LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
Duruşma öncesi şok sözler
Duruşma öncesi şok sözler
13 Şubat 2012 14:57
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'dan duruşma öncesi şok sözler...

''Futbolda Şike Davası''nda tutuklu bulunan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, mücadelelerinin zulüm ve zalimle olduğunu belirterek, ''Bizlere reva görülen bu muamele, ne vatanını satanlara ne yetim hakkı yiyenlere ne de devlete ve halkına kurşun sıkanlara görüldü'' dedi.

Yıldırım, avukatları aracılığıyla kulübün internet sitesinde ''Hep birlikte, güzel günler göreceğiz'' başlığıyla yaptığı açıklamada, 8 aydır tutuklu bulunduklarına dikkati çekerek, ''Öncelikle bu yargılamayı takip ve buna tanıklık eden herkes bilmelidir ki; 'Mücadelemiz zulüm ve zalimledir...' Sekiz aydır sizlerin huzuruna çıkarılmayı beklemekteyiz. Bizlere reva görülen bu muamele, ne vatanını satanlara ne yetim hakkı yiyenlere ne de devlete ve halkına kurşun sıkanlara görülmedi. Suçlandığımız asılsız iddialar, hiçbir bilgi ve belgeye dayanmadan, kişilik haklarımız hunharca katledilerek, yanlı ve yanlış her bilgi kamuoyuna servis edildi, sızdırıldı'' ifadelerini kullandı.

Açıklamada, birilerinin düğmeye bastığını ileri süren Aziz Yıldırım, ''Hiçbir hukuki suç içermeyen konuşmaları gerekçe göstererek hakkımızda dinleme kararı aldılar. Birileri düğmeye bastı. Amaç, Fenerbahçe'yi ele geçirmekti ve bunun için önce O'na hizmet eden, onun başarısı için uğraşan Fenerbahçeliler ele geçirilmeliydi. Öyle de yaptılar… Ancak karşılarında Fenerbahçe'nin o büyük taraftarlarını buldular. Sonra bizlerle Başbakanımızın irtibatını koparmaya kalktılar. Ve hatta kulübümüz ve yönetimdeki arkadaşlarımızla da irtibatımızı koparmaya çalıştılar'' diye konuştu. (AA)

YILDIRIM'DAN TARAFTARA SOKRATES'Lİ MESAJ"

Yarın başlayacak mahkeme nedeniyle Silivri'ye nakledilen Aziz Yıldırım avukatları aracılığıyla Fenerbahçe'nin resmi internet sitesinden bir açıklama yaptı. Açıklamasında Sokrates'in "Kimseye hiçbir şey öğretemem, sadece onların düşünmelerini sağlarım" sözüne atıf yapan Yıldırım"Ortalık çamurdan geçilmiyor" dedi. Taraftara da seslenen Yıldırım; "Hep birlikte güzel günler göreceğiz" ifadelerini kullandı.

İşte Yıldırım'ın açıklaması:

"Fenerbahçe'nin haklılığına adanmış ömrümün beni getirdiği en son yer olan burada, huzurlarınızdayım...

3 Temmuz'dan bu yana yegane sevdamız Fenerbahçe'ye ve bizlere yapılanlar, kamuoyunun malumudur.

Ancak bu nasıl bir yazgı ve nasıl bir tesadüftür ve teselli kaynağıdır ki; Fenerbahçe ile buluştuğum ilk gün 14 Şubat Sevgililer Günü'dür...

Öncelikle bu yargılamayı takip ve buna tanıklık eden herkes bilmelidir ki; "Mücadelemiz zulüm ve zalimledir..."

Sekiz aydır sizlerin huzuruna çıkarılmayı beklemekteyiz. Bizlere reva görülen bu muamele, ne vatanını satanlara ne yetim hakkı yiyenlere ne de devlete ve halkına kurşun sıkanlara görülmedi.

Suçlandığımız asılsız iddialar, hiçbir bilgi ve belgeye dayanmadan, kişilik haklarımız hunharca katledilerek, yanlı ve yanlış her bilgi kamuoyuna servis edildi, sızdırıldı. Kamuoyu seyretti...

Bu davanın şikayetçisi olduğunu yani yargılamada taraf olduğunu bağıranlar, 8 aydır hakkımızda televizyonda programlar yaptı. Ağızlarından salyalar saçarak Fenerbahçe'ye küfür eden, bugüne kadar mektup dahi yazmamış 'birileri' Türkiye'nin en büyük köşe yazarları oldular. Bize saldırdılar.

Kamuoyu yine seyretti...

Kendileri için kanun çıkaranlar sadece Fenerbahçeli yani savcının deyimiyle 'örgüt olmadıkları için' cezaevinden çıktıklarında, zaten kendilerinin suçsuz olduklarını söylediler.

Ve yasayı sizin için çıkardık diyen sporla ilgili bazı kişiler, utanmadan bizlerden gayri ahlaki taleplerde bulundular.

Herkes gördü...

Futbol takımımız darmadağın edildi. Kulübümüz basıldı. Hemen hemen her talebimiz, gerekçesiz reddedildi.

Gün o gündü. Fenerbahçe'ye, Fenerbahçeliye hakaret etme, saldırma günüydü... Günlerini gün ettiler. Herkes seyretti...

Bizler sustuk.

Hep bu "Cumhuriyet'in güneşinin" en tepede olmasını amaçladık.

Ama gördük ki; "BİR YERDE KÜÇÜK İNSANLARIN BÜYÜK GÖLGELERİ VARSA O YERDE GÜNEŞ BATIYOR"MUŞ...

Hiçbir hukuki suç içermeyen konuşmaları gerekçe göstererek hakkımızda dinleme kararı aldılar. Birileri düğmeye bastı.

Amaç, Fenerbahçe'yi ele geçirmekti ve bunun için önce O'na hizmet eden, onun başarısı için uğraşan Fenerbahçeliler ele geçirilmeliydi.

Öyle de yaptılar... Ancak karşılarında Fenerbahçe'nin O BÜYÜK TARAFTARLARINI buldular.

Sonra bizlerle Başbakanımızın irtibatını koparmaya kalktılar. Ve hatta Kulübümüz ve Yönetimdeki arkadaşlarımızla da irtibatımızı koparmaya çalıştılar...

Ama yapamadılar. Sonra oklarını Fenerbahçe'ye çevirdiler.

Takımımızın, Şampiyonlar Ligi hakkını, emeğini, parasını çaldılar. Hem de sizleri yani yargılama yapacak mahkemeleri dahi hiçe sayarak!

Ancak bunu da başaramadılar... Bir kısmı kaçtı, kalanlar ise kovalanmayı beklemekte...

Ve gördük ki; Bizler, hohlaya hohlaya buz dağlarını eritmişiz. Şimdi ortalık 'Çamurdan' geçilmiyor...

Gelinen noktada kamuoyunun huzurlarındayız. Şimdi susma sırası onlarda!

Aslında mizacım bu kadar haksız, bu kadar kurguya dayalı bir linç kampanyasına cevap vermeye uygun değil.

Ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin, hiçbir yere bağımlı ve özel olmadığını düşündüğüm mahkemelerine inancım tam.

Ancak Sokrates; "KİMSEYE HİÇBİR ŞEY ÖĞRETEMEM, SADECE ONLARIN DÜŞÜNMELERİNİ SAĞLARIM" demiş.

Ben de aslında, sizlerin; çok da yakın olmadığınız bir konuda sadece düşünmenizi sağlamaya çalışmaktan öte bir şey yapmayacağım.

Çünkü bizler, kuyunun derin olduğunu değil; ipin kısa olduğunu düşünenlerdeniz...

Yalnız sizlerden önemle beklentim; burada yapılan yargılamada, kişisel olarak hiçbir talebimin ya da çıkarımın olmadığını bilmenizdir.

Ve malesef birilerinin istediği gibi burada yargılananın aslında Fenerbahçe olduğunu, benim de hala Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı olarak huzurunuzda bulunduğumu, bu süreçte, bir an olsun, lütfen unutmayınız...

Bizi, bu mücadelemizde, bir an olsun yalnız bırakmayan Büyük Fenerbahçe Taraftarlarına, şükranlarımı sunuyorum.

Onlar olduğu müddetçe, her türlü esarete hazır olduğumu kamuoyunun bilgisine sunarım...

Ve bilmelerini isterim ki; HAKLILIĞIMIZA İNANANLARIN HAKLILIĞI YAKINDIR. Ve inanıyorum ki; HEP BİRLİKTE, GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ, GÜNEŞLİ GÜNLER...

Saygılarımla,

AZİZ YILDIRIM"

haklılığımızı ispat edeceğiz
 // hüseyin bodur
tabi kararı yuce yargı verecektir ama.madem şike varda biz mi bilmiyoruz yoksa şike yapanlar yani futbocular olmadan şike yapılabilirmi madem şike varsa neden futbolcular içerde değil eğer suç işlenmisse fulfolcu olmadan işlenebilmişmidir ....
13 Şubat 2012 18:35
ne anlattı bu şimdi .
 // cemsultan akyüz
türkiyede futbolu bitiren adam . ...
13 Şubat 2012 15:46
Sprun Amatör Ruhu!
 // Hasn Uşak
Sayın Başkan doğrudur-yanlıştır karar vercek yüce yargıdır.Sporun amatör ruhu ve Devrimci dinamizmi yok oldu.Nitelik ve etik değerler yok oldu.Türk futbolu bodoslama gidiyor Ülkem seyrediyor,UEFA bekliyor ya! hayırlısı hakkımızda......
13 Şubat 2012 15:35
SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler