LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Beşiktaş255527
 • 2. Medipol Başakşehir255326
 • 3. Galatasaray254618
 • 4. Fenerbahçe254421
 • 5. Trabzonspor25414
 • 6. Antalyaspor2539-1
 • 16. Çaykur Rizespor2520-17
 • 17. Adanaspor2520-17
 • 18. Gaziantepspor2419-20
 • Tümü
YENİ HABERLER
Fener'de B planı...
Aziz Yıldırım'a ailesi 'istifa et'baskısı yaparken Fenerli yöneticiler de harekete geçti ve...
Fener'de B planı...
09 Temmuz 2011 / 13:40 Güncelleme: 09 Temmuz 2011 / 13:42

Aziz Yıldırım'a ailesi 'İstifa' baskısı yapıyor, yönetimin B planı hazır. 'Devam' kararı alan mevcut yönetim, herkes tarafından istenen Nihat Özdemir'i başkan seçip kalan 9 aylık görev süresini dolduracak.

Fenerbahçe'de bir taraftan Başkan Aziz Yıldırım'a 'bırak' baskısı yapılırken diğer taraftan da yönetim B planını hazırladı: Nihat Abi modeli...

Aziz Yıldırım'ın kızları Hande Gamgam ve Gülşah Gordi'nin kulüpteki özel eşyalarını toplanmasından sonra 'aile istifa kararı aldı' yorumu ağırlık kazandı. Başkan Yıldırım'ın başkanlığı bırakması için ısrarcı olan aile, tam saha pres yapıyor. Ayrıca F.Bahçe'de tüm camia Yıldırım'ın bu olaylardan dolayı görevi bırakması gerektiğini savunuyor.

DEVAM EDERSE SORUN YOK...

Eski başkanlar, eski kaptanlar ve birçok yönetici 'Yıldırım devam etmesin' değerlendirmesinde bulunduğu iddia ediliyor. Yönetim cephesinde ise olası istifa halinde Özdemir'in Mayıs 2012'e dek başkan olması planlanıyor.

Öncelikle Yıldırım'ın durumu ne olursa olsun yönetim görevine devam edecek.. Eğer Aziz Yıldırım göreve devam ederse zaten böyle bir sorun yok. Başkan vekili Nihat Özdemir başkanın yetkilerine sahip olarak yönetimi kongreye kadar götürecek.

SADECE BAŞKAN SEÇİLEBİLİR

Eğer Aziz Yıldırım istifa ederse tüzüğe bakılacak... Seçime 9 ay kaldığı için yeni bir başkan seçilmesi zorunluluğu doğuyor. Ancak sorun sadece başkanlık seçimi yapılarak çözülebiliyor. Ve camiada Aziz Yıldırım yönetiminin devamından yana fikir birliği var.

Bu durumda Başkan vekili olarak görev yapan Nihat Özdemir aday gösterilecek. Tüzüğe göre başkanlık seçimi ile yönetim seçimleri ayrı ayrı yapılıyor. Bu nedenle yönetimi seçmek için seçim yapmaya da gerek kalmayacak.

HAZIRLIK YAPAN KİMSE YOK

Bilindiği gibi seçim Mayıs 2012'de... Bu seçimde başkan 3 yıllığına göreve gelecek. Şu anki tabloya göre ise durum şöyle: Mevcut yönetimde öncelik Nihat Özdemir'de ve herkes onun başkan olmasından yana. Ali Koç'un adı da başkanlık için geçiyor ama ailenin buna karşı çıktığını iddia edenler var. Gelecek sene aday olması beklenen Mehmet Ali Aydınlar, TFF başkanı oldu. Murat Ülker'in aday olmayacağı da resmen açıklandı.

ŞAMPİYONLAR LİGİ UMUDU BİTMİYOR

Süper Lig'deki şike iddialarını değerlendiren UEFA, Türk yargısının ve Türk sporunu idare eden kurumların insiyatifindeki süreç hakkında yorum yapmayacağını bildirdi. Yargılamanın devam etmesi nedeniyle F.Bahçe'nin Avrupa Kupaları'ndan men edilmesinin özellikle söz konusu olmadığı açıklandı.

-30 ASLA KABUL EDİLEMEZ

Fenerbahçe yönetiminde, pazartesi günkü TFF zirvesinde konuşulması beklenen 'Küme düşme değil de -30 puanla Süper Lig'e başlama' fikrinin tepki gördüğü iddia edildi. Edinilen bilgilere göre Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu'nun tutuklanması üzerine durum değerlendirmesi yapan yönetimin yaptığı fikir alışverişinde 'Niye -30 oluyor' görüşünün hakim olduğu ve bunun kabul edilmesinin mümkün olmadığının savunulduğu iddia edildi. (İnternethaber)

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler