LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
Emre Mor Milli Takım'a seçildiğinde...
Emre Mor Milli Takım'a seçildiğinde...
08 Ekim 2016 07:16
Milli yıldız Emre Mor'un menajeri Muzzi Özcan, "İlk milli maça çıktığında tribünlerin “Emre, Emre, Emre” diye bağırması oldukça duygusaldı. Onun milli takıma seçildiği an ikinci kattan havuza atladım" dedi.

Borussia Dortmund’un yıldız futbolcusu Emre Mor, evinin kapılarını ilk kez Evren Göz’ün sunduğu “Güzel Oyun” programı için açtı.

Emre’nin babası Ersoy Mor, menajeri Muzzi Özcan ve NTV Spor’un önde gelen yorumcuları genç yıldızın kısa süredeki yükselişi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

İşte o yorumlar;

MEHMET DEMİRKOL: BAŞKA BİR YERÇEKİMİNDE OYNADIĞINI GÖRDÜM

Mustafa Hoca’nın ısrarla istediği dönem izledik. Takımın kaderini değiştirecek özel oyunculardan olduğunu söylemişti. Fiziğine bakınca çok emin olamamıştım.

Görüntüleri izleyince hızını, topla ilişkisini, Emre’nin farkı normal tempoda yapabileceğiniz işleri çok hızlı yapabilmesini görünce başka bir yer çekiminde oynadığını gördüm. Dortmund çok doğru bir okul. Çok hızlı bir şekilde Premier League ya da La Liga’da görebiliriz.

RIDVAN DİLMEN: DÜNYA DEVLERİNE GİDER

Hepimize sürpriz oldu. 1 yıldır Emre’yi tanıyoruz. Kimse ben çok iyi tanıyorum demesin. 23-24 yaşlarında düşünemiyorum. Dortmund’da çok iyi günler bekliyor Emre’yi. Bayern, Real, Barcelona, City ve United… Ben oralara gider diye düşünüyorum. Ama şimdi Dortmund’a gittiği için mutluyum.

GÜNTEKİN ONAY: GOL ATMADAN YILDIZ YAPTIK

Beşiktaş’la transferde adı geçiyordu. Birkaç videosunu izlemiştim. Bu kadar küçük bir oyuncunun üst düzey futbolda var olamayacağını, fiziki zafiyet yaşayacağını düşündüm. Çok teknik ve sıra dışı bir çabukluğu var. Fiziksel eksikliğini bu şekilde kapatıyor. Dortmund gidebileceği en iyi kulüplerden biri. Emre potansiyelli bir oyuncu. Ama şu ana kadar bir şey yapmadı. Emre’nin gelişeceğini düşünüyoruz daha tamamlanmadı. Gol atmadan yıldız yaptık. Messi 500 gol attı. Biraz bekleyelim çok çabuk olmuyor bu işler.

MENAJERİ MUZZİ ÖZCAN: MİLLİ TAKIMA SEÇİLDİĞİ AN İKİNCİ KATTAN HAVUZA ATLADIM

2015 Eylül ayıydı. Emre hakkında biraz bilgi almıştım. Ama canlı hiç izlememiştim. Maça gittiğim an Emre’yi gördüğüklerim benim için yeterliydi. Ertesi gün Emre’nin ailesiyle iletişime geçtim. Emre’nin şu an bulunduğu durumu görüyorsunu

Kalbi her zaman Türkiye’deydi. Abdullah Hoca geldiği zaman Emre bana “Muzzi hiçbir şey anlatmasın nereye gerekiyorsa imza atmaya hazırım” dedi. İlk milli maça çıktığında tribünlerin “Emre, Emre, Emre” diye bağırması oldukça duygusaldı. Onun milli takıma seçildiği an ikinci kattan havuza atladım.

BABA ERSOY MOR: ONA HER ZAMAN GÜVENİYORUM

Dostlarımız, arkadaşlarımız ve öğretmenleri bizi uyardı. Çocuğumuzda yetenek olduğu konusunda. Biz de ailesi olarak destekledik ve yanında olduk. Duygulanarak izliyorum her zaman. Türkiye Milli Takımı’nı seçmesi ayrı bir gurur. Bir baba olarak geldiği noktadan oldukça mutluyum. Oğlum için en iyisini istiyorum. Emre’ye her zaman inanıyor ve güveniyorum. İleride ne olur Allah bilir.

Etiketler:
SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler