LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray265433
 • 2. Medipol Başakşehir265320
 • 3. Beşiktaş265024
 • 4. Fenerbahçe264819
 • 5. Trabzonspor26428
 • 6. Kayserispor26414
 • 16. Gençlerbirliği2627-8
 • 17. Atiker Konyaspor2624-10
 • 18. Karabükspor2612-43
 • Tümü
YENİ HABERLER
Ertuğrul Sağlam ile anlaşmaya varıldı
Ertuğrul Sağlam ile anlaşmaya varıldı
15 Haziran 2015 17:00
Ertuğrul Sağlam ile Bursaspor arasında anlaşmaya varıldı. Bursaspor'da ikinci defa Ertuğrul Sağlam dönemi başladı.

Yeşil-beyazlı kulübün Özlüce Tesisleri'ne helikopterle gelen Sağlam, kalabalık taraftar topluluğunca tezahüratlarla karşılandı.

Yoğun ilgi dolayısıyla yaklaşık 300 metre uzaklıktaki tesislere güçlükle geçen Sağlam, taraftarların ilgisine teşekkür etti.

"Söyleyin kimde var böyle bir adam, adam gibi adam Ertuğrul Sağlam" ve "şampiyon" tezahüratları yapan taraftarlar, imza töreni için hazırlanan salonu doldurdu. Pek çok taraftar, yoğunluk nedeniyle imza töreninin gerçekleştirildiği salona giremedi.

Kulüp başkanı Recep Bölükbaşı, imza töreninde yaptığı konuşmada, şampiyon oldukları 2009-2010 sezonunu hatırlatarak, o dönemki heyecan, ambiyans ve enerjiyi bu toplantıda gördüğünü söyledi.

Sağlam'ın, teklifi seve seve kabul ettiğini vurgulayan Bölükbaşı, onun çok heyecanlı olduğunu ve tatil yapmadan işe koyulacağını belirtti.

"Bırakın Batalla'yı kardeşim"

Bölükbaşı, taraftarların, eski futbolcuları Pablo Martin Batalla lehine tezahürat yapmasına tepki gösterdi.

Salonda imza töreni için toplandıklarına dikkati çeken Bölükbaşı, "Başkan, yönetim, hocalar ve futbolcular gider. Batalla 32 yaşında kardeşim. Batalla gelmek istemiyor. Gelse bile maliyeti yüksek. Bırakın Batalla'yı kardeşim. Geçen sene Ozan Tufan, Volkan Şen, Serdar Aziz gibi futbolcuları çıkardık, onlara sahip çıkın. Batalla devri kapanmıştır" ifadelerini kullandı.

"Bursaspor büyük bir camia"

Sağlam ise Bursaspor'a ikinci gelişinde, ilk imza töreninden daha heyecanlı olduğunu vurguladı.

Bursaspor'a ilk imzasını attığı 2 Ocak 2009'da, birlik, beraberlik ve kenetlenme halinde şampiyon olabileceklerini söylediğini anımsatan Sağlam, şöyle devam etti:

"Belki o sözlere bu salonda bulunanlar ve televizyon başında toplantıyı izleyen Bursaspor taraftarları inanmıştı fakat o gün söylediklerimizi hayal olarak değerlendirenler, bugün söylediklerimizi daha fazla ciddiye alacaktır. 2,5 yıl önce düzenlediğim basın toplantısında, 'Yeniden gelmek için gidiyorum' demiştim. Bizler, bazılarının hayal olarak gördüğü bu büyük başarılara hep beraber ulaştık. Tek yürek olduğumuzda neler yapabileceğimiz defalarca kanıtladık. Şimdi de yapmamamız için hiçbir sebep yok. O bütünlük, sinerji sağlanırsa dün yaptığımızı yarın da yaparız. İşimiz kolay değil hatta öncekinden daha da zor ama gücümüzü inancımızdan alırsak başarırız. Bursa'ya, bu camianın gücüne inanıyorum. Allah'a şükürler olsun ki heyecanımız da motivasyonumuz da eskisinden çok daha üst seviyede. Kimse merak etmesin, bizden ne istenildiğinin farkındayız."

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler