LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray122613
 • 2. Medipol Başakşehir12269
 • 3. Beşiktaş12227
 • 4. Kayserispor12225
 • 5. Fenerbahçe12208
 • 6. Sivasspor1219-1
 • 16. Osmanlıspor FK128-9
 • 17. Karabükspor128-9
 • 18. Gençlerbirliği128-14
 • Tümü
YENİ HABERLER
Fikret Orman Soma’da
Fikret Orman Soma’da
16 Mayıs 2014 19:32
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, maden kazasının meydana geldiği Manisa’nın Soma ilçesine gitti.

Başkan Fikret Orman, Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar ile birlikte bugün Soma’ya gitti.

Siyah-beyazlı kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, “Soma’da yaşanan elim maden kazasının ilk anlarından itibaren, acılı ailelerin daima yanında olduğunu gösteren kulübümüz ve camiamızın üzüntülerini ve desteğini iletmek üzere Soma’ya giden Başkanımız Fikret Orman, helikopterle Çorlu’dan Soma’ya hareket etti. 1 saati aşan helikopter yolculuğunun ardından Soma’ya ulaşan Başkanımız Fikret Orman, burada yetkililerden bilgi alacak ve acılı ailelerle görüşecek” denildi.

Soma'da 'Beşiktaş evleri' yapılacak

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, elim maden kazasının yaşandığı Soma’da, “Madencilerin ailelerine verilmek üzere Beşiktaş Evleri, Beşiktaş Konutları yapılması projesine biz de katkı sağlayacağız” dedi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Haznedar, Manisa’nın Soma İlçesinde meydana gelen maden kazası için Soma’ya gitti. Ayrıca Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Haznedar ile birlikte basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Fikret Orman, Beşiktaş Belediyesi ile birlikte Soma’da hayatını kaybeden madenci aileleri için konut yapılması projesi oluşturulduğunu ve kulübün de bu projeye katkı sağlayacağını belirtti.

“Milletimiz için çok üzüntülü bir durum”

Orman, Türk milleti için çok acı veren maden faciasından büyük üzüntü duyduğunu belirterek, “Çok üzücü, milletimiz için çok üzüntülü bir durum. Allah, hayatını kaybeden madencilerimize rahmet etsin. Ölen kardeşlerimizin ailelerine de sabır versin. Ülkenin en eski ve en köklü sivil toplum örgütü olan Beşiktaş, her konuda olduğu gibi toplumsal olaylarla ilgili konularda da çok duyarlı bir camiadır” diye konuştu.

“Söyleyecek çok kelime bulamıyorum”

Başkan Fikret Orman, deprem olduğunda Van’a ve Elazığ’a da gittiklerini hatırlatarak, “Şimdi de Soma’ya geldik. Çok üzüntülüyüm. Söyleyecek çok kelime bulamıyorum. Beşiktaş Belediyesi Başkanının ortaya koyduğu konut projesi var. Madencilerin ailelerine verilmek üzere Beşiktaş Evleri, Beşiktaş Konutları yapılması projesine biz de katkı sağlayacağız. Bu konuyu ilk yönetim kurulumuzda gündeme alacağız. Beşiktaş kulübü olarak bu projeyi yapmak istiyoruz. Deprem bölgesinde okullar yapmaya devam ediyoruz. Burada da konut verebilirsek ne mutlu. Bu yarayı sarmak elbette ki mümkün değil. Bir nebze bizim de bir katkımız olsun istiyorum. Acılı ailelere ve Türk ulusuna sabır diliyorum. Başımız sağolsun” şeklinde konuştu.

“Bu acıyı maddi bir şeyle örtemeyiz”

Siyah-beyazlı kulübün başkanı Fikret Orman, Cumartesi günü Gençlerbirliği ile oynayacak karşılaşmanın bilet satış gelirlerinin Soma’ya bağışlanmasıyla ilgili bir soru üzerine ise şöyle konuştu:

“Olaydan sonraki ilk dakikada yaptığımız bir planlamaydı. Olayı duyar duymaz aldığımız bir karardı. Bunun üzerine daha fazla proje geliştirip buradan elde edilecek paraları konut yapımı projesine aktarmak istiyoruz. Belediye başkanımız güzel bir proje ortaya koydu, ben de çok beğendim. Birçok proje daha ortaya koyacağız. Vatandaşlarımızın bir nebze dertlerine ortak olabilmek için buradayız. Onlarla burada birlikte olmak ve acılarını paylaşmak için geldik. Bu acıyı maddi bir şeyle örtemeyiz. Onlara elimizi değerek, temas ederek, bir nebze acılarını üzerlerinden alabilirsek ne mutlu bize."

Bakan'la görüştüler

Maden kazasıyla ilgili gelişmeleri koordine eden ve kamuoyuna bilgilendirmelerde bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile de bir araya gelen Başkan Fikret Orman, Bakan Yıldız’dan elim olayla ilgili detaylı bilgiler aldı. Orman ile Hazinedar, siyah beyazlı kulüple Beşiktaş Belediyesi’nin ortaklaşa yapmayı düşündüğü konut projesiyle ilgili Bakan Taner Yıldız’a bilgi verdi ve fikir alışverişinde bulundular.

Bakan Taner Yıldız, çok fazla proje yapılmak istendiğini belirterek, bunların bir arada değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

 

İHA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler