LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Fener'den UEFA'ya dost eli!
Fener'den UEFA'ya dost eli!
24 Mart 2012 09:18
Fenerbahçe Başkanvekili Nihat Özdemir, CAS davası için "Sorunu davaya kalmadan çözmeye hazırız. İyi şeyler olacak" dedi.

Çırağan Sarayı önceki akşam bir salonda UEFA toplantısı, diğer salonda ise Ruanda Devlet Başkanı’nın resmi olmayan ziyareti nedeniyle en kalabalık günlerinden birini yaşıyordu. Ekonomi gazetecilerinin Çırağan’da bulunma nedeni ise Fenerbahçe Kulübü Başkanvekili Nihat Özdemir’in şirketi Limak’ın İskenderun Limanı işletmesi için Avrupalı kamu bankalarıyla yaptığı yüzde 20’lik ortaklığa ilişkindi. Bir kat aşağıda UEFA Başkanı Michel Platini’nin katıldığı UEFA kokteylinde bulunan Nihat Özdemir, bir ara kızı Ebru Özdemir ve ortaklarının yanına geldi. Özdemir’e “Platini ile görüştünüz mü? Ne olacak bu Fenerbahçe’nin hali” sorusunu sormadan geçemedim.
Nihat Özdemir, kısa süre kaldığı toplantıyı büyük bir telaşla terk ederken “Platini’yle görüşmeye çalışıyoruz. İyi şeyler olsun diye uğraşıyoruz” dedi. Dün tekrar arayarak “Görüşme gerçekleşti mi?” diye sorduğum Özdemir, önemli bir açıklama yaparak şunları söyledi: “Platini’yle görüşmeler yapılıyordu. Ancak biz bu konuyu görüşemedik sadece el sıkıştık. Ancak baş hukuk müşavirliğiyle görüşmeler sürüyor. Özellikle UEFA aleyhine açtığımız dava konusunda Fenerbahçe olarak biz bu sorunu davaya kalmadan çözmeye hazırız. İyi şeyler olacak diye umuyoruz” dedi.

45 milyon euroluk dava sürüyor
Geçen sezonu averajla şampiyon kapatan ama 3 Temmuz’da başlayan şike soruşturması nedeniyle TFF tarafından Şampiyonlar Ligi’ne gönderilmeyen Fenerbahçe, TFF ve UEFA aleyhine Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’nde (CAS) 45 milyon euroluk dava açmıştı. O dönemde Fenerbahçe tarafından yapılan açıklamada, 1 Eylül’de UEFA ve TFF aleyhine dava açıldığı belirtilerek, yaşanan maddi kayba istinaden ve fazlaya dair haklar sakla kalmak üzere 45 milyon euroluk dava açıldığı belirtilmişti. Fenerbahçe o dönemde CAS’ta söz konusu davayı açarken, aynı zamanda yine CAS’tan Şampiyonlar Ligi’ne yeniden dahil edilmek üzere geçici tedbir talebinde bulunmuş fakat bu talep reddedilmişti.

Mosturoğlu: Gizli tanık değilim
Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Ergenekon davasında gizli tanık olarak ifade vermediğini söyledi. Ergenekon Savcısı Cihan Kansız’a gizli tanık olarak ifade verdiğini iddia eden AKP Kilis Milletvekili Şamil Tayyar’a cevap veren Mosturoğlu, “Ergenekon soruşturmasıyla ilgili hiçbir suretle hiçbir savcıya gizli tanık sıfatıyla ifade vermedim. Tayyar’ın ifadeleri iftira niteliğinde ithamlardır” dedi.

Semih: Tavır yapmadım
Fenerbahçe’nin golcüsü Semih Şentürk, hocası Aykut Kocaman’a tavır yaptığı için Samsunspor maçı kadrosuna alınmadığı iddialarını yalanlayarak, “Bir tavır kesinlikle söz konusu değil. Şu anki durumumdan ben de hoşnut değilim. İki yıllık kontratımı tamamlamak istiyorum” diye konuştu. (Radikal)

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler