LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Egemen Bağış'tan Galatasaray gafı
Egemen Bağış'tan Galatasaray gafı
24 Ekim 2013 16:04
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Galatasaray’ın Kopenhag karşısındaki başarısını tebrik ederken yanlışlıkla sarı-kırmızılıların rakibini karıştırdı.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone’nin MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile ilgili açıklamalarını değerlendirdi.Bakan Bağış, “Hakan Fidan benim de çalışmaktan keyif aldığım bir arkadaşımdır. Vatanseverliğine kefil olacağım bir insandır” dedi.

Bakan Egemen Bağış, CEBİT Sinerji Zirvesi’nin açılışına katıldı. Zirvenin açılışının ardından İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen CEBİT Fuarı’nı da gezen Bakan Bağış, gündeme dair açıklamalarda bulundu.Türkiye’de oynayan yabancı futbolcuların Avrupa Birliği statüsünde oynayabilmesi için bakanlık olarak herhangi bir girişimlerinin olmadığını ifade eden AB Bakanı Egemen Bağış, konuyla ilgili şunları söyledi: “Bununla ilgili kararı verecek olan otorite bizler değiliz. Bu kararı vermesi gereken kurum Türkiye Futbol Federasyonu’dur.

Futbol federasyonu bu konuyu inceler ve bir karar verir. Keza bugüne kadar verdiği kararlar çerçevesinde Türkiye’deki futbolcularla ilgili halihazırdaki uygulamalar devam etmektedir. Biz de medyadan takip ediyoruz. Bazı spor kulüplerimizin, takımlarımızın bu konuyla ilgili yargıya başvurmaları söz konusu imiş. Yargıdan bize intikal eden herhangi bir konu olmadı. Ama eğer yargıda bizden bu konuda görüş istenirse AB hukuku ile ilgili tek birimi olan bakanlık olarak biz bu konuyu inceler, yargının talebine de gerekli cevabı verir değerlendirmemizi yaparız. Şuana kadar bize ulaşmış bir talep söz konusu değil. Bu benim kişisel görüşümle verilecek bir karar değildir. Bu, uluslar arası hukukla alakalı bir konudur.”

Egemen Bağış'tan Galatasaray'a tebrik

Galatasaray’ın Kopenhag karşısındaki başarısını da tebrik eden Egemen Bağış, şaşırarak Kopenhag yerine “Estonya” dedi. Bağış, Galatasaray’ın galibiyetinin herkes gibi kendisini de çok sevindirdiğini belirterek, “Bir Fenerbahçe kongre üyesi olarak Galatasaray’ın bu başarısını yürekten kutluyorum. Türkiye’nin bir zaferidir, bir başarıdır” dedi.

“Hakan Fidan 12 yıllık mesai arkadaşım, dostumdur”

Bakan Egemen Bağış, ABD Büyükelçisi Francis Riccardone’nin MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile övgü dolu açıklamalarını da değerlendirerek şunları söyledi: “Bu benim konum değil. Hakan Fidan benim de çalışmaktan keyif aldığım bir arkadaşımdır. 12 yıllık bir mesai arkadaşımdır, dostumdur. Vatanseverliğine kefil olacağım bir insandır. Ama Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçisi’nin de değerlendirmesini değerlendirmek Türkiye Cumhuriyeti’nin bakanının işi değildir. Avrupa Birliği Bakanı’nın işi hiç değildir.”

 

İHA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler