LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
Futbolcuları Yıldırım çarpacak
Ardarda alınan yenilgiler sonrası Aziz Yıldırım 'Bir daha Samandıra'ya gelmesinler' dedi. Takımdan gönderilecek isimleri belirledi...
Futbolcuları Yıldırım çarpacak
07 Aralık 2009 / 11:04 Güncelleme: 07 Aralık 2009 / 11:08

Fenerbahçe’de yönetim kurulu bugün saat 18.00’de toplanıyor. Öncelikle, Roberto Carlos konusu karara bağlanacak. Ardından, Kazım ve Önder’in kaderleri çizilecek. Sonra sıra disiplinsizlere ve alemcilere gelecek. Bu sezon yapılan tüm hakem hataları tek tek toplanacak; Yıldırım, bir barkovizyon gösterisiyle bu hataları kamuoyuna açıklayacak. Ayrıca, futbolculara ağır para cezaları kesilecek.

ESKİŞEHİRSPOR yenilgisi ile sarsılan ve başkan Aziz Yıldırım’ın açıklamaları ile kaynamaya başlayan Fenerbahçe’de sular durulmuyor...

Sarı lacivertli yönetim kurulu bu akşam saat 18.00’de toplanıyor. Aziz Yıldırım’ın başkanlığında toplanacak olan yöneticiler öncelikle, “Roberto Carlos, Kazım ve Önder sorunu”nu çözüme kavuşturacak.

Ardından da hakem hataları ve Futbol Federasyonu konusunda izlenecek yol haritası belirlenecek. Kısacası Fenerbahçe için hareketli günler bu akşamdan itibaren başlıyor.

İsterseniz şimdi sarı lacivertli kulüpte şu anda yaşananlarla birlikte, bundan sonra yapılacakları mercek altına alalım.

Saat: 18.00 YÖNETiM TOPLANIYOR

1- R.Carlos’a nokta konacak

AYLARDAN bu yana “gidecek mi, gitmeyecek mi” tartışmasıyla Fenerbahçe’nin gündemine oturan Roberto Carlos’un kulüpte kalıp kalmayacağı bu akşam yapılacak toplantı sonrası karara bağlanacak.

Sarı lacivertli yöneticiler, başta Başkan Aziz Yıldırım olmak üzere kulüpte kalmak istemeyen Brezilyalı futbolcunun ayrılmasından yana tavır koyacak.

“Carlos ülkesine dönmek istiyor. Fenerbahçe’de kalmak istemiyor. O zaman ısrar etmenin anlamı yok. Bizi istemeyeni biz de istemeyiz” diyen yöneticiler, son haftalarda takımın yaşadığı düşüşte Carlos dedikodularının da payı olduğuna inanıyor.

DiSiPLiNSiZ HAREKETLER BUNLAR

2- İkisinin de bileti kesildi

ÖZEL hayatlarında yaşadıkları talihsiz olaylarla geçtiğimiz bir haftaya damgalarını vuran Kazım Kazım ve Önder Turacı’nın durumları da bugünkü yönetim kurulu toplantısında masaya yatırılacak. Ancak, başkan Aziz Yıldırım, iki oyuncunun da biletini kesti bile. Yıldırım’ın, Kazım ve Önder için, “Söyleyin onlara, bir daha sakın Samandıra’ya gelmesinler” dediği öğrenildi.

Kasımpaşa maçının oynandığı gece Beyoğlu’nda eğlenirken gazetecilere yakalanan, ancak yöneticilere gerçekleri anlatmayarak, kulübü resmi internet sitesinden özür dilemek zorunda bırakan Kazım’ın devre arasında gönderilmesi kesinleşti.

Önder kötü örnek oluyor

Milli futbolcunun öncelikle satılması için çalışmalar yapılacak. Eğer bu gerçekleşmezse kiralık olarak gönderilecek. Ama her ne olursa olsun Kazım ile devre arasında yollar ayrılacak.

Sakatlığı nedeniyle tedavi görüp dinlenmesi gerektiği bir dönemde gece kulübüne gidip eğlenen ve sonrasında da evinde kaza geçirip sağ el bileğini kesen Önder Turacı da tamamen gözden çıkarıldı. Milli futbolcuya, geçirdiği ameliyat sonrası “geçmiş olsun” bile demeyen sarı lacivertli yöneticiler, Önder’in disiplinsiz hareketlerinin takıma zarar verdiğine inanıyor.

Önder’in menajeriyle görüşen yöneticiler bu oyuncuyla olan sözleşmenin karşılıklı feshedilmesini teklif etti.

HATALAR BARKOViZYON GÖSTERiSi

3- Tüm hakem hataları tek tek çıkarılacak

KULÜPLER Birliği Vakfı Başkanlığı’ndan, “Fenerbahçe’nin haklarını dibine kadar savunurum” diyerek istifa eden Aziz Yıldırım, Eskişehirspor yenilgisi sonrası kulüp yetkililerinden Fenerbahçe’nin bu sezon uğradığı hakem hataları konusunda bir dosya hazırlamalarını istedi.

Yıldırım, bununla birlikte ligdeki diğer takımların da haklarının yendiği hataların belirlenip dosyaya eklenmesini istedi. Bir barkovizyon gösterisi ile bu çalışmayı kamuoyu ile paylaşmayı planlayan Fenerbahçe Başkanı, bu akşamki toplantıda Merkez Hakem Komitesi ve Futbol Federasyonu konusunda da nasıl bir yol izleyeceğini belirleyecek.

SAMANDIRA YÖNETiCi DESTEĞi

4- Kocaman’a takviye

AYKUT Kocaman’ın sportif direktörlük görevine gelmesinden bu yana Samandıra Tesisleri’ne adım atmayan başkan Aziz Yıldırım bu haftadan itibaren Samandıra seferlerine yeniden başlıyor.

Yıldırım, futbolcularla bir araya gelecek ve onlarla tek tek görüşmeler yapacak. Takım içindeki disiplinsizlikten yakınan başkan Yıldırım’ın belirleyeceği bir ya da iki yönetici, sportif direktör Aykut Kocaman’a yardımcı olacak. Hemen hemen her kötü gidişte başvurulan bu sistem özellikle Galatasaray ve Beşiktaş gibi hayati önem taşıyan maçlar öncesi birkaç kez tekrarlanmıştı. Sarı lacivertliler bu sistemi yeniden devreye sokacak.

DiSiPLiN GECE KUŞLARI RAPORDA

5- Alemciler şimdi yandı

SARI lacivertli yöneticiler, futbolcuların gece yaşantısından da son derece şikayetçi. Sezon başından bu yana yönetime ulaşan ancak “sahadaki iyi gidiş” nedeniyle sümen altı yapılan dosyalar şimdi yeniden açılacak.

Başkan Aziz Yıldırım’a bu konudaki bir çalışma da iletildi. Hangi futbolcunun, ne zaman ve nerede eğlenip, hangi disiplinsiz davranışlar içinde bulunduğu oyuncuların kendilerine bire bir iletilecek. Tek tek yapılacak bu görüşmelerde oyunculardan özel yaşamlarına dikkat etmeleri bizzat başkan Aziz Yıldırım tarafından istenecek.

Para cezası geliyor

FENERBAHÇE Yönetim Kurulu bundan böyle futbolcular için para cezalarını da gündeme getiriyor. Sarı lacivertliler disiplinsiz haraketlerde bulunan, gereksiz yere kart gören, özel yaşamı ile gece hayatına dikkat etmeyen futbolculara büyük oranlarda para cezası verecek.

AZİZ YILDIRIM YENiLGi SONRASI PATLAMIŞTI

Bu hakemlerle gitmez

Neymiş ‘Lig bu hakemlerle bitecekmiş’ Biz bu hakemlerle gitmeyeceğiz haberleri olsun. Kulüplerin önünde duramazlar.

Akıllansınlar

Tahkim kurulu, disiplin kurulu hepsine söylüyorum. Federasyona sesleniyorum; akıllarını başlarına alsınlar.

Önümüzde duramazlar

Görsünler bakalım Başkan Aziz Yıldırım takımının haklarını nasıl koruyacak. Fenerbahçe’nin önünde asla duramazlar.

Yıldırım düşmanlığı

Kamuoyunda Aziz Yıldırım düşmanlığı yaratmak için el birliğiyle çalışıyorsunuz, buna müsaade etmeyeceğim.

Bilica düşürüldü

Bilica 18’in içindeyken; maç 1-0, 2-0 fark etmiyor artık, kornerleri atıyoruz ve bizim oyuncular yerlerde. Hakemler hiç penaltı çalmıyor.

3. gol ofsayt

Beşiktaş maçında penaltıyı vermiyor. Takım kötü ama sen ver, hakemliğin gereği neyse onu yap. 3. gol ofsayt.

Yolumdan dönmem

Öyle federasyondu, ‘Cezalar veririz’, bunlar da beni yolumdan çevirmez. Camianın haklarını dibine kadar savunurum.

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler