LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Eğer Trabzonspor taraftarı zorla...
Eğer Trabzonspor taraftarı zorla...
18 Mart 2014 16:35
Trabzonspor Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Prof. Dr. Yakup Aslan, ‘Taraftar 'kapıları zorlayacağım' diyorsa bu devletin sorunu olur’ dedi.

Trabzonspor Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Prof. Dr. Yakup Aslan, bordo-mavili taraftarların Kasımpaşa ile oynayacakları maçta cezalı olmalarına rağmen zorla içeri girecekleri yönündeki iddialar üzerine, "Gerçekten ceza almamıza rağmen birileri kapıları zorlayacağız diyorsa, bu artık bizi, Türkiye Futbol Federasyonu'nu aşar. Bu sorun artık devletin, polisin sorunu olur" dedi.

Bordo-mavili takımın Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde gerçekleştirdiği antrenmanı izleyen Aslan, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Taraftarların zorla Kasımpaşa maçında Hüseyin Avni Aker Stadyumu'na girecekleri yönünde ortaya atılan iddialarla ilgili olarak ise, "Böyle bir haberin doğru olup olmadığını bilmiyorum. Kaynağı nedir, böyle bir şeyi gerçekten düşünen var mı bilmiyorum. Bizim ceza almamıza rağmen birileri kapıyı zorlayıp içeri girmek istiyorsa, bu artık bizi ve TFF'yi aşar. Bu artık devletin sorunu, polisin sorunu olur. Bizim sorunumuz değil bu. Çünkü çok net kanunlar. Biz zaten bir ceza aldık. Belli oranda ceza haklı olarak verilmiş ama abartılı olduğunu söyledik. Cezaya biz zaten gerekli itirazları yapacağız. Ceza almışken, kapıları zorlamak gibi bir hak ve hukuk yok. Böyle bir şey olacağını sanmıyorum. Taraftarlarımızın böyle bir hata yapacaklarına inanmıyorum açıkçası. Çünkü devlete karşı ayaklanma olur bu. Trabzon insanı her zaman devletin yanında yer almıştır. Böyle bir şey yapacaklarına ihtimal vermiyorum" dedi.

"Trabzonspor camiasının Vali Bey'e teşekkür etmesi gerekir"

Tatil edilen Trabzonspor-Fenerbahçe maçı sonrası Trabzon Valisi Abdil Celil Öz'e yapılan eleştiriler ve kendisiyle görüşme yapılıp yapılmadığına ilişkin bir soruya ise Aslan, "Vali bey ile tabi ki maçtan sonra görüştük. Maçtan önce asla çatılara güvenlik görevlisi çıkarmadıklarını, maçtan sonra da tedbir amaçlı bunu yaptıklarını söylediler. Vali Bey ve emniyetin aldığı önlemler daha büyük olayların olmasını engellemiştir. O açıdan Trabzonspor camiasının Vali Bey'e belki de teşekkür etmesi gerekir" diye konuştu.

Özer Hurmacı konusu

Yakup Aslan, devre arasında Kasımpaşa'dan kadrolarına dahil ettikleri Özer Hurmacı'nın Cuma günkü karşılaşmada forma giyip giymeyeceği yönünde sözleşmesinde bir madde olup olmadığı konusunda ise şunları söyledi:

"Sözleşmede böyle bir madde yok. Birçok kulüpte zaman zaman oluyor, ben bu futbolcuyu veriyorum ama bizim maçta futbolcuyu oynatmayın şeklinde başkanlar arasında konuşma olabiliyor. Başkanımıza öyle bir ricada bulunmuş olabilir Kasımpaşa Kulübü. Zaten yazılı bir metinde bulunmak suç, kurallara aykırı. Bu çerçevede düşünmek lazım hadiseyi. Niye konuşuldu diye dendiği zaman kulüp vermem diyor, vermek istemiyordu. Başkan da o gelsin de konuşuruz gibi espri mahiyetinde kendi aralarında konuşmuşlar."

Olcan'ın gollerden sonra sevinmemesi

Olcan Adın'ın maçlarda gol sonrası sevinmemesi hakkında ise Aslan, "Olcan'ın esas sorunu babasının hastalığı nedeniyle uzun zamandır sevinemedi. Bu insanı bir şey. Babası, hasta. O nedenle sevincini abartılı yapmamaya çalıştı. Başkanımız ve bu işle birebir ilgilenen arkadaşlarımız görüştü. Özel bir sebebi yok. Farklı bir sebep aramamak lazım. Sivas maçında gördünüz, hep birlikte sevindiler. Geçen maçta yaşanan olumsuzluktan dolayı futbolcularda bir duygu birikimi oldu futbolcularda. O anda herkes patladı. Olcan da katıldı o sevince. Olcan'dan çok abartılı sevinmek beklemek çok doğru değil. Arkadaşımız görevini yapıyor, arkadaşlarla iletişim içinde. Dolayısıyla 'Olcan niye abartılı sevinmiyorsun' diye ona bir sitemde bulunmaya kimsenin hakkı yok diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.

 

İHA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler