LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
Ersun Yanal'ın ipine çeken baskın
Ersun Yanal'ın ipine çeken baskın
05 Ekim 2011 08:40
Futbol genel direktörü Ersun Yanal'ın sözleşmesinin TFF tarafından neden feshedildiğine dair yeni iddialar ortaya çıktı. Yanal'ın sonunu Beylerbeyi'nde 30 Eylül Cuma günü yapılan baskının hazırladığı iddia edildi.

Federasyonun dün işine son verdiği Ersun Yanal'ın sonunu, geçtiğimiz cuma Beylerbeyi tesislerine yapılan çıkarma getirdi. Başkan Aydınlar'ın, tesislerde yetkili kimseyi bulamaması üzerine "Gereğini yapın" talimatını verdiği öğrenildi

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre Futbol Federasyonu tarafından sözleşmesi fesh edilen Futbol Genel Direktörü Ersun Yanal'ın sonunu Beylerbeyi tesislerine 30 Eylül Cuma yapılan baskının hazırladığı ortaya çıktı. Başkan Mehmet Ali Aydılar ve Başkan vekili Göksel Gümüşdağ'ın, Beylerbeyi'ne habersiz yaptıkları baskında, başta Yanal ve ekibindeki hiç kimseyi görev başında görmemeleri üzerine düğmeye basıldığı öğrenildi.
Mahmut Özgener döneminde A Milli Takımlar dışındaki tüm takımlardan tek sorumlu olarak göreve getirilen Yanal'ın yetkilerini ağustos ayında kısan Aydınlar'ın Beylerbeyi'ne gidişinde gördüğü tabloya son derece sinirlendiği ve kurmaylarına gerekli işlemlerin başlatılması talimatını verdiği ifade edildi. Bu talimat üzerine dün Yanal ile yolların ayrıldığı açıklaması yapıldı.

Ekibi de gidecek

Ersun Yanal'ın görevden alınmasından sonra ekibinde yer alan Zeynep Gül Ene, Serkan Korkmaz, Tevfik Eroğlu, Raşit Çetiner, Koray Gürtaş, Volkan Kazak, Recep Karatepe, Mustafa Turgat gibi isimlerin de sözleşmelerine son verileceği kaydedildi.
Yeniden yapılandırma ve Türk futbolunu sağlıklı bir geleceğe taşımak adına yapılan operasyon çerçevesinde yolları ayrılan Yanal'ın yerine eski milli futbolcu Metin Tekin'in getirilmesine kesin gözüyle bakılırken, tüm milli takımların sorumluluğunun Hiddink'e devredileceği ve yeni yapılandırmada yardımcısı Oğuz Çetin ile birlikte söz sahibi olacağı vurgulandı.

120 bin TL alıyordu

Federasyon ve Ersun Yanal arasında uzlaşmaya varılamadığı, sözleşmenin tek taraflı fesh edildiği kaydedildi. Yanal'ın kendi ayrılması durumunda alacağı paranın 100 bin euro olacağı, ancak tek taraflı fesh durumunda konunun mahkemeye taşınacağı ileri sürüldü. Federasyonla 4 yıllık sözleşmesi bulunan Yanal'a aylık 120 bin lira maaş ödeniyordu.

BAŞKANLIK BEYLERBEYİ’NE

Federasyon yönetiminin İstinye'den, Olimpiyat Stadı’na taşınması projesinden sonra Beylerbeyi tesislerinin de başkanlık ve yönetim makamı olarak kullanılacağı bildirildi. Başkan Aydınlar'ın yanı sıra başkan vekilleri Lutfi Arıboğan ile Göksel Gümüşdağ ve İcra kurulu üyelerinin Beylerbeyi'ne gideceği, bürokratik kadronun ise Olimpiyat Stadı'nda görev yapacağı öğrenildi.

 

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler