LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Fulya Terim'den örnek davranış
Fulya Terim'den örnek davranış
27 Şubat 2013 22:56
Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği'nin Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in eşi Fulya Terim öncülüğünde düzenlediği akülü tekerlekli sandalye kampanyasının gala gecesine, siyaset, spor ve sanat camiasından çok sayıda davetli katıldı.

WOW Otel'de gerçekleştirilen kampanya gecesine, CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ile eşi Fani Aysal, kulübün bazı yönetim kurulu üyeleri ve aileleri, teknik direktör Fatih Terim, yardımcıları ve sarı-kırmızılı futbolcuların yanı sıra çok sayıda ünlü katıldı.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Ramazan Baş, yaptığı açıklamada, 2005 yılından bu yana devam ettirdikleri kampanyalarla Türkiye genelinde 4 binin üzerinde akülü sandalyeyi ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını belirterek, ''Ancak hala 3 binin üzerinde bir başvuru vardı. Bu nedenle, geceyi sevgili Fulya Terim'in önderliğinde düzenlemeyi düşündük. Şu ana kadar bine yakın sandalyeyi sağladık gibi görünüyor. Yine değerli isimlerin çok önemli desteği var. Herhalde gecenin sonuna kadar birçok ihtiyaç sağlanmış olacak'' diye konuştu.

Fulya Terim de Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile çalışmaktan dolayı son derece mutlu olduğunu vurgulayarak, ''Öz güvenin ve özgürlüğün ne demek olduğunu anladım. Empati yaptım, bir gün benim de başıma gelebilir diye düşündüm. Kime telefon ettiysem, spor camiası olsun, iş adamları olsun, sanatçılar olsun herkes gönülden destekledi. Herkese çok teşekkür ediyorum. Umarım bu gecenin sonunda binleri buluruz ve ihtiyaç sahiplerinin isteklerini karşılarız'' ifadelerini kullandı.

Fulya Terim, Galatasaray Kulübü başta olmak üzere Fenerbahçe Kulübü, Kardemir Karabükspor Kulübü, Trabzonspor Kulübü ile diğer spor kulüplerinin de destek verdiğini anlatarak, teşekkürlerini sundu.

AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür ise engelli vatandaşların sorunlarının çözümü konusunda herkesin duyarlı olması gerektiğini belirterek, ''Herkesin buna katılım göstermesini bekliyoruz. Çünkü bu yürekten gelen bir şey. Onları aramızda daha fazla görmek istiyoruz. Herhangi bir yere kapatmaktansa, hayatın içine alıp hep beraber bu toplum içerisinde olmalıyız'' diye konuştu.

Emekleri için Fulya Terim'i canı gönülden kutladığını belirten Ünal Aysal ise Galatasaray Kulübü'nün kampanyaya yoğun ilgi gösterdiğinin belirtilmesi üzerine, ''Her iyi görevde Galatasaray ekip halinde ve beraberce bir arada olacaktır, bundan evvel olduğu gibi'' dedi.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim de kampanyanın çok anlamlı olduğunu vurgulayarak, ''Bu işin farkında olan herkes bir şekilde kendi imkanı çerçevesinde katılmalı. Sandalye bekleyen çok insan var. Ümit ederim herkes bu konuda hassas olur. Fulya'ya verdiği emekler için çok teşekkür ediyorum. Ümit ediyorum akülü sandalye ihtiyacımız yakın bir zamanda kalmayacak'' ifadelerini kullandı.

Galatasaraylı oyunculardan Burak Yılmaz da futbolcuların duyarlı ve vicdanlı insanlar olduklarını anlatarak, ''Her zaman yardıma ihtiyacı olanlara elimizden geldiğince bir şeyler yapmak isteriz. Futbolcular vicdanlı ve duyarlı insanlar. Ben de onlardan bir tanesiyim'' şeklinde görüş belirtti.

AA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler