LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray296035
 • 2. Beşiktaş295932
 • 3. Medipol Başakşehir295920
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor2944-4
 • 16. Atiker Konyaspor2929-5
 • 17. Osmanlıspor FK2929-9
 • 18. Karabükspor2912-47
 • Tümü
YENİ HABERLER
Fenerbahçe'de yeni dönem
Fenerbahçe'de yeni dönem
29 Haziran 2010 13:02
Fenerbahçe'de teknik direktörlüğe getirilen Aykut Kocaman, resmi sözleşmeyi imzaladı.

Fenerbahçe'de teknik direktörlüğe getirilen Aykut Kocaman, resmi sözleşmeye imza attı.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, sözleşme imzaladıkları Aykut Kocaman'ın sarı-lacivertli kulüpte hem teknik direktör hem de sportif direktör olarak görev yapacağını söyledi.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı 1907 Tribünü'nde gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Aziz Yıldırım, Kocaman'ın yıllarca Fenerbahçe'ye sporcu olarak hizmet ettikten sonra, farklı kulüplerde teknik direktörlük yaparak yetişen bir değer olduğunu vurguladı.

Kocaman'ın, sarı-lacivertli ekibin başında teknik direktörlük görevinin yanında sportif direktörlük görevini de sürdüreceğini bildiren Yıldırım, şöyle devam etti:

''Aslında bugün bu toplantının amacı kamuoyunda soru işaretlerinin kalmaması. Aykut Kocaman, Fenerbahçe'nin sportif direktörü olarak görevine devam edecektir. Zaten 3 yıl sonra bütün sorumluluğu kendisine bırakacağımızı daha önce açıklamıştım. Sayın Kocaman, Fenerbahçe futbol takımının her türlü sorumluluğunu üstlenmiştir. Bunun içinde kendisiyle ve titriyle ilgili söyleyeceği şey neyse Yönetim Kurulu olarak yetki verdik. Aynı şekilde desteğimize devam ediyoruz. Kocaman'ın Fenerbahçe tarihindeki yerini biliyoruz. Taraftar ve camia tarafından sevildiğini biliyoruz. 3 yıl sonra beklediğimiz hadisenin bugün olması, memnuniyet vericidir.''

'KOCAMAN'A GÜVENİMİZ SONSUZDUR''

Fenerbahçe tarihine bakıldığı zaman 17 şampiyonlukta sadece yerli teknik adam olarak Mustafa Denizli'nin şampiyonluğu bulunduğunu hatırlatan Yıldırım, ''Artık bizlerin de değişmesi, Türk hocalara önem verilmesi gerektiğini düşünüyor, Aykut Kocaman ile başlayacak bu dönemde başarılı olunmasın bekliyoruz'' dedi.

Kocaman'ın hem karakter hem de bilgi anlamında Fenerbahçe'ye çok şey katacağını ifade eden Yıldırım, ''Geçen yıl beraber çalıştık bunu gördük. Fenerbahçe camiası olarak güvencimiz sonsuzdur. Allah yolunu açık etsin. İnşallah önümüzde Sayın Kocaman ile birlikte yeni bir çığır açılacak, bir değişim olacaktır. Kendisi de buna layıktır, inşallah yapacaktır. Sadece Fenerbahçe'nin değil Aykut Kocaman'ın kişiliğine Türk futbolunun ihtiyacı vardır'' diye konuştu.

KOCAMAN'IN SÖZLERİ

Aykun Kocaman da, imza töreninde yaptığı kısa konuşmada, sözün bittiği yerde olduklarını ifade ederek, başkan Yıldırım'a ve Yönetim Kuruluna kendisine verdikleri bu görevden dolayı şükranlarını sunduğunu dile getirdi.

Kocaman, ''Başkan'ın sözlerinden sonra ilave edecek bir şey yok. Son derece heyecanlıyım. Gelecekle ilgili beklentilerin ne kadar yüksek olduğunu idrak edecek durumdayım. Umarım bu görevlendirme hem şahsım adına hem Fenerbahçe adına hem de futbol adına olumlu sonuçlar verir. Çok net söyleyeyim, yaşamımda gözü kara bir insanım, hiçbir konuda korkmayan bir insanım. En çok endişelendiğim şeylerden biri yüksek güvene karşı mahcup olma kaygısı. Bunun için hiçbir endişem yok. Teşekkür ederim'' şeklinde konuştu.

İmza töreninin ardından başkan Yıldırım ve Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte basın mensuplarına poz veren Kocaman'ı, başta Aziz Yıldırım olmak üzere tüm üyeler tek tek kutladı.

Törende Yönetim Kurulu üyeleri Ali Yıldırım, Yasemin Merçil, Murat Özaydınlı, Cihan Kamer, Vedat Olcay, Ünal Uzun, Hakan Dinçay ve Abdullah Kiğılı hazır bulundu.

Aykut Kocaman, fotoğraf çekiminin ardından soruları yanıtladı.
AA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler