbakır’ın sahasının en az 4 maç kapatılması bekleniyor. Bu sezon Diyarbakır-Fener maçındaki olaylar nedeniyle de Diyarbakır’ın sahası kapatılmıştı.

Bursa tahrik etti

Diyarbakır Başkanı Çetin Sümer, “Bursalı fubolcular organize olmuştu. Maçı oynamamak için seyirciyi tahrik ettiler. Taş yardımcı hakemin sırtına gelmesine rağmen, kendini yere atarak başını tutması düşündürücü. İptal kararından yarım saat sonra haberdar edildik. Federasyonun adil ve duyarlı bir karar vermesini bekliyoruz” dedi. Bu arada olay sırasında futbolcular da taraftaftarları sakinleştirmeye çalıştı. Tazemeta, İngilizce “Only game”, “Sivas: 0, İstanbul BŞ: 1” gibi anoslar yaptı ama, yeterli olmadı.
Star

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler