LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Medipol Başakşehir306222
 • 2. Galatasaray296035
 • 3. Beşiktaş295932
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor3044-6
 • 16. Atiker Konyaspor2929-5
 • 17. Osmanlıspor FK2929-9
 • 18. Karabükspor2912-47
 • Tümü
YENİ HABERLER
Fatih Terim, Rıdvan Dilmen'i ağlattı!
Fatih Terim, Rıdvan Dilmen'i ağlattı!
30 Mart 2015 15:05
Türk futbolunun ''Kral'' lakaplı ismi olan Tanju Çolak bomba iddialarda bulundu.

Muhittin Boşat, Haluk Yürekli, Engin Verel ve Tanju Çolak'ın yer aldığı programda gündemde Milli takım ve Fatih Terim vardı. Tanju Çolak eski defterleri açarken, ''torpil'' konusunda sert sözler kullandı.

''Rıdvan yanımda ağladı''

Tanju Çolak, Ümit Milli Takıma Fatih Terim'in milli takıma ikinci kez gelişinde Rıdvan Dilmen'in geleceğini ancak son anda torpille başka ismin geldiğini iddia ederken, ''Fatih Terim'in yıllarca peşinde koştum. Fiorentina'dayken mektup yazdım. Can Çobanoğlu aracılığıyla yardumcısı olmak istediğimi söyledim. Bana geri dönmedi. Araya adam koydum. Bana cevap bile vermedi. Görmezden geldi. Birgün Rıdvan'ı Ümit Milli takım teknik direktörlüğü için aradılar. Ataköy'de Rıdvan ile birlikteydik. Olimpiyat evinde basın toplantısı düzenlendi. Orada Rıdvan'ı eleyip başka birini teknik direktör yaptılar. Rıdvan yanımda ağladı. Rıdvan'ın yerine gelen adam torpille geldi. Sonradan ben Cemal Aydın'ı devreye sokarak A2 Milli takımı teknik direktörü oldum.

''Onlar torpille gelmedi mi?''

''Ben A2 Milli takımı teknik direktörü olduğumda Oğuz Çetin ve Metin Tekin, Fatih Terim'in yrdımcılarıydı. Antep'e ya da başka bir Anaolu kentine futbolcu izlemek için gitmek istiyorum ama bu isteğimi Oğuz'a söyüyorum. Hiçbir futbolcuyu izlememe izin verilmedi. Terim benimle muhattap olmadı. Birgün beni yanına çağırdı. 'Ben sana kızgın ve kırgınım' dedi. Benim torpille geldiğim için kırgın olduğunu söyledi. Ben de kendisine mektup yazdığımı, mesaj attığımı ama bana cevap vermediğini söyledim. Oğuz ve Metin'de odadaydı. 'Oğuz ve Metin de torpille gelmedi mi? Onların benden ne üstünlüğü var. Ben Avrupa gol kralıyım bana niye şans verilmiyor' dedim. Milli takım heyeti olarak bir yere geziye gittiğimizde benden başka herkese bilet alınmıştı ancak bana bile alınmamıştı. Kendi paramla aynı uçağa biletimi aldım. Beni görünce şok oldular. Arkadaşlarım Metin ve Oğuz bile benimle konuşmadılar. Uçaktan indiğimizde ise herkesi arabayla aldılar. Bineceğim arabada ise Metin Tekin kapıyı kapattı ve gitti. Beni almadan gittiler. Ünal Karaman aynı görevde benden önce 40 bin lira maaş alıyordu. Bana 9 bin lira verdiler. Ama benim için para önemli değildi. Sonunda istifa ettim. Cemal Aydın'ı arayarak olayları anlattım ve istifa ettim. İki günlük sürede ise onlardan intikamımı aldım ana bunları burada anlatmayacağım.''

''Rıdvan'ı yalarım yutarım''

Rıdvan Dilmen hakkında konuşan Çolak, ''Rıdvan benim can ciğer dostum. Şimdi görsem yalarım yutarım. Bana çok yanlış yaptı. Benden daha çok oğluma yanlış yaptı. Ama yine de benim eski dostumdur. Kendisini çok severim'' dedi.

Fatih Terim, Türkiye'nin başına nasıl geldi?

Programda Fatih Terim'in A Milli takımın başına ilk kez gelişi de tartışılırken, Engin Verel, ''Göztepe'yi çalıştıran Fatih Terim'i Mehmet Ağar, Piontek'in yardımcısı yaptı. Milli takıma soktu'' derken, Çolak ise, ''Türkiye'nin gerçeği bu. Bize niye yol verilmiyor? Benim neyim var? Ben yalam söylemem. Aldatıldığım kaçak araba mevzusunda 22 ay hapis yattım. Cezamı çektim. Beni niye sevmiyorlar anlamıyorum. Bana neden 
görev vermiyorlar?'' dedi.

''Vedat ve Ercan torpille geldi''

Fatih Terim'in yeni yardımcıları Abdullah Ercan ve Vedat İnceefe'nin Terim'in onayı olmadan göreve geldiği iddia edilirken, Muhittin Boşat, ''Terim'in yerinde ben olsam bu adamlar geldiğinde ceketimi alır giderdim. Milli takımda olacak adam değiller'' dedi.

Davala neden yok?

Ümit Davala hakkında da konuşan Çolak, ''Ümit Davala neden milli takıma alınmadı. Terim için elini kırdı. Ümit Davala zamanında Terim'e çok sinirlendi. Sinirini almak için duvara vurarak elini kırdı'' diyerek ilginç bir iddiada bulundu.

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler