LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Medipol Başakşehir306222
 • 2. Galatasaray296035
 • 3. Beşiktaş295932
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor3044-6
 • 16. Atiker Konyaspor2929-5
 • 17. Osmanlıspor FK2929-9
 • 18. Karabükspor2912-47
 • Tümü
YENİ HABERLER
Futbolda bomba gelişme
Kayserispor'un kaptanı Ali Turan'la ilgili çarpıcı gelişme...
Futbolda bomba gelişme
30 Aralık 2009 / 14:56 Güncelleme: 30 Aralık 2009 / 15:37

Murat Çimen önderliğinde habercilikte önemli başarılara imza atan Kanal A Spor Servisi,  bu kez de Ali Turan transferi ile ilgili çarpıcı bilgiye ulaştı.

Kanalahaber.com

Galatasaray’ın transfer gündeminde yer alan Ali Turan, Kayseri’den ayrılıp, İstanbul’un sarı kırmızılı kulübünde forma giymek istiyor. Yöneticilerden kendisine yardımcı olmalarını isteyen başarılı kaptan, Kanal A Spor Servisinin ulaştığı bilgilere göre Kayserispor'un Antalya kampına bile katılmayı düşünmüyor. genel menajer Süleyman Hurma da Ali Turan'ın Galatasaray’a gitmek istediğini doğruladı

Galatasaray’ın ara transfer dönemindeki gözdesi Ali Turan da sarı kırmızılı takımda oynamak istiyor. Konuyla ilgili Kayserispor genel menajeri Süleyman Hurma ile bir görüşme yapan başarılı futbolcu, kulüpten kendisine transferi konusunda yardımcı olmalarını istedi.

Görüşmenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakarak tesislerden ayrılan Ali Turan, Kanal A muhabirine yaptığı özel açıklamada Galatasaray’a gitmek istediğini ve Kayserispor'un Antalya kampına katılmayacağını söyledi. sarı kırmızılı kulüpten gelen teklifi değerlendirmek istediğinin altını çizen genç kaptan, "futbol hayatımda böyle bir teklifi belki bir daha alamam. Kayserispor'dan anlayış bekliyorum" dedi

Ali Turan'la görüştükten sonra konuşan Süleyman Hurma ise ''yaptığımız görüşme neticesinde Ali Turan bizimle birlikte olmayı çok arzu etmiyor'' dedi. Hurma, tabi ki Ali Turan bizim takımımızın kaptanı. Bu kulübün içerisinden yetişmiş birisi. Dolayısıyla bizim için son derece değerli ve önemli. Biz Ali Turan’la sezon başı Hollanda’daki kampta sözleşmesini uzatmak üzere kendisine teklif götürdük ve kendisine aynen şunu söyledim.sen bu takımın kaptanısın.Senin üzerinde bir baskı oluşturmak istemiyorum.ancak mukaveleni uzatmamız gerekir.düşün Türkiye’ye döndüğümüzde uygun bir zamanda oturur mukaveleni de uzatırız deyince o da “tamam abi” dedi.O süreçten sonra bizim bu isteğimize beş altı kez yeniledim ben.mukavelesinin uzatılması gerektiğini söyledim.geldiğimiz nokta bu.bu geldiğimiz noktada anlaşılıyor ki yani şu an için anlaşılıyor ki,Ali Turan bizimle birlikte olmayı çok da arzu etmiyor.Onu anladım ben yaptığımız konuşmalarda.Tabi ki bizde Kayserispor kulübü olarak daha öncede bir duruş göstermiştik bir çok transferde ve bir çok olayda.Galatasaray kulübünün bizimle bir kez bile konuşma gereği hissetmeden kendisi ile mücadele eden bir takımın oyuncusunu kaptanını bu şekilde ayartmasını doğru bulmuyoruz.Bu Gökhan Ünal’da da benzer olayları yaşadık.ve Gökhan Ünal’ı bir sene kullanamadık.Eğer Gökhan Ünal bizim istediğimiz doğrultuda kafası karıştırılmadan oynasaydı, biz ligi ikinci sırada bitirirdik.Şimdi benzer bir durumla karşı karşıyayız.Kayserispor büyük bir kulüptür.hiç bir dayatma ve zorlamaya boyun eğmez.neyi kaybedecekse onu kaybetmeyi göze alır.Ama kulübünün ve şehrinin duruşundan da taviz vermez.''  dedi.

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler