LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray153214
 • 2. Medipol Başakşehir15309
 • 3. Fenerbahçe152912
 • 4. Beşiktaş152710
 • 5. Kayserispor15276
 • 6. Göztepe15275
 • 16. Antalyaspor1514-11
 • 17. Gençlerbirliği1512-12
 • 18. Karabükspor158-13
 • Tümü
YENİ HABERLER
Fenerbahçe'den mektup kozu
Fenerbahçe'den mektup kozu
22 Ağustos 2013 08:06
CAS’ın Kanarya’nın 2 yıllık cezaya yaptığı itirazı görüştüğü duruşma dün başladı ve 11 saat sürdü. Eski yöneticilerden Nihat Özdemir, “İnfantino’nun cezanın 1 yıl olduğuna dair mektubunu heyete sunduk.

İnfantino'nun 'cezanız 1 yıl' sözü en önemli belge

Fenerbahçe, UEFA’yı İnfantino ile vuracak... Sarı-lacivertli kulübün, UEFA’nın verdiği Avrupa’dan 2 yıl men cezası için CAS’a yaptığı itirazla ilgili duruşma dün Lozan’da başladı. 09.45’te start alan ve 11 saat süren duruşmada kulübü Dirk Martens ve hukuk bürosu ile birlikte avukatlar Deniz Tolga Aytöre, Abdullah Kaya, Haluk Burcuoğlu ve Prof. Dr. Köksal Bayraktar savundu. CAS heyetinde ise Fener’in seçtiği Alman hakem Ulrich Haas, UEFA’nın belirlediği Portekizli Santos ve CAS’ın seçtiği Hollandalı Kesler görev yaptı.

İlk tanıklar Özdemir ve Koç

İlk olarak usule ilişkin beyanlar yapılırken, Kanarya’nın avukatları UEFA’nın bu maçlarla ilgili ceza veremeyeceğini dile getirdi. Ardından eski yöneticiler Nihat Özdemir ve Ali Koç tanık olarak dinlendi. Nihat Özdemir, Fenerbahçe’nin o dönemde Şampiyonlar Ligi’ne gidemeyişini, UEFA ve TFF ile görüşmeleri, UEFA Genel Sekreteri Gianni İnfantino ile olan yazışmalarını aktardı. CAS hakemleri ise Gianni İnfantino’nun mektubu üzerine UEFA’ya sorular sordu.

FB heyeti kulaklıkları unuttu

Nihat Özdemir binadan ilk ayrılan olurken, Ali Koç da çapraz sorgu nedeniyle daha sonra ayrıldı. Fenerbahçe’nin en önemli argümanı İnfantino’nun gönderdiği ve cezanın sadece 1 yıl olacağına dair mektup oldu. Nihat Özdemir, duruşmadan ayrılırken; “Gayet iyi geçti, gerekenleri söyledik” dedi. Öte yandan Fenerbahçe heyetinin mahkemedeki konuşmaların tercümelerinin dinleneceği kulaklıkları Lozan’a getirmemesi sorun olurken, Beşiktaş heyeti kendi kulaklıklarını Fenerbahçeliler’e verdi.

Yıldırım salonda üs kurdu

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Lozan’da dün başlayan CAS duruşmasında sarı-lacivertli heyetin başkanlığını yaparken, tanık olarak konuşmayacak. Bütün duruşmalara katılacak Yıldırım, tüm beyanları dinleyerek notlar alıyor. Yıldırım, duruşmalar süresince sadece 5 dakikalık sürelerle birkaç kez salon dışına çıkarken, diğer zamanının tamamını içeride geçirdi. Kanarya’nın CAS duruşmasında savunmasını; şike ile suçlandığı Gençlerbirliği, İstanbul BŞ Belediye, Ankaragücü ve Sivasspor maçlarının TFF’nin yetki alanında olduğu ve yargılamayı da TFF’nin yapabileceği üzerine kurduğu öğrenildi.

Star

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler