LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Medipol Başakşehir306222
 • 3. Beşiktaş295932
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
F.Bahçe'den zehir zemberek açıklama
F.Bahçe'den zehir zemberek açıklama
19 Kasım 2012 15:39
Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu'ndan Fırat Aydınus açıklaması.

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu'ndan yapılan açıklamada, son günlerde yaşanan gelişmelerin yakından ve dikkatlice takip edildiği belirtilerek, ''Fırat Aydınus'un kararları ne kadar yanlış, ne kadar yanlı ve hatta iyi niyetten yoksun olsa da, yakın tarihte milli bir görev üstlenecek bir hakeme dair söz konusu hukuk dışı ve suç unsuru içeren bu linç kampanyası, yönetim kurulumuz tarafından kabul görmez, görmeyecektir'' denildi.

Kulübün internet sitesi aracılığıyla duyurulan açıklamada, yönetim kurulunun sığ ve düzeysiz tartışmaların tarafı olması yolundaki beklentilerin nafile olduğu kaydedilerek, ''Her şeyden önce bilinmelidir ki; Fenerbahçe Kulübü büyüklüğüne yakışır şekilde Türk sporunda gelişen olayların müştekisi değil, karar organıdır. Bu nedenle, Fenerbahçe Kulübü şikayet etmez, gereğini yapar. Fırat Aydınus'un kararları ne kadar yanlış, ne kadar yanlı ve hatta iyi niyetten yoksun olsa da, yakın tarihte milli görev üstlenecek bir hakeme dair söz konusu hukuk dışı ve suç unsuru içeren bu linç kampanyası, yönetim kurulumuz tarafından kabul görmez, görmeyecektir'' ifadelerine yer verildi.


-''Fenerbahçe tüm yaşananların farkındadır''-


Açıklamada, Fenerbahçe Kulübü'nün sporun tüm paydaşlarının teminatı ve savunucusu olma kararlılığında olduğu vurgulanarak, şöyle denildi:

''Başta Fenerbahçe camiası olmak üzere spor kamuoyu bilmelidir ki; Fenerbahçe tüm yaşananların farkındadır ve bu farkındalığın gereği, yeri ve zamanı geldiğinde, hayata geçirilecektir. Bununla birlikte görsel ve yazılı medyada, kendi görev ve yetkilerinin dışına çıkarak, Aykut Kocaman'ın sözlerini 'fazla' bulanlara tesadüf edilmektedir. Fenerbahçe maçından bir gün önce rakiplerin saha kapama cezalarını apar topar kaldıranlara, Fenerbahçe'nin yarıştığı takımların maçlarında yaşanan sonucu değiştiren fahiş hakem hatalarını fazla bulmayanlara, basın toplantılarında bırakın sportmenliği, genel ahlak ve edep kurallarının açıkça ihlal edilmesine göz yumarak yargı kurullarına dahi sevk edemeyenlere fazla gelen; Aykut Kocaman'ın söylemleri değil, ta kendisidir.

Konu Fenerbahçe ve Fenerbahçeliler olduğu zaman; futbolun, 'Fenerbahçe'ye karşı oynanan bir oyun olduğu gerçeği' artık tüm kamuoyunca bilinmektedir. Gün, büyük Fenerbahçe taraftarının, başkanı, yönetimi ve tüm değerleri ile birlikte 'Kocaman bir yürek' olma günüdür. Unutulmamalıdır ki, futbol takımımız herkes tarafından yenilgiye uğratılabilir ancak hiç kimse tarafından teslim alınamayacaktır.'' aa

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler