LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Fatih Terim: Sabrın da bir sınırı var
Fatih Terim: Sabrın da bir sınırı var
09 Eylül 2013 18:59
A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, Romanya karşısına kaybedeceği bir şey olmayan bir takım olarak çıkacaklarını söyledi.

A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, Romanya karşısına kaybedeceği bir şey olmayan bir takım olarak çıkacaklarını söyledi.2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu'nda yarın oynanacak Romanya karşılaşma öncesi Teknik Direktör Fatih Terim, golcü oyuncu Burak Yılmaz ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

Andorra maçı sonrasında medya mensupları aracılığı ile pek çok kesimden bir ricada bulunarak, “Şu an kimileri için bir şey ifade etmese de umuda yürüdüğümüz, mucize için emek sarfettiğimiz bir dönemdeyiz” dediğini hatırlatan Fatih Terim, "Konuşarak, dedikodu veya yorum yaptığını sanarak değil, varsa imkanı olan statta yoksa dualarıyla destek olmalarını istemiştik. Anladığım kadarıyla mesaj ya ulaşmadı ya da ulaştı ama anlaşılmadı. Buradan iki şeyi netleştirmekte yarar görüyorum.

Birincisi; Türk spor kamuoyuna yönelik: Lütfen ama lütfen tahminini, rüyasını, fikrini bilgiymiş gibi sunan, hatta bunun için size olmayan kanıtlar süren duyumcu/yorumcu/dedikoduculardan uzak durun. Haber alıyorum, öğrenirim sanıp büyük yanılgı içerisine düşersiniz. Dahası hayal kırıklığı yaşarsınız. Artık her şeyin gözler önünde olduğu bir dünyada bilmeniz gereken her şey size birinci ağızdan söyleniyor.

İkincisi; Medya yöneticilerine sesleniyorum: Kanallarınızda futbolu bildiğini iddia eden, iyi niyetli olmayan, haberci kimliğine bürünmüş kısa vadede size reyting getiriyormuş gibi duran ancak uzun vadede Türk futboluna ve kanalınızın itibarına zarar veren kişileri ya yayınlarınızdan uzaklaştırın ya da onlara ek iş bulun.

Çünkü işi gücü olmayan bazı kimseler bu pozisyonları gereği hak etmedikleri bir yer işgal ediyorlar ve dahası insanları kandıracakları bir ortam buluyorlar. Sizler de bunun bir parçası oluyorsunuz” dedi.
Eleştirilere, yapıcı, katma değer sağlayıcı önerilere, bilgiyle harmanlanmış fikirlere kapılarının kapalı olmadığını, hiç olmadığı kadar açık ve şeffaf olduğunun altını çizen Terim, “Ama sabır da bir yerde SOS veriyor. Çünkü maça 24 saat var, 48 saat var. Hocamıza, oyuncularımıza bir şey tesir etmesin. Bunu hak etmiyoruz” diye konuştu.

“Çekinecek bir şeyimiz yok”

Romanya maçını da değerlendiren Fatih Terim, “Mucize arayışı içindeyiz. Kaybedeceğimiz kadar kaybettik. Bu nedenle çekineceğimiz bir şey yok. Romanya çok iyi bir takım. Son zamanların en güçlü Romanya Milli Takımı ile oynayacağız. Ancak ben oyuncularıma güveniyorum. İki şeyi oyuncularımıza çok anlatıyoruz. Bir; hata yapmaktan korkmamaları, iki; yenilmekten korkmamaları. Bundan sonra çekineceğimiz bir şey olmaz. Çıkıp oynayacağız. Romanya'nın gruptaki hakkını veriyoruz. Takımda grip salgını var, ama futbolcularım oynamayı çok istiyor, çok istekliler.

Her oyuncum hazır. Her oyuncum görev bekliyor. Türk Milli Takımı'nda hiçbir futbolcu görevden kaçmaz. Romanya'ya göre avantajımız şu; kaybedecek bir şeyimiz yok. Bugün son idmanda bir şey olmazsa sakatımız yok. Şikayet de etmiyorlar zaten. Takımda şu an herkes görev bekliyor, herkes oynamaya hazır. Arda ve Gökhan da öyle” ifadelerini kullandı.

 

İHA

 

 

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler