LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray296035
 • 2. Beşiktaş295932
 • 3. Medipol Başakşehir295920
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor2944-4
 • 16. Atiker Konyaspor2929-5
 • 17. Osmanlıspor FK2929-9
 • 18. Karabükspor2912-47
 • Tümü
YENİ HABERLER
Ertuğrul Sağlam: Hoca arayışı içinde olmadık dense
Ertuğrul Sağlam: Hoca arayışı içinde olmadık dense
Ertuğrul Sağlam: Hoca arayışı içinde olmadık dense
07 Ekim 2008 / 13:33 Güncelleme: 07 Ekim 2008 / 00:00

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ve Menajer Sinan Engin görevlerinden istifa etti.


İşte Ertuğrul Sağlam'ın yaptığı basın topalantısından önemli ayrıntılar:


2007-2008'de Yıldırım Demirören tarafından Beşiktaş teknik direktörlüğüne getirildim. Beşiktaş'ta uzun vadeli bir yapılanmaya gidilmesi için yapılan teklifi kabul ettim ve iki yıllık sözleşme imzaladım.


Genç oyuncuları ortaya çıkarmak için çok uğraştık ve alt yapıdan yaklaşık 15 oyuncuyu A Takıma kazandırdık ve bu arkadaşları kazandırmak ile kalmadık ve A Takım'da kullandık. Beşiktaş'ın başında ilk kez Şampiyonlar Ligi'nde temsil eden ilk Türk Teknik adam olma şerefini yaşadım. Liverpool ve Marsilya galibiyetlerini yaşadım tabii Liverpool hezimetini de gördük.


Geçtiğimiz sezon Süper Lig'de dört yıldır tatmadığımız liderliği tattık ve bunu son haftalara kadar yaşadık. Ancak bu yarışta bizi mutlu eden şey taraftarımızın verdiği destek ve güven oldu.


Geçtiğmiz sezon hakem hataları ve kişisel hatalardan dolayı şampiyonluğu kaçırdık. En büyük üzüntümüz bizi destekleyen taraftarlarımıza şampiyonluğu yaşatamamız oldu.


Bu sezon başında tekrar rotayı çizerken yönetimimizin tam desteğiyle göreve devam edeceğimiz belirtildi. Sezon başında transferlerimiz eksik bölgelerimize yaptık. Avusturya'da çok güzel bir hazırlık dönemi geçirdik, kaptanlarımızın kavgası bile bu güzel havayı bozmadı. Süper Lig'de şu ana kadar yenilgisiz 14 puanla üçüncü sıradayız. Fenerbahçe'nin 8, Galatasaray'ın 3 puan önündeyiz.


Trabzonspor deplasmanında aldığımız puanınin önemini rakiplerimiz Trabzon deplasmanına gittiği zaman anlayacağız. Kharkiv maçında aldığımız yenilgi bizi çok yaraladı, maç sonrasında yaptığım konuşmada belirttiğim bir cümle 'hayat devam ediyor' cümlesi bazı kesimler tarafından değişik yerlere çekilmeye çalışıldı. Benim burdaki maksatım, takımımı Hacettepe maçına hazırlayabilmekti. Taraftarlarımızdan tekrar tekrar özür diliyorum.


Beşiktaş'a transfer olmamı sağlayan Süleyman Seba'ya çok teşekkür ediyorum. Beşiktaş'a gelişlerim kadar gidişlerim de olaylı oluyor. Bugüne kadar Beşiktaşlı duruşuna layık davramdım, bu duruşun ne olduğunu Süleyman Seba'dan öğrendim. Her durumda camiamı en iyi şekilde temsil ettiğimi düşünüyorum. Ancak geldiğim günden beri alışık olmadığım olaylarla karşılaştım. Geldiğim andan beri beni eleştiren yöneticiler ile çalıştım, bu insanların neye hizmet ettiğini hala anlamış değilim. Benim söylemediğim şeyleri sürekli yazan ve beni yıpratmaya çalışan gazetecileri söylemek istemiyorum. İçimizdeki düşmanlarla uğraşmak zorunda kaldık.


Geldiğim günden beri alışık olmadığım davranışlara maruz kaldım. Bazı yöneticiler el altından beni yıprattı. Dışarda rakiplerle mücadele ettiğimiz gibi içerde de mücadele etmek zorunda kaldık. Bugün Beşiktaş'ta kalırsam şampiyon olacağıma inanıyorum. Son günlerde bana yapılanları içime sindiremiyorum. Ben görevdeyken teknik direktör arayışı içinde olunması. Yüzüme karşı başka hoca arayışı içinde olmadık densede inandırıcı olmadı. Vefakar taraftarımıza, dostlarımıza teşekkür ediyorum. Beşiktaş teknik direktörlüğü görevinden istifa ediyorum.

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler