LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Medipol Başakşehir306222
 • 2. Galatasaray296035
 • 3. Beşiktaş295932
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor3044-6
 • 16. Atiker Konyaspor2929-5
 • 17. Osmanlıspor FK2929-9
 • 18. Karabükspor2912-47
 • Tümü
YENİ HABERLER
Fener, Cimboma çalım attı
Fener, Cimboma çalım attı
02 Ocak 2010 15:52
Ara transfer döneminin en çok konuşulan iki ismi Gökhan Ünal ve Sercan Yıldırım konusunda dün büyük bir sürpriz yaşandı...

Golcü oyuncu için uzun süredir Cimbom’la pazarlık yapan bordo mavililer, diğer yandan F.Bahçe ile temasa geçip, “Gökhan’la ilgilenir misiniz?” diye sordu. Olumlu yanıt verip görüşmelere hemen başlayan sarı lacivertliler, G.Saray’dan bir adım öne geçtiler.

BURSASPORLU Sercan Yıldırım’la birlikte ara transfer döneminin en çok konuşulan iki isminden biri olan Trabzonsporlu Gökhan Ünal konusunda dün büyük bir sürpriz yaşandı. Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre; Golcü futbolcuyla sadece Galatasaray’ın değil Fenerbahçe’nin de ilgilendiği ortaya çıktı.
Bordo mavili yöneticiler, bu sezon bekledikleri verimi alamadıkları Gökhan Ünal’ı satabileceklerini yaklaşık 2 aydır dile getiriyordu. Milli futbolcu için ilk teklif Galatasaray’dan geldi. Sarı kırmızılılar, teknik direktör Frank Rijkaard’ın çok istediği golcü futbolcu için çeşitli öneriler sundular.
Gökhan Ünal için geçtiğimiz sezon Kayserispor’a tam 6 milyon 250 bin Euro ödeyen Trabzonspor, ‘gol kralı’ unvanlı futbolcusunu mümkün olan en yüksek fiyata satabilmek için Fenerbahçe’ye de başvurdu.

Pazarlık başladı

Sarı lacivertli yöneticilerle temasa geçip, “Gökhan Ünal’ı satmayı düşünüyoruz, transfer etmeyi düşünür müsünüz?” diye sordular. Konu başkan Aziz Yıldırım ve teknik direktör Christoph Daum’a intikal ettirildi. Her ikisi de ‘olabilir’ cevabı verince iki kulüp Gökhan’ın bonservis bedeli için pazarlığa başladı.
Fenerbahçe’nin sunduğu teklifin içeriği belirtilmemekle birlikte, sarı lacivertlilerin Gökhan’ın transferine Galatasaray’dan daha yakın olduğu kaydediliyor. Görüşmelerini sürdüren tarafların birkaç güne kadar olumlu ya da olumsuz pazarlığa nokta koymaları bekleniyor.

F.BAHÇE NEDEN iSTiYOR

Daum faktörü Semih’in tavrı

FENERBAHÇE’nin Gökhan Ünal’la ilgilenmesinin altında iki neden yatıyor. Birincisi, Christoph Daum... Alman çalıştırıcı, Semih Şentürk’ü beğenmediğini hem sözleriyle hem icraatleriyle ifade ediyor. Semih’i mecbur kalmadıkça oynatmayan Daum, geçtiğimiz günlerde, “Bir santrfora ihtiyacımız var” diyerek, transfer istediğini dile getirdi.
İkinci neden ise Semih’in, sözleşmesinin uzatılması konusunda sergilediği tavır. Golcü futbolcunun, “Bana haber vermeden mukavelemi uzattılar” demesi, yönetim ile arasındaki ipleri gerdi. Yöneticiler bu olayın ardından Gökhan’ın transferini ciddi ciddi düşünmeye başladı.

TRANSFER iÇiN TEK ŞART

Fatih gelir Gökhan gider

GÖKHAN Ünal’ın Fenerbahçe ya da Galatasa-ray’a gitmesi tamamen Fatih Tekke’ye endeksli. Trabzonspor, Tekke’yi transfer edebilirse, Gökhan iki büyük kulüpten birine verilecek. Aksi taktirde satışı imkansız, çünkü teknik direktör Şenol Güneş, bu konuda kesin tavır koymuş durumda:
“Fatih Tekke veya onun ayarında bir golcü gelmeden Gökhan’ın satılmasına izin vermem.”
Tekke’nin bonservis bedeli konusunda Zenit ile yapılan görüşmelerden gelen son haberler de pazarlığın tıkandığını gösteriyor. Şenol Güneş, önceki gün, “Fatih’in transferi zor görünüyor” diyerek, pek umudu olmadığını dile getirdi.

Milliyet

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler