LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Fatih Terim'den bomba açıklama
Galatasaray'ın başına büyük bir iddia ile geçen Faith Terim yeni dönem ile ilgili bomba açıklamalar yaptı.
Fatih Terim'den bomba açıklama
09 Haziran 2011 / 07:32 Güncelleme: 09 Haziran 2011 / 07:33

“Florya yol geçen hanına dönmüş. Kaybedecek 1 saatimbile yok. Toparlamak zaman alacak. Bu yüzden çalışma odama yatak koydum. Altyapı kötü yönetilmiş. Otorite eksik. Hepsi rayına girecek” Galatasaray'ın efsane hocası Fatih Terim'e önceki gün FloryaMetinOktay Tesisleri’nde hayırlı olsun ziyaretinde bulundum.Kendisine tesislerde 2 odalı bir çalışma alanı yapmış. Yatağında yanına getirmiş.Odaya girdiğimde zaten ilk dikkatimi yatağı çekti. Kendisine "Yatağını da Florya'ya atmışın" dedim. Gülmeye başladı. Arkasından şunları söyledi: "Göki işimiz çok zor. Burada otorite filan kalmamış. Geldiğimde Florya yol geçen hanı gibiydi. Burayı toparlamak biraz zaman alacak. 24 saat kalmalıyım. Hızlı hareket etmeliyiz. Bir saat kaybedecek lüksümüz yok." Bu arada Terim’in Florya’ya randevu sistemini getireceğini öğrendim. Yani artık elini kolunu sallayan tesislere girip futbolcularla kafasına göre görüşemeyecek.

Sadece benim ağaçlarım büyümüş

Florya'ya uzun zamandan sonra ilk geldiğinde sadece kendisinin diktiği ağaçların büyüdüğünü ve geliştiğini gören Terimince bir imada bulunmadan da edemedi. Tecrübeli hoca "Bu ağaçları zor günlerde bize oksijen kaynağı olsun diye diktik. İyi ki dikmişim" diyerek işlerinin ne kadar zor olduğunu dile getiriyordu. Sohbette alt yapıya da değinen tecrübeli hoca, konuyla ilgili ilginç ifadeler kullandı. Terim, "Alt yapıya önemveriyorum. Bizim dönemizde alt yapımükemmel bir haldeydi. Şu an ki durumuna baktığımızda buranın kötü yönetildiğini ve otoritenin yok olduğunu gördüm. Bizimdönemimizde psikologlar, çocukların sosyal ve ruhsal gelişmelerinde özüven kazanmalarında önemli faydalar sağlamışlardı. Çocukların başına uzman ve iş bilen insanları getirmediğiniz takdirde alt yapıya gerek kalmaz. Bu büyük uğraşın karşılığını almak gerekiyor" diyerek alt yapının önemine dikkat çekti.

Gidecek ve kalacakları belirliyor

Çalışmalarıyla da ilgili bilgiler veren Terim takım içinde revizyona gideceğini belli etti. Fatih hoca, "Şu an da yeni transferler ve gidecek oyuncuları tespit etmek için yoğunlaştık. Ancak alt yapıyla da ilgili düşüncelerimiz var. Hangi oyuncu A Takım’da oynayacak kapasitede... İşte bunları araştırıyoruz” dedi. Bu sohbet bittiğin de Terim'i geçmişten çok farklı gördüm. Bir düşünürün bu sözleri aklıma geldi. "Akıllı adam kendi aklını kullanır, daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanır." Ekibinin üzerindeki etkisi ve arkadaşlarının Terim'in gözlerine bakarak gösterdikleri saygı dikkatimden kaçmadı. Liderliğinden hiçbir şey kaybetmemişti.

TÜRK FUTBOLUNUN DEVRİME İHTİYACI VAR

FATİH hoca ilginiç bir tespitte bulundu. Gerçekten Terim’in söyledikleri düşündürücüydü. Fatih hoca ilginç bir tespitte bulunarak “Almanya’da üç milyon Türk var. Yetiştirilen Türk oyuncu sayısına bakın oldukça fazla görünüyor. Bir de 75 milyonluk Türkiye’de transfer döneminde yaşanan Türk oyuncu sıkıntısına bakın. Türk futbolunun genel bir devrime ihtiyacı var” dedi. (Bugün)

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler