LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Medipol Başakşehir306222
 • 2. Galatasaray296035
 • 3. Beşiktaş295932
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor3044-6
 • 16. Atiker Konyaspor2929-5
 • 17. Osmanlıspor FK2929-9
 • 18. Karabükspor2912-47
 • Tümü
YENİ HABERLER
Fener'de şok! Mektup yazdı istifa etti!
Fener'de şok! Mektup yazdı istifa etti!
16 Mayıs 2015 06:00
F.Bahçe'nin hukuk savaşındaki 1 numaralı yöneticisi Deniz Tolga Aytöre istifa etti

Başkan Aziz Yıldırım'a bir mektup yazan Aytöre sıkıntıları sıraladı:

- İhanet noktasına gelenler yönetimde
- Gizli bilgileri çarpıtarak sızdırdılar
- 3 Temmuz mücadelesi sürdürülemez halde...

Fenerbahçe'nin Hukuktan Sorumlu Asbaşkanı Deniz Tolga Aytöre, 29 Nisan'da Başkan Aziz Yıldırım'a bir mektup göndererek görevinden ayrıldı. Kulübün yaşadığı hukuk savaşı sürecinde Başkan Aziz Yıldırım'ın yanındaki 1 numaralı isim olan Aytöre, şampiyonluk yarışında kulübün zarar görmemesi için Başkan Yıldırım'dan istifasının kongreye kadar gizli tutulmasını istedi ancak nasıl olduysa bu istifa basına sızdı.

Hedeftekiler Mahmut Uslu ve Şekip Mosturoğlu mu?

Yönetici Deniz Tolga Aytöre, istifa mektubunda 4 önemli maddeye vurgu yaparak Fenerbahçe'ye bundan sonraki süreçte faydalı olamayacağını belirtirken, isim vermeden Mahmut Uslu ile Şekip Mosturoğlu'nu hedef alan eleştirilerde bulunduğu kaydedildi. İşte Deniz Tolga Aytöre'nin, Başkan Aziz Yıldırım'a gönderdiği mektupta dert yandığı sıkıntıların satır başları:

1- 3 Temmuz mücadelesi sürdürülemez halde

3 Temmuz süreci ve mücadelesi artık sürdürülemez hale gelmiştir. Çünkü mevcut yönetimde bulunan ve süreçle ilgili yanlış anlayış ve stratejiler içerisinde olan isimler, 31 Mayıs'ta yapılacak seçim sonrası da çok yüksek ihtimalle yönetimde yer alacak.

2- İhanet noktasına gelen isimler yönetimdeler

3 Temmuz sürecinde Fenerbahçe kulübüne ve Fenerbahçe Başkanı'na ihanet noktasındaki tasarruflarıyla o döneme damgasını vuranlar, yeni yönetimde de bulunacak. Aynı isimlerin göreve devam etmesi kulübe zarar verecek.

3- Gizli olan bilgileri çarpıtarak sızdırdılar

Kulübün en gizli ve mahrem bilgilerini, hatta yönetim kurulu kararlarını dahi menfaatleri doğrultusunda basına sızdıranlar, Fenerbahçe'yi temsil görevine devam ediyor ve edecek olması sürecin doğru yürümemesine sebep oluyor.

4- Saldırılar sonrası acz içinde kaldılar

Fenerbahçe'ye yapılan fiili saldırılar karşısında Başkan Aziz Yıldırım'ın gösterdiği duruş ve direnç, yönetim kurulunca paylaşılmadı, sahiplenilmedi. Bir kısım yönetim kurulu üyeleri bu konuda acz içinde kaldı.

Ben artık bu yanlışlara ortak olmak istemiyorum

Deniz Tolga Aytöre, rahatsızlık duyduğu bu gerekçeler nedeniyle 29 Nisan'da görevini bıraktı. Başkan Aziz Yıldırım'a yazdığı mektupta, bahsettiği yanlışlara ortak olmama ve bundan sonra da aynı isimlerle bulunacağı yönetim kurulunda kulübe fayda getiremeyeceği gerekçesiyle görevinden ayrıldı.

 

SABAH

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler