LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
Fenerbahçe'de derin çatlak
Sarı-lacivertli kulübün eski yönetici Şadan Kalkavan'dan, Ali Koç'a eleştiri geldi...
Fenerbahçe'de derin çatlak
01 Aralık 2011 / 07:43 Güncelleme: 01 Aralık 2011 / 07:45

Şadan Kalkavan, Radyospor’a yaptığı açıklamada, yönetim kurulunun dün akşam gerçekleştirdiği basın toplantısını değerlendirdi.

''Bu şekilde demeç vermek doğru değil.'' diyen Kalkavan, ''Ali Koç’un açıklamalarını şu an için yersiz buluyorum. Yargı kararını vermeden önce bu şekilde demeçler vermek doğru değil. Yargının vereceği karar doğrultusunda ak koyun kara koyun ortaya çıkacaktır. Her Fenerbahçe’linin canı yanıyor. Böyle bir konuda Lutfi Arıboğan ve diğer yönetici arkadaş gambazlamışsa bu kimseye yakışmaz. Böyle bir şey varsa onların görevinde kalmaları doğru olmaz. Eğer tabi bu durum tespit edilmişse." şeklinde konuştu.
  
''Fenerbahçe'nin taraftarının önüne yem atmak doğru değil.'' diyen Kalkavan, sözlerine şöyle devam etti:
  
''Fenerbahçe'nin taraftarının önüne yem atmak doğru değil. Yargı kararını vermeden böyle bir açıklama yapılmasını uygun görmüyorum. Açıklamanın içeriği ile sıkıntı var. Taraftarı galyana getirmek doğru değil. Ama yargının verecek olduğu kararını bekledikten sonra durum netlik kazanacaktır o zaman görüşlerimizi beyan ederiz.''
   
FENERBAHÇE YÖNETİMİNE TEŞEKKÜR EDERİM

Şadan Kalkavan, mevcut yönetimin bu süreci iyi şekilde yönettiğini ve tutuklu bulunan yöneticilerin arkasında durduklarını içinse teşekkür etti.
   
"Fenerbahçe Kulübü başkanı ve yöneticilerine tam bağlı kaldılar. Teşekkür ederim bu nedenle.'' diyen Kalkavan, ''Kendilerine yakışanı yaptılar. Fenerbahçe‘nin hakkını alabilmesi için mahkemenin vereceği kararı bekleyeceğiz. Mahkeme şike yapıldığını tespit ederse bu arkadaşlar görevde kalmaları doğru değil. Fenerbahçe hiçbir zaman yöneticisiz başkansız kalmaz.'' diye konuştu.
   
Şadan Kalkavan takımın durumu içinse şu değerlendirmeleri yaptı, "Şampiyonlar Ligi elimizden alındığı için futbolcularımızdan 3 tanesi gitti. İyi bir futbolcunun kalması için elimden geleni yaparım. Gidecekler yüzde yüz kafalarına koymuşlarsa yapacak bir şey yok."
   
AYKUT OYUNCULARI İYİ MOTİVE ETTİ

Kalkavan beklentisinin Fenerbahçe için yeniden şampiyonluk yaşaması ve Şampiyonlar Ligi'ne kalması olduğunu söyledi.
   
Kalkavan, "Bu yılda inşallah şampiyon olurlar. Hayalim Fenerbahçe’nin yeniden Şampiyonlar Ligi'ne kalması. Aykut krizi iyi yönetti; oyuncularını iyi motive etti. Zaten alınan sonuçlar ortada son haftalarda biraz düştü ama bu da normal." diyerek sözlerini tamamladı. (CİHAN)

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler