LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Medipol Başakşehir306222
 • 3. Beşiktaş295932
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Sivasspor3044-5
 • 16. Gençlerbirliği3030-14
 • 17. Atiker Konyaspor2929-5
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Fenerbahçe Avrupa'ya gidiyor mu?
Fenerbahçe Avrupa'ya gidiyor mu?
25 Haziran 2014 07:21
Mahmut Uslu ilk kez FBTV’de duyurdu, ortalık karıştı. UEFA ile yapılan gizli görüşmede konuşulanlar Şampiy10'da açıklandı.

13. .Ağır Ceza Mahkemesi’nden çıkan yeniden yargılama kararıyla birlikte hem şike iddialarından aklanma hem de Devler Ligi’ne katılmak için umutları iyice artan F.Bahçe’de UEFA ile yapılan gizli görüşmenin detaylarını şampiy10 açıklıyor. 

“Buradan ilk kez UEFA ile önemli konular üzerine konuşmuştuk, bunu kamuoyundan gizledik” diyen Uslu’nun bahsettiği ve bizzat kendi görüştüğü toplantının UEFA Genel Sekreteri Giovanni Infantino ile gerçekleştirildiği ortaya çıktı.

Davet UEFA'dan geldi

Yeniden yargılamanın gündeme geldiği günlerde, yani yaklaşık 2 ay önce Türkiye’deki gündemi yakından takip eden UEFA yetkilileri yeni gelişmelerle ilgili kulüpten özel bir toplantı talebinde bulundu. 3 Temmuz’un kilit isimlerinden Giovanni Infantino’nun da katıldığı toplantıda, UEFA yetkililerinden biri “İsviçre Federal Mahkemesi’ne gitmeyin, biz de sizin bu sene Avrupa’ya gitmeniz için gerekli hukuksal durumu gözden geçiririz” önerisinde bulundu.

CAS’tan çektik ama..

Ancak daha önce ülke menfaatlerini düşünerek CAS davasını geri çeken F.Bahçe bu sefer elindeki kozlardan dolayı böyle bir pazarlığın içinde olmak istemedi. Yeniden yargılama kararının verileceğine inanan Yıldırım toplantıda konuşulanları kendisine aktaran Uslu’ya verdiği yanıtla tavrını bir kez daha ortaya koydu:?
 
“Biz pazarlık yapmıyoruz. Haklı olduğumuzu ispat edeceğiz. Yeniden yargılama kararı ile davamızdaki haklılığımız da çıkmış olacak.
 
Bizim en başından beri bu konuda bir duruşumuz var. UEFA tamamen polis fezlekesine dayanarak bize cezalar yağdırdı. Bu davanın en baştan beri hukuksuz olduğunu söylesek de kimseyi inandıramadık. Şimdi bize yine gelecek planlarından bahsediyorlar. Biz temiziz ve bunu da ispat edeceğiz. Onlardan bir şey talep etmiyoruz. Talebimiz olacak ama zamanı var, beklesinler.”
 
Aziz Yıldırım böylece UEFA’ya açılacak tazminat davasının sinyalini o günlerde vermiş oldu.
 
Kritik gün 3 Temmuz
 
Mahkemeden çıkan yeniden yargılama kararı F.Bahçe’nin 2014-15 sezonunda Avrupa kupalarında yer alabilme umudunu iyice yükseltti. Sarı-lacivertlilerin genel sekreteri ve basın sözcüsü Mahmut Uslu, İsviçre Federal Mahkemesi’nde, CAS kararının iptali ve yürütmenin durdurulması talebiyle açtıkları dava için Lozan’a, 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin önceki gün kararı göndereceklerini bildirdi. Dün yapılması beklenen duruşma mahkeme tarafından 3 Temmuz’a alınmıştı.

 

ŞAMPİY10

 

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler