LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
"En büyük hedefimiz 2016 Rio Olimpiyatları'na katılmak"
"En büyük hedefimiz 2016 Rio Olimpiyatları'na katılmak"
13 Ocak 2016 09:55
Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil, 2016 Rio Olimpiyatları'na katılma hakkı elde edemedikleri için çok üzgün olduklarını söyledi.

Mutlugil, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "En önemli hedefimiz olan Rio Olimpiyatları'na katılma arzumuzu gerçekleştiremedik. Maalesef sporun içinde var olan ihtimallerin en olumsuzunu yaşamak durumunda kaldık. Çok üzgünüz" dedi.

Ankara'da 4-9 Ocak tarihlerinde yapılan, 2016 Rio Olimpiyatları Avrupa Kıta Elemeleri'nde birinci olarak, Rio'ya doğrudan gitmeyi hedeflerken, İtalya'ya karşı verdikleri üçüncülük mücadelesinde, iki sayı farkla kaybedilen tie-break setinin ardından 3-2 yenildiklerini hatırlatan Mutlugil,

"Böylece olimpiyatlara katılabilmenin ikinci ve son yolu olan dünya elemesine katılma hakkını da elde edemedik" ifadelerini kullandı. 

Mutlugil, şöyle devam etti:

"A Bayan Milli Takımı'na 5 gün boyunca salona gelerek destek veren Ankaralı voleybolseverlerin, televizyonları başında milli takımımızın başarısını bekleyen binlerce sporseverin arzusunu gerçekleştirememiş olmanın üzüntüsünü yaşıyoruz.

A Bayan Milli Takımımızın yanı sıra bayan, erkek altyapı milli takımlarımızın son yıllarda aldığı başarılara bakınca bu sonucu hak etmediğimizi düşünüyoruz. Türk bayan voleybolunun, seviyesi itibarıyla 4 yılda bir yapılan olimpiyatlarda yer alabileceği gerçeği, dünya voleybol otoritelerinin büyük bir kesimi tarafından kabul edilmektedir.

Hepimizin asgari beklentisi, sadece olimpiyatlara katılmak değil, orada da en iyi dereceyi elde etmekti."

Artık, "Dünya elemelerine katılabilsek ve oradan olimpiyatlara vizesi alsak, Rio'da kaçıncı olurduk " sorularının bir öneminin kalmadığını vurgulayan Mutlugil,

"Şimdi bu süreçten dersler çıkartıp, voleybolumuzu daha yukarılara taşımak için yapmakta olduğumuz çalışmalara, planlara, programlara maksimum özveriyle devam edip, önümüzdeki hedeflere odaklanma vaktidir" diye konuştu.

Yönetim ve teknik ekip olarak, olimpiyat elemeleri sürecinin öncesini ve elemelerde yaşananları masaya yatıracaklarını, hataları, eksikleri, yapılanları ve yapılamayanları gözden geçireceklerini kaydeden Mutlugil, Türk voleybolunun temellerinin son derece sağlam, voleybolun da ülkenin en başarılı spor branşı olduğunu dile getirdi.

Gelişmekte olan altyapıların, milli takımlar seviyesinde uluslararası alanda elde ettikleri başarıların, bunun en önemli göstergesi olduğunu anlatan Mutlugil, "Yüklendiğimiz sorumluluğun büyüklüğünün bilincinde olarak, Türk voleybolunun geleceği için çalışmalarımızı aralıksız sürdürürken koyduğumuz hedeflere ulaşabilmek için elimizden geleni yapma kararlılığımızdan hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Mutlugil ayrıca, turnuva öncesinde ve turnuva boyunca desteklerini esirgemeyen, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Ankara Emniyet Müdürlüğü, sponsorlar ve basın mensuplarının yanı sıra turnuva süresince hizmet veren tüm görevlilere ve maçlarda A Milli Takımı yalnız bırakmayan voleybolseverlere teşekkür etti. 


AA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler