LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
Fikret Orman: "Beşiktaş'ı şişiriyorlar"
Fikret Orman: "Beşiktaş'ı şişiriyorlar"
28 Ekim 2015 06:18
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, henüz ligin başında olduklarını hatırlatarak rehavet uyarısında bulundu. Orman, "Geçen sezon da şampiyonluğa kilitlenmiştik. Beşiktaş'ı önce şişiriyorlar, sonra üzerinden spekülasyonlar yapıyorlar” dedi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, dün yapımı devam eden Vodafone Arena'da stadın finansmanı sağlayan Aktifbank'ın Genel Müdürü Serdar Sümer'i ağırladı. Orman, beraberindekilere stadı gezdirdikten sonra açıklamalarda bulundu. Takımın lider oluşu ve G.Saray ile F.Bahçe'ye 4'er puan fark yapmasını yorumlayan Orman, “Beşiktaş'ı yönetenler Beşiktaş'ı 1. görmek isterler. Daha ligin çok başındayız. Bunun altından çok sular akacak. Hayat hep güneşli değildir, kar yağacak, yağmur yağacak. Geçen sezon da şampiyonluğa kilitlenmiştik. Beşiktaş'ı ilk önce şişiriyorlar, şişiriyorlar, şişiriyorlar. Sonra üzerinde bir spekülasyon yapılıyor” ifadelerini kullandı.

BU SENE BİTECEK, TARİH VEREMEM

Kendilerine finans deseteği sağlayan AktifBank'a camia adına teşekkür eden Başkan Fikret Orman, bir an önce stadı bitirmek istediklerini dile getirdi. Stadın ne zaman açılacağıyla ilgili süre vermeyen Orman, "Herkes bir şey konuşuyor; ancak icraatı ben ve arkadaşlarım yapıyor. 27 Aralık'ta iki sene olacak. Çok zor bir çatı sistemi. O bizi bayağı zorladı. Çatı da bu hafta sonu kalkıyor. Elimizden geldiğince stadımıza dönmek istiyoruz. Takıma şampiyon olmak için para harcıyoruz. Bunun için de stat önemli. Bu sene bitireceğiz ama ne zaman tam olarak bitecek tarih vermek istemiyorum" değerlendirmesini yaptı.

Başkan Fikret Orman ve Aktifbank Genel Müdürü Serdar Sümer'e, Asbaşkan Deniz Atalay, yönetici Umut Güner, Genel Sekreter Ahmet Ürkmezgil eşlik etti.

İstanbul'daki maçlarda taraftar ilgisinden memnun olmadığını söyleyen Fikret Orman, "Lider takım olarak 5-6 bin kişiye oynarsak, bana göre ayıp oluyor. Şampiyonluğa koşan Beşiktaş'ın taraftar desteğine ihtiyacı var" dedi.

Barcelona ile stat açılışında maç yapma düşüncesinin sorulması üzerine Başkan Fikret Orman, "Ana sponsorumuz Beko. Onlar Barcelona'nın da sponsoru. Ara sezona denk geleceği için onların ve bizim maç programımıza bakmamız lazım. Bizim ve Barcelona'nın takvimi uygunsa olabilir. O zaman öyle bir taahhüdümüz yok ama niyetimiz var. Devre arası ve devre sonu kolay ama aralara gelecek gibi gözüküyor. Stadın bitişine göre oturup bakacağız. Niyetimiz bu; ancak imzalanmış bir şey yok" yanıtını verdi.

Devlet stadı yapmış negatif bakılmamalı

Antalyaspor'nun yeni stadı için konuşan Fikret Orman, zeminin çok kötü olduğu eleştirilerinin yersiz olduğunu belirtti: “Devletimiz Antalya'ya güzel bir stat yapmış. Belli eksikleri olabilir. Bu tip işlere negatif tarafından bakılmaması gerekir."

 

YENİ ŞAFAK

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler