LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Ersun Yanal Fener'e evet dedi!
Ersun Yanal Fener'e evet dedi!
14 Ocak 2014 07:40
F.Bahçe, sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan teknik direktör Ersun Yanal ve sol bek Caner Erkin ile yeniden anlaştı

Başkan Aziz Yıldırım'ın görüşüp anlaştığı Yanal, yıllık 2.5 milyon euro'dan 3 yıllık sözleşme imzalayacak. Caner de kamp dönüşü İstanbul'da 3 senelik imza atacak

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, takımın kamp yaptığı otele gelerek çalışmalar hakkında bilgi aldı, özel görüşmeler yaptı. Başkan Yıldırım'ın yöneticilere tahsis edilen "Golf Lounge"da ilk görüştüğü teknik direktör Ersun Yanal oldu. Sezon başında uzun vadeli sözleşme önerisine, "Hayır, ben şampiyon yaparsam devam ederim" diyen Yanal ile bu görüşmede 3 yıllık prensip anlaşmasına varıldığı öğrenildi. Aziz Yıldırım'ın bu görüşmede, "Takımdan çok memnunum. İnşallah şampiyonluğu yaşayacağız. Puan farkını hiç hesaba katmadan iyi çalıştığınızı da görüyorum. Sizlere güveniyorum. Yönetimin bu güveninin işareti olarak da 3 yıllık sözleşme yapılmasını istiyoruz" dedi. Başkan Yıldırım'ın görüşmede yeni şartları da çok detaylı olmasa da Ersun Yanal'a ilettiği öğrenildi.

Uzun yıllar çalışmak isterim

Yanal'ın şampiyonluk temennisine "İnşallah" dedikten sonra teşekkür ettiği belirtiliyor. Başkan Yıldırım'ın şu anda 1.5 milyon dolar kazanan Ersun Yanal'a yıllık 2.5 milyon euro önerdiği öğrenildi. Ersun Yanal'ın kazancı özel primlerle birlikte 3, hatta 3.5 milyon euro'yu bulacak. Şampiyonluk halinde 500 bin euro, Türkiye Kupası'nın alınması halinde 250 bin euro, Avrupa'da elde edilecek başarılara göre de bu rakam 1 milyon euro artı prime kadar çıkıyor. Aziz Yıldırım'ın görüşmede, "F.Bahçe, Türkiye'de istikrarın sembolü olmaya başladı. Her yıl ligde ve kupada şampiyonluğu kovalayan tek takımız. Bunu teknik heyet olarak da devam ettirmek istiyoruz. Şu anda 3 yıllık yapılacak sözleşmenin daha uzun olmasını da istiyoruz" dediği belirtildi.

Caner ile 3 yıl

Başkan Aziz Yıldırım'ın "Lounge" görüşmelerinin ikincisi Caner ile gerçekleşti. Sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan tecrübeli oyuncuya Yıldırım, "Bir yere gidemezsin. Çıkan haberleri ciddiye almıyorum" diyerek söze başladığı belirtiliyor. Yıldırım, "Uzun yıllar bizimle kalacaksın. Ücreti düşünme. Hakkını fazlasıyla alacaksın" diye konuştu.

İmza İstanbul'da atılacak

Caner'in görüşmede başkana teşekkür ettiği, "Bir yere gitmeyi düşünmüyorum. Aklımdaki tek şey bu sezonu şampiyon olarak bitirmek" dediği öğrenildi. Aziz Yıldırım'ın şu anda Caner'in aldığı rakamı ciddi miktarda artıracağı, tecrübeli sol bek için 3 yıllık sözleşme hazırlanması için yönetime direktif verdiği belirtildi. İmza İstanbul'a dönüşte atılacak.

 

FOTOMAÇ

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler