LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray296035
 • 2. Beşiktaş295932
 • 3. Medipol Başakşehir295920
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor2944-4
 • 16. Atiker Konyaspor2929-5
 • 17. Osmanlıspor FK2929-9
 • 18. Karabükspor2912-47
 • Tümü
YENİ HABERLER
F.Bahçe'den Aydınlar'a yalanlama
F.Bahçe'den Aydınlar'a yalanlama
05 Aralık 2011 22:43
Fenerbahçe Kulübü, TFF Başkanı Aydınlar'ın açıklamalarını yalanladı.

Fenerbahçe Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın, ''Fenerbahçe yöneticilerinin Şampiyonlar Ligi'ne gitmeme kararını kabul ettiği'' yönündeki açıklamasının gerçeği yansıtmadığını ileri sürdü.

Fenerbahçe Kulübü, Kanaltürk'te yayımlanan Telegol programına katılarak açıklamalarda bulunan Mehmet Ali Aydınlar'a, internet sitesi üzerinden yanıt verdi. ''Belgelerle hukuki gerçekler-2'' başlığını taşıyan açıklamada, şöyle denildi:

''Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Mehmet Ali Aydınlar, dün, UEFA Şampiyonlar Ligi'ne gönderilmememizle ilgili programa, avukatlarımızdan sayın Emin Özkurt'a cevap vermek amacıyla katılmış; UEFA'dan gelen ilgili mektubu başkanvekilimiz sayın Nihat Özdemir ve asbaşkanımız sayın Ali Koç ile paylaştığını, yöneticilerimizin bu mektubu gördükten sonra; 'Şampiyonlar Ligi'ne katılmama kararı alırız' dediğini iddia etmiştir. Bu iddia kesinlikle gerçekleri yansıtmamaktadır.

Sayın Aydınlar, 23 Ağustos 2011'de gerçekleşen toplantıda söz konusu evrakı, Türkçe tercümesiyle birlikte yöneticilerimizle paylaşmış; bu doğrultuda TFF'nin kulübümüze göndereceği mektubu da yöneticilerimize tebliğ etmiştir. Bu mektuba istinaden 24 Ağustos 2011, saat 12.00'ye kadar turnuvadan çekilme yönündeki kararımızı kendilerine bildirmemizi talep etmişlerdir. Yöneticilerimiz, bu talep karşısında konunun Yönetim Kurulu'nda istişare edilmesi gereğini aktararak, TFF'den ayrılmıştır. Yönetim Kurulumuz, aynı gece konuyu görüşerek turnuvadan çekilme kararının alınmasının mümkün olamayacağı kararına varmıştır. Sayın Ali Koç, yönetim kurulumuz adına, 24 Ağustos 2011 sabahı, Sayın Aydınlar'ı arayarak, bu süre zarfında böyle bir karar alınmasının mümkün olmadığını, ayrıca böyle bir kararın hukuki haklarımızın tamamından feragat anlamına geleceğini kendisine iletmiştir. Sayın Ali Koç ve avukatlarımızdan Sayın Özkurt, aynı gün, Sayın Aydınlar'ı ve yardımcılarını ziyaret etmiş; böylesi bir kararın sakıncalarını ve uluslararası arenadaki emsalleri kendilerine aktararak, bunun aslında, UEFA'nın bir gözdağı olduğunu ve TFF'nin bunu asla kabul etmemesi gerektiğini anlatmışlardır.''

 Aydınlar tarafından iddia edilen ''Fenerbahçeli yöneticilerin Şampiyonlar Ligi'ne gitmeme kararını kabul ettiler'' açıklamasının gerçeği yansıtmadığı öne sürülürken, ''Tüzüğümüz gereği, uluslararası müsabakadan çekilme anlamına gelecek böylesi bir kararı Genel Kurul yetkisi olmaksızın vermek mümkün değildir. TFF'ye cevaben verilen mektubumuzda da bu hususa dikkat çekilmiştir. Kulübümüzde, yönetim kurulu üyesi olarak da görev yapmış Sayın Mehmet Ali Aydınlar bunu son derece iyi bilmektedir'' denildi.

Mehmet Ali Aydınlar'ın beyanlarının çelişki içerdiği öne sürülen açıklama, şu ifadelerle tamamlandı:

''Kulübümüzün, 29 Kasım 2011'de düzenlediği basın toplantısına cevaben, bir gün sonra, medyanın karşısına geçen sayın Aydınlar, UEFA yetkilisi sayın Cornu'nun beyanı ile ilgili, 'UEFA'dan henüz bu mektubu reddeden bir yazı ulaşmamıştır. Sayın Ali Koç bizimle görüşseydi bizim verdiğimiz bu beyanı görecekti. Biz, böyle bir konu gelmiş cevap vermişiz. Böyle bir şeyden rahatsız olan bir taraf varsa onlar neden bize sormaz  Bakın sizin hakkınızda böyle söyleniyor demez  Bunu neden Fenerbahçe'nin basın toplantısında onlara sormadınız ' demiştir. Yani, kulübümüzün sayın Cornu'nun beyanı ile ilgili kendisi ile temasa geçilmediğini söylemiştir. Ancak, sayın Aydınlar dün gece telefonla bağlandığı TV programında bu kez, 'Bu belgeden 18 Kasım'da haberim oldu. O gün öğleden sonra Cihan Kamer (Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi) federasyona geldi. Cihan Kamer bana böyle bir yazıdan bahsetti. Ben de 'Evet bugün öğrendik ama bu ifadeler tamamen yanlış' dedim. Bu yazının doğru olmadığını bildireceğiz' dedim. Bu sözler sayın Aydınlar'ın söylemleri arasındaki çelişkiyi net bir biçimde ortaya koymaktadır. Son günlerde yaşanan ve merkezinde TFF ve yöneticilerinin bulunduğu bu çelişkilerle ilgili yorumu kamuoyunun takdirine bırakırız.'' AA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler