LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Emre: Ersun Yanal Kadıköy'e gelirse...
Emre: Ersun Yanal Kadıköy'e gelirse...
13 Kasım 2014 18:13
NTV Spor'a konuşan Fenerbahçe kaptanlarından olan Emre Belözoğlu Bilic, küfür, Milli Takım hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Emre Belözoğlu Trabzonspor'a imza atan Ersun Yanal için "Ersun hocaya hayırlı olsun. Herkese yaptığımız misafirperverlik neyse Ersun hocaya da Kadıköy'de aynı tavrı gösteririz" dedi. Kendi ilk 11'i için sağ kanatta Zanetti'ye yer verirken, Gökhan Gönül'e de takılmayı ihmal etmedi

İşte Emre Belözoğlu'nun açıklamaları;

Biraz daha iyi olur oynamadan devam etmem çünkü ileride bu sorunlar çıksın istemiyorum.

Ömer Akif benimle zaman geçiremediği için sorun yaşıyor. Yine mi sakatsın?, yine testlere mi gidiyorsun? gibi şeyler söylüyor. İdmanlardan sonra kalan zaman olsun, idmanlardan önce tesislerden dönünce yine onunla olmaya çalışıyorum. Bütün hayatımızın kaybettiğimiz enerjiyi çocuklarımızla geri kazanıyoruz. Ömer'le kaybettiğim enerjiyi tekrar alıyorum.

"Evde lider Tuba..."

Aslında ben sahada lider olsamda saha dışında uysal olmayı tercih ediyorum evin lideri Tuba...

"Sezon başı zor geçti..."

Tabiki fazlasıyla var. Şampiyon olmuş bir takımımız vardı.Bu sene içinde son 2-3 maç belirleyici oldu. Beşiktaş deplasmanında kazanılan 3 puan bunlar önemli. Soyunma odasının ortamı güvenmemiz inanmamız. Arkadaşlık seviyemiz çok üst seviyede... Sezon başında yaşadıklarımızı hemen atlatmak kolay olmuyor. Fenerbahçe taraftarı bilsin kolay olmuyor saha içini yaşamıyoruz sadece çünkü duygularımız var. Saha içine elimizden geldiği kadar konsatre oluyoruz.

"Hocamıza yardımcı olmaya çalışıyoruz"

Bu ülkede üstüne geliyorlar. Kendi arkadaşı, kendi dostlarımızdan görürüz. Onları korumak yerine üstüne gidiyoruz. İsmail hoca bu camianın evladı olan bir insan, o potansiyele sahip birisi... Çalıştığım enden antrenman bilgisi olan bir hoca, dışarıdan gelecek olan her türlü saldırıya karşı hocamıza yardımcı olmaya çalışıyoruz.

"Hoca Aziz Yıldırım lafına kahkaha atmak gerekiyor"

Bunlara kahka atarak gülmek gerekiyor. Herkesin bir fikri var böyle gelmiş böyle gider bu değişmiyor. Bu gerçeğin farkında olan oyuncular olarak bu konuşulanlar Fenerbahçe'yi yıpratmak, prim yapmak ve taraftarl arasında karışıklık yaratak istenilen konuşmalar.

"Hem kaptan hem üyeyim"

1 milyon üye projesi çok önemli bir proje, bizlerde destek olmak amacıyla destek olduk. Güzel bir geleceğimiz olması için destekliyoruz. Taraftarımızı da desteklemesi için çağırıyorum. Kendilerinin söz hakkı olmasını istiyorlarsa...

Sadece sporcuyum ben üye olmayı kendim istedim, futbolcu olmayı kendim istedim nasip oldu. Benim üzerimden yapılıyor bazı şeyler ama ben sporcuyum sadece... Elimden geleni yapmaya çalışıyorum bu kadar.

Eleştirilere sert yanıt!

7-8 senedir çok rahat şekilde yapıyorum işimi, gülüp geçiyorum. Benimde annem babam, eşim ve çocuğum var. Onlar adına bazen üzülüyorum bu sıkıntıları yaşamasınlar istiyorum. Özel hayatım, karakterim kimseyi bağlamaz ezilirler. Saha içi profilim tabiki eleştirilebilir.

"Beni kamçılıyorlar bu yüzden hala işimi iyi yapıyorum"

Futbolun içinde olan bir olay vardı. Bir yıpratma vardı bunu bir türlü başaramadılar bu beni kamçılıyor daha da duracağım. İşimi iyi yapıyorum bu yüzden hala top oynuyorum. Futbolun içinde olan kurallar neyse kimseyi sakatlamadım, kimse için bir açıklama yapmadım. Saha içinde olan saha içinde kalır. Bunları çok konuşuyorlar bunların ypaılmaması gerekiyor. Kimseyle alakalı niyetim bile kötü değil yani ama insanlar bunları taşımayı seviyorlar. Spekülasyon olmasın istediğim için böyle oluyor. Kendi doğrularımla yaşayacağım bundan sonra da böyle olacakç Ben bu doğrularla da öleceğim.

"Küfür ettim algısı yaratıldı"

Toplumda öyle bir algı oluştu artık... Birbirimize sarılırız. Saha içinde olan saha içinde kalır. Dünya ve futbol ortamı çok büyük değil. Aynı takımda oynayabilirsiniz bir sürü şey olabilir. Gerektiğinde elimi bile sıkmadılar. Karşımda ki beni insan görmediği için belki elimi sıkmadı ama Ben küfür etmediğimi biliyorum sayın Bilic bunu açıklamış ama algı yapıldı. Medya Emre küfür etti dedi ve bu algı oluşturuldu.

"Alves ve Emenike konusu yalan"

Saha dışında konuşmadığımız yalan... Saha içinde bütün takım arkadaşlarımı uyarabilirim onlar da benimle konuşuyor. Alves ile konuşmadığımı bilmiyordum. İlk ben yanına gittim. O duyguyu ben anlayabilirim. En son ele verecek adam benim empati yapsalar görebilirler. Kart gördükten sonra soyunma odasında ben konuştum. Futbolun içinde olabilecek şeyler...

Saha içinde olup saha içinde kalacaktı öyle de oldu. Fenerbahçe'nin menfaati için ben uyarıda bulunurum o arkadaşım da beni uyarabilir.

Emre Belözoğlu kendi 11'ini açıkladı!

Taffarel, (Volkan'da iyi kaleci), Zanetti'yi sağ bek olarak yazacağım Gökhan Gönül kusura bakmasın (Gülerek), Cordoba, Bülent Korkmaz, Luis, Davids, Veron, Seedorf olabilir. Sol tarafa Recoba... Hagi, Alex, Hakan Şükür olabilir. Arda olabilir.

Milli Takım'da olmayı çok isterdim. Şansımız az ama hala var. Türkiye'de oyuncular üzerinden algı yürütülüyor. Biz tarihin en iyi takımken de yenildik Brezilya'ya... Milli Takım'a yenilsende yensen de diye besteler yapıuyorlar en iyi zamanlar bu zamanlar. Bayrak yüzünden orada yer alanların saygı görmesi gerekirken, değerler alt-üst olmuş durumda. Futbolcular dip yapmış durumda ben özellikle seyircileri gördüm ona üzüldüm.

Ersun Yanal açıklaması!

Emre Belözoğlu, "Ersun hocaya hayırlı olsun. Herkese yaptığımız misafirperverlik neyse Ersun hocaya da Kadıköy'de aynı tavrı gösteririz" dedi.

Komik askerlik anısı!

Askerlik yaptığımız zaman saçlarımızı kestirdik. Ali tabi yakışıklı çocuk biz o kadar değiliz. Saçları da iyice kısalttık yani sonra bavullarımızı aldık.  Ali Güneş ile beraber yukarı çıkıyorduk.  Aşağıya inenlerden birisine siz nereye iniyorsunuz dediğimde, "Gel gel gardaş, Emre Belözoğlu geliyormuş" dedi. Ben de 'siz inin ben gelirim birazdan dedim' (Gülerek)

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler