LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Fenerbahçe'de Lucescu sürprizi
Fenerbahçe'de Lucescu sürprizi
31 Mayıs 2013 09:29
Başkan Aziz Yıldırım, hoca transferi için Tolga Deniz Aytöre, Ömer Temelli ve Şekip Mosturoğlu’ndan oluşan bir komiteyi görevlendirdi. Yöneticiler ilk olarak Lucescu ile bağlantıya geçtiler, ancak Rumen hoca, “Ben sadece başkanla görüşürüm” yanıtını verdi

Fenerbahçe Yönetimi, Aykut Kocaman ile yollarını ayırdıktan sonra yeni hoca arayışlarına hemen başladı. Bu konu ile ilgili olarak yöneticiler Tolga Deniz Aytöre, Ömer Temelli ve Şekip Mosturoğlu görevlendirildi.

Üç kişiden oluşan komitenin belirlenen yerli ve yabancı hocalarla dünden itibaren temaslara geçtiği, kısa süre içinde hazırlanacak raporun yönetime sunulacağı bildirildi. Başkan Aziz Yıldırım’ın takımın fazla etkilenmemesi için hızlı bir şekilde konunun çözüme kavuşmasını istediği kaydedildi.

Sarı-lacivertli yöneticilerin ilk olarak Mircea Lucescu’nun kapısını çaldıkları öğrenildi. Rumen hocanın, Fenerbahçe’yi geri çevirmediği ancak “Bu transfer görüşmesini Başkan Aziz Yıldırım ile yaparım. Kendisi bizzat beni ararsa oturup konuşuruz” karşılığını verdiği öğrenildi.

Aykut Kocaman’ın ayrılması ile birlikte bir anda ön plana çıkan Ersun Yanal öğleden sonra soluğu İstanbul’da alınca hareketli saatler yaşanmaya başlandı. Havalimanında soruları geçiştiren ve bir taksiyle hemen uzaklaşan Yanal ile ilerleyen saatlerde temas kuruldu. Akşama doğru Başkan Aziz Yıldırım, yöneticiler Abdullah Kiğılı, Talat Yılmaz ve Tolga Deniz Aytöre, Yanal ile buluştu. Görüşmenin yaklaşık 20 dakika sürdüğü, tarafların birbirine düşüncelerini aktardığı bildirildi. Yıldırım’ın Ersun Yanal’a, “Yönetim olarak acele etmek istemiyoruz. Yerli hoca adaylarımızın başında sen geliyorsun. Ancak birkaç yabancı hoca ile de temas halindeyiz. Bir iki gün içinde durum netleşir. Tekrar bir araya geliriz” dediği öğrenildi.

Yönetimin Mustafa Denizli’yle de görüşme yapacağı belirtildi.Başkan Aziz Yıldırım’ın yabancı listesinde Fabio Capello, Joachim Löw gibi isimlerin de bulunduğu, ayrıca Dirk Kuyt’ın menajeri ile çalışan Hollanda Milli Takımı eski hocası Van Marwijk’in de değerlendirmeye alındığı kaydedildi. Yıldırım’ın yıllardır Fenerbahçe’nin başına geçirmeyi hayal ettiği Capello’ya teklif götürüleceği ve İtalyan hocanın şartlarının masaya yatırılacağı kaydedildi. Bu arada Löw’ün de Brezilya’da yapılacak Dünya Şampiyonası bitmeden Alman Milli Takımı’nı bırakmak istemediği ifade edildi.

Teşekkür ettiler

Sarı-lacivertli kulüp, istifa eden yönetici Ali Yıldırım ve Aykut Kocaman’a hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Yönetim kurulu adına Kocaman için yayınlanan mesajda, teknik adam döneminde kazanılan başarılar belirtilerek, “Yeni sezonda bizlerle birlikte olmayacak Sayın Aykut Kocaman’a kulübümüze verdiği değerli hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz” denildi. Yıldırım için yayınlanan mesajda ise “Görev süresi boyunca kulübümüzün geçtiği zorlu süreçte ve sonrasında Fenerbahçe’ye sayısız hizmetlerde bulunan Sayın Ali Yıldırım’a özverili çalışmalarından ötürü teşekkür ederiz” ifadelerine yer verildi.

skorer

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler