LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Fenerbahçe'ye şike suçlaması...
İbrahim Kızıl, eski defterleri açtı, kalecileri Oğuz ve Hasagiç için "F.Bahçe maçlarında biri oynamıyor, diğeri 5 yiyordu" dedi...
Fenerbahçe'ye şike suçlaması...
11 Aralık 2009 / 15:29 Güncelleme: 11 Aralık 2009 / 15:29

Tahkim Kurulu’nda Oğuz Dağlaroğlu ile Gaziantepspor arasında gerçekleşen duruşma, taşları yerinden oynattı.
Antep Başkanı, Fenerbahçe’yi 'iki eski kalecisini ayartmakla’ itham etti.

“Oğuz’un bizde olduğu dönemde her F.Bahçe mücadelesi öncesi Hasagiç kırmızı kart görür ve kaleye Oğuz geçerdi. O da oynadığı her maçta Fener’den 5 gol yedi”

Habertürk'ün haberine göre; 20 Ocak 2008’de Oğuz, altyapısından yetiştiği Fenerbahçe’ye karşı Gaziantepspor’un kalesini korumuş, Kamil Ocak Stadı’ndaki mücadele Sarı-Lacivertli ekibin 5-0’lık galibiyetiyle sonuçlanmıştı. Bu maç, G.Antep Başkanı Kızıl’ın suçlamalarının çıkış noktası oldu.

Gaziantepspor ile eski kalecisi Oğuz Dağlaroğlu arasındaki ‘alacak davasıyla’ ilgili Tahkim Kurulu duruşmasında, Antep Başkanı İbrahim Kızıl, “Fenerbahçe kalecilerimiz Oğuz ve Hasagiç’i ayartıyordu” iddiasında bulundu.

Eskişehirspor-Fenerbahçe maçı sonrası Aziz Yıldırım’ın birbirinden sert açıklamaları içinde ‘parantez arasında
kalan bir ifade’ dikkat çekmişti. F.Bahçe Başkanı’nın, “TFF ile ilgili konuşmam gereken başka konular da var” sözleri ‘bilmece’ gibiydi... Yıldırım’la TFF arasında ipleri kopartan olayın şifrelerini HABERTÜRK çözdü.

Olay geçtiğimiz hafta perşembe günü gerçekleşen haftalık olağan Tahkim Kurulu toplantısında patlak verdi. Kurulun gündemi, Gaziantepspor Kulübü ile eski futbolcusu kaleci Oğuz Dağlaroğlu arasındaki ihtilaftı. 670 BİN TL’LİK DAVA Uyuşmazlık Çözüm Kurulu (ÇK) G.Antepspor’un Oğuz’a 670 bin TLödemesine karar vermiş, konu Tahkim Kurulu’na taşınmıştı...

Ve duruşma başladı… Toplantıda, G.Antepspor Başkanı İbrahim Kızıl, Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Kızıl, kulübün muhasebe müdürü, kulübün avukatı Ramazan Çakmak, kaleci Oğuz Dağlaroğlu ve avukatı Sezgin
Güraslan, Tahkim Kurulu Koordinatörü Serap Amasya ve sekreter Güliz Demir hazır bulundu. Tahkim Kurulu’nun
6 üyesinin katıldığı duruşma, başkan Adnan Türkkan’ın oturumu açan konuşmasıyla başladı, ilk söz G.Antepspor avukatı Ramazan Çakmak’a verildi. Çakmak’ın 3-5 dakika süren konuşması, başkan İbrahim Kızıl’ın söz istemesiyle kesildi.

‘YARGIYA MÜDAHALE ETTİ’
Kızıl, “Sayın başkanım müsaade ederseniz ben de bazı açıklamalar yapmak istiyorum. Öncelikle şunu söylemek
istiyorum. Bu Oğuz’un bizde olduğu dönemde her Fenerbahçe maçı öncesinde kalecimiz Hasagiç kırmızı kart görür ve her Fenerbahçe karşılaşmasında da kaleye Oğuz geçerdi. Ve Oğuz da oynadığı her mücadelede Fener’den 5 gol yedi. Bizim o maçlarda F.Bahçe’ye yenilişimiz hep bu şekilde olmuştur. Hatta bir defasında, Fenerbahçe karşılaşması sonrası bazı taraftarlar, tinerciler filan kulübü basarakbenden Oğuz’u istediler. Ben ise
Oğuz’u onlardan korudum. Şimdi şunu anlatmak istiyorum. Biz aslında kaleci Oğuz’la ilgili bu davayı kazanmıştık.
Ama F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, asbaşkanı Şekip Mosturoğlu vasıtasıyla Oğuz’la ilgili bu davamıza müdahale
etti ve biz bu davayı kaybettik. Aslında bu dava G.Antepspor’la F.Bahçe arasındadır. Yani İbrahim Kızıl’la Aziz
Yıldırım arasında bir davadır” dedi.

‘SÖYLEMEZSEM ÖLÜRÜM’
Kızıl’ın bu sözleri, odada herkesi şok etti. Bu anda söze Tahkim Kurulu avukatlarından üye Mehmet Doğan
girdi. Doğan, Tahkim Kurulu Başkanı Adnan Türkkan’ı “Böyle konuşulmasına müsaade etmemiz yanlış, bunların
konuyla alakası yok. Burada taraf olmayan bir kulüp töhmet altında bırakılıyor, lütfen müdahale edin” diye
uyardı. Ancak “Benim şekerim var, tansiyonum var. Bunları söylemezsem ölürüm” diye cevap veren G.Antepspor
Başkanı Kızıl, konuşmasına devam etmek istedi. Ancak üye Doğan’ın ikinci kez ve öncekinden daha sert bir şekilde başkan Türkkan’a “Bu açıklamaların yeri burası değil, bunun davayla ilgisi yok. Böyle bir oturumda buna nasıl müsaade ediliyor?” diye çıkışmasıyla, İbrahim Kızıl da fren yapmak durumunda kaldı.

OĞUZ KURULDA SUSTU

Tahkim Kurulu Başkanı Türkkan, Kızıl’ın sözleri sonrası bu kez kaleci Oğuz Dağlaroğlu ve avukatı Sezgin Güraslan’a döndü ve “Siz neler söyleyeceksiniz?” dedi. G.Antepspor’dan alacaklarını tahsil edemediklerinin altını çizen Oğuz’un avukatı Güraslan “670 bin TL’lik alacağımızı talep ediyoruz” derken, kaleci Oğuz avukatının uyarısı üzerine kendisine yöneltilen ‘şike’ suçlamasına cevap vermeyeceğini bildirdi. Tahkim Kurulu, bu gergin dakikalar sonrası toplantıya nokta koydu. Ancak olay, Fenerbahçe açısından ‘nokta’lanmamış, aksine yeni başlamıştı.

OĞUZ SAVCILIĞA ŞİKAYET EDECEK

Gaziantepspor’dan sonra Kartalspor’da futbol hayatına devam eden Oğuz’un avukatı Sezgin Güraslan,  müvekkilinin savcılığa suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. Güraslan, “İbrahim Kızıl müvekkilimi şike
yapmakla suçluyor. Buna duyarsız kalınmaz. Zaten kendilerinin daha öncesinden de bizi üstü kapalı tehditleri olmuştu. Sayın Kızıl’ın yaklaşık 15 kişinin duyduğu bir şeyi yarın inkar edeceğini sanmıyorum” dedi. Güraslan, “Bu suçlamaya Oğuz neden cevap vermedi?” sorumuza ise “Ben bir tahrik olacağını bekliyordum. Bu nedenle  duruşma öncesi Oğuz’u uyarmıştım. ‘Tahrik edebilirler sakın cevap verme’ dedim. Bu yüzden sessiz kaldı” cevabını verdi.

Fenerbahçe'den açıklama

Fenerbahçe Kulübü, Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl’ın medyaya da yansıyan, tahkim kurulunda kendilerini itham eden konuşmaları üzerine Futbol Federasyonu’ndan, "iddiaların soruşturulması" talebinde bulunduğunu açıkladı.

Kulübün internet sitesinde yapılan açıklamada, bugün bir gazetede yer alan haberler üzerine konuyla ilgili bilgilendirme gereği duyulduğu belirtilerek, "Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl’ın habere konu olan, Tahkim Kurulunda Fenerbahçe Spor Kulübü’nü itham eden konuşmaları tarafımızca öğrenilmiş ve derhal TFF’ye yazılı bir dilekçe gönderilmiştir. Başvuruda Kızıl’ın asılsız iddia ve ithamlarıyla ilgili gerekli soruşturmanın yapılmasını, kulübümüz TFF’den ivedilikle talep etmiştir" denildi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın konuyla ilgili TFF Başkanı Mahmut Özgener’i gece yarısı telefonla aradığı bilgisinin gerçeği yansıtmadığı ifade edilen açıklamada, sarı-lacivertli kulübün yazılı başvuru dışında herhangi bir talebinin olmadığı belirtildi.

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler